Skocz do zawartości

pierwsze moto kx125???


axo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem nowy na tym forum wiec chce sie przy okazji przywitac. Planuje zakup motoru crossowego kawasaki kx125 wlasiwie to juz sie prawie zdecydowalem, tylko gdzies mi sie o uszy obilo ze mozna do niego cos dokupic, tak aby go zarejestrowac. Ile taki pakiet moglby kosztowac??? i gdzie to kupic?? A moze kx to zly wybor?? moze jest cos innego lepszego. Chodzi mi oczywiscie o nowe motory. Na poczatek nie chcialem go odblokowywac bo sie musze oswoic. Po pewnym czasie go odblokuje ale czy nie bedzie mi mocy brakowalo?? Acha z zna ktos moze jakas firme tuningujaca motocykle w wawie, bo chcialbym go tam oddac zeby powymianli owiewki, fele na czarne :rolleyes: itp, zeby fajnie wygladal :icon_razz: Prosze o rady bo w tym temacie jestem zielooony, wczsniej byly tylko skuterki 50ccm

Edytowane przez axo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum

Prawie do kazde cross'a mozna dokupic zestaw do rejestracji ale to koszuje z 1,5tys bo wszystko musi miec homologacje, a na ulice crossy sie nie nadaja. Wiec jezeli masz daleko do toru to albo przyczepka albo kup owieke polisportu zeby tylko wygladalo albo 3 opcja lej na to tak jak ja i rob szybkie przelotowki przez asfalt a reszte terenem. Natomiast do jazdy po ulicy to juz endurro. Kx'y nie sa blokowane jak bo to cross jak sam powiedziales. Jak nowe to radze ci Yamahe YZ, nie tylko dlatego ze ja taka mam hehehe. Jest to twoja pierwsza full 125 to mocy ci nie zaabraknie szybko. Firm typowo tuningowych raczej nie ma, przez owiewki mam rozumiec okleine, mozna ja kupic na allegro albo na ebay'u a fele ci po anoduja bezproblemu ale nie wiem gdzie trzeba poczekac na odpowiedz jakiegos eksperta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal jestem za kxem bo sporo dobrego slyszalem. A kx kosztuje 22tys to na ten pakiet homologacyjny bym stargowal moze, a yz 26tys :/ wlasciwie to chcialem pzreznaczyc te 25tys ale juz z calym kombinezonem, kaskiem i ochraniaczmi... Ale jesli jest spora roznica mierdzy tymi spzrzetami to wyskrobie skads jeszcze troche hajsu. A co do szybkiego pzrejazdu to odpada bo mieszkam w centrum, i przyczepka tez, bo nie moge jeszce prowadzic samochodu - 17lat :/ To ze pisalem ze obawiam sie czy mi mocy nie zabraknie chodzilo mi o to ze chce alby ten motorek posluzyl mi pzrez jakies 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sie zgodzic z reminatorem i dodam cos od siebie smigalem troche na mz etz 251 pojechalem jeden dzien do kuzyna ktory jezdzi na ktm 250 exc i wiem juz co te moto potrafia wedlug mnie kx125 jesli nigdy nie miales doczynienia z takimi moto albo wogule nie jezdziles moto to ostre przegiecie :)jak juz mowisz o motorach za 25tysiecy to kup sobie najpierw jakas padake za 2 tysiace zeby sie nauczyc jezdzic to tylko moje zdanie!

 

pzdr. młody_18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja mlody... nie chcialbym nikogo szufladkowac ani bron boze obrazac ale wydaje mi sie koles ma nadzianych rodzicow i poprostu obudzil sie rano i stwierdzil ze zostanie motocrosowcem wyjedzie 5 razy w teren zeby upieprzyc maszyne i miec mozliwosc wyjscia do knajpy i opwiadania my motocyklisci... koles kup sobie motor naucz sie go czyscic, serwisowac, pielegnowac jak nabierzesz wprawy i respektu to wtedy mysl o nowce ... a no i na poczatek cos slabszego niz KX bo tym mozesz narobic niezlego bigosu sobie i nadzianym rodzicom ...

 

 

P.S. bez urazy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze EXC 125 ?? orginalnie ma homologacje ,troszke slabszy od crosowych 125 ale i mocniejszy od zwyklych enduro 125 no i dosc dobra zawiecha WP

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze EXC 125 ?? orginalnie ma homologacje ,troszke slabszy od crosowych 125 ale i mocniejszy od zwyklych enduro 125 no i dosc dobra zawiecha WP

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor chce do pojezdzenia po lesie, moze kiedys sie na jakis tor wybiore. Chcialem tez zaczac skakac na chopach.

