Skocz do zawartości

Rotax 123\122 Modół Zaplonowy.


DiboS60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogloszenie dla posiadaczy tego silnika.Jako ze w tych silnikach czesto idą oryginalne modoly zaplonowe SEM odkrylem tanią alternatywe:)Znalazlem polski modol zaplonowy ktory odpowiada tym parametrom, dziala normlanie i znakomicie zastepuje oryginal.Miesiąc jezdze juz na takim i jest jak na oryginale:)

modol mozna zamowic na tej stronie

http://www.unizet.com.pl/nowa/modules.php?...ista&grupa=0808

 

Nosi on Nazwe TELPOD GL-133.Kosztuje 56 ZL nowy.Za uzywke oryginal sem trzeba dac min 200zl(kupilem taki i dotego splaony;/;/).Jak cos to wiem jak podlonczyc owy modol.potrzebna jest jeszcze do tego jakas Cewka.(moze byc od Mz 250 12V butelkowa) ale lepiej polecam te male plastykowe od japonczykow np taka jak w hondzie mtx,yamaha,dt,suzuki rg125.Mam nadzieje ze komus sie to przyda;]bo mi bardzo :)bede probowal jeszcze uzyc modol od silnikow minareli i derbi czyli cewkomodol Ducati.Jest rowniez jego polski zamiennik tyle ze drozszy.jednakze jest on o tyle wygodniejszy ze ma od razu w sobie cewke co zajmuje mniej miejsca.pozdrawiam

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z gutkiem jest to najzwyklejszy modul od chart , a co najlepsze na tej stronie co podałeś jego cena jest zawyżona i to dużo. A co mi się podoba to to że w instrukcji obsługi tego modułu jest napisane że jest do silników kręcących sie do max 9 tys. obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły moduł zapłonowy od rometa charta

Ja bym powiedział że raczej modół który był używany w Charcie, bo raczej napewno nie został on specjalnie dla Charta zaprojektowany. A to że został zastosowany w Charcie to wcale nie oznacza że jest gorszy od japońskich wymysłów. Moduł ten ma co prawda bardzo prostą konstrukcję (przez co ja też w pierwszej chwili nie dostrzegłem genialności jego rozwiązania). Całkiem możliwe że posiad on możliwść samoczynnego wyprzedzania zapłonu ale bardzo dużo zależy tu od użytego czujnika (czyli cewki, a w zasadzie to chyba dwóch cewek) i od odległości czujnika od magneta i jeszcze kilku dodatkowych czynników. I jest bardzo prawdopodobne że bardzo podobnej jeżeli nie identycznej konstrukcji jest dużo japońskich modułów.

Tak gutek pierdyknij se jeszcze modol od moto ktore kreci 2 tys obr i do tego 6v :banghead:

Z aplikacji modułu w Charcie wynika że ma on swoją własną cewkę zasilającą i tak naprawde nie ma znaczenia czy motocykl jest na 6V czy na 12V. I u Ciebie też musi być tak cewka specjanie przeznaczona do zasilania modułu. A Chart kręci sie troche wyżej jak 2 tys. bo jego konstrukcja wcale (moim zdaniem) nie