Skocz do zawartości

Akumulator kwasowy czy bezobsługowy(żelowy)?


Rekomendowane odpowiedzi

No masz rajcę prąd rozruchowy cholernie ważna sprawa. Temat wiosenny i pewnie nie tylko ja muszę akumulator kupić :)

Zdziwiło mnie bardziej niż trochę, że się kupuje aku i trzeba go zalewać samemu. Z tego co czytam wnioskuje, że po tym zalaniu nawet ten EXIDE staje się akumulatorem żelowym ;) ? Kupowałem w przeciągu ostatnich 2 lat 3 akumulatory do autek i nie istnieje już w handlu wersja sucho ładowanych które się w domku zalewa elektrolitem samemu. Mam zaufanie do EXIDE i chyba się zdecyduje.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno szybciej starzeniu ulega ten już na mokro dostarczany do sprzedaży. One w fabryce nie są nawet na max ładowane i trzeba pilnować aby nie kupić jakiegoś leżaka który stał na półce sklepowej rok czy pół :D.

Zadziwiło mnie tylko, że w tych czasach takie zagadnienia są jak zalewanie aku w domku przed telewizorem :)

inna sprawa, że w tej sytuacji to raczej tych akumulatorów nie powinno się określać jako żelowe.

No i sklep z niższa ceną na YUASA

http://www.akumulatory-nowysacz.pl/p235,akumulator-yuasa-motocyklowy-ytx9-bs-12v-8ah.html

 

 

............. tylko Yuasa i Varta mają prąd rozruchowy 135A.. Pozostałe mają 120A.

No tak. Wynalazłem tani akumulator VARTA i rzeczywiście w opisie ma prąd rozruchu aż 135 A i ten chyba kupię. 98 zł plus 15 przesyłka.

 

http://www.dobreakumulatory.com.pl/akumulatory-motocyklowe/38-varta-ytx9-bs-12v-8ah-.html

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa, że w tej sytuacji to raczej tych akumulatorów nie powinno się określać jako żelowe.

Bo to nie są akumulatory żelowe, tylko AGM. W zasadzie aku żelowe i AGM produkowane są w tej samej technologii, czyli VRLA i przede wszystkim różnią się sposobem realizacji elektrolitu. Osobiście nie polecam stosowania akumulatorów żelowych do pojazdów, z jednej prostej przyczyny, żelki dają z siebie mniejszą moc przy obciążaniu dużymi prądami. Czyli co? Czyli, że w niesprzyjających warunkach tj. niska temperatura, czy poważniejsze rozładowanie aku, jest dużo mniejsza szansa, że AGM skapituluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...