aha jak na tor i troche do lasu to bierz smialo, 125 jest idealne przy twoim wieku i zapewne masie na poczatek noo na poczatku bedzie troche ciezko. Jednak jezeli kupujesz juz nowe moto to tak jak wspominal tomski lepiej YZ i nie koniecznie z polskiego salonu, na allegro koles ( nick: bylewskicross ) sprowadza na zamowienie nowe motocykle z holandi w bardzo atrakcyjnych cenach

moze EXC 125 ?? orginalnie ma homologacje ,troszke slabszy od crosowych 125 ale i mocniejszy od zwyklych enduro 125 no i dosc dobra zawiecha WP

co racja to racja :icon_rolleyes:

Edytowane przez żubr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axo jak zdrowy chlop jestes to bierz KX albo innego crossa 125, jezeli to twoja pasja to odkrecisz szarpnie wyje*iesz sie pare razy i powiesz ze to albo powiesz ze to za mocne i lepiej od slabszeg zaczac. Jak nie masz tego w sobie to i tak nie bedziesz smigac chociaz bys mial najbardziej wytuningowany motor. Pewnie sobie pomyslisz ze pierd*le glupoty, ale mam paru kolegow co ich pasja sie zaczela od Raptora 660 albo od innych wypasionych sprzetow, no bo w koncu w TV dupki piszcza jak ktos leci na kole i to tak latwo wyglada, po 2 jazdach chlopcy zwatpili bo ich lapki bolaly albo nie bylo tak latwo itp itd.

 

Wybor nalezy do Ciebie jestes z wawy wiec kiedys bedzie sie mozna ustawic polatac razem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba snie gosc chce moto do pojezdzenia głownie po lesie moze raz na jakis tor wyskoczy ale generalnie bedzie jechal w lesie no i po asfaltach bo jak mniemam w centrum w-wy nie ma innych wczesniej jezdzil rowerem a wy mu proponujecie kx 125 moc okolo 40 KM moto rwie na kolko jak sie che i jak sie panikuje jak sie wyje*** pare razy i bedzie jezdzil to luz tylko co powiesz jak pierdzielnie w drzewo albo jakis samochod ze co ze nie dal rady bo byl slabiak??? jak juz tacy kolesie jestescie to moze umowcie sie pare razy dajcie mu 40 konna maszyne na polu i niech zobaczy czy mu sie podoba i czy mu o to chodzi bo koles wypierdzieli 25 kola i moze mu sie za 3 razem nie spodobac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee moto byloby pzrynajmniej na poczatku przyblokowane. to pierwszy warunek przy kupnie 125. Myslalem ze fabrycznie jest przymulony, ale jak nie trzebaby w servisie to zrobic. Pozatym nie jestem typem "napalonego nastolatka" wiem co moge sobie zrobic przy glebie i nie szaleje.

Co do tego ze "rano wstalem i postanowilem kupic motor" to nie do konca tak. Wczesniej jezdzilem na rowerze dh/freeride/dirt i przejechalem sie na jakims ktmie znajomego. Od wtedy rower pzrestal mi wystarczac :flesje: A napewno nie kupuje motoru dla szpanu.... Myslalem o nowym, poniewaz pzrez te 3 lata chcialbym miec z nim spokoj, bo ma jakas gwarancje?? A z uzywka wszystko moze sie zdazyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba snie gosc chce moto do pojezdzenia głownie po lesie moze raz na jakis tor wyskoczy ale generalnie bedzie jechal w lesie no i po asfaltach bo jak mniemam w centrum w-wy nie ma innych wczesniej jezdzil rowerem a wy mu proponujecie kx 125 moc okolo 40 KM moto rwie na kolko jak sie che i jak sie panikuje jak sie wyje*** pare razy i bedzie jezdzil to luz tylko co powiesz jak pierdzielnie w drzewo albo jakis samochod ze co ze nie dal rady bo byl slabiak???

 

Mysle ze to sie tyczylo do mojej wypowiedzi. Smieszne.

Jak juz kiedy mowilem jak czlowiek ma marzenie to je spelni mi odradzali yz do lasu ale mam yz i jest mega. Nie wszyscy sa mna, ale jak mialem 12lat i mialem Suzuki TS 50 wujek dal mi dluga runde dr350(pierwsze moto ktore mialalo wiecej niz 50ccm) wiem ze to nie 40 koni ale jak porownasz to do tego ze musieli trzymac motor zebym na niego wsiadl(bylem taki maly), no i napewno nie mialem sily 17latka, a teren nie byl lajtowy bo latalem z gosciami ktorzy dobrze upalaja wiec bylo tylko mlody trzymaj sie. I latalem ta DR i nie zaje*alem w drzewo czy samochod, bo wszysko jest w glowie. Jezeli chlopak ma rowno pod sufitem to da sobie rade.

Glownym pretekstem jest fakt ze nie ma gdzie latac wiec KTM EXC 125 byl by w sam raz, bo mozna go zarejestrowac i bez nerwow dojechac asfaltem

 

 

crossy maja 30dniowa gwarancje tylko na rozruch

Edytowane przez Tomski_01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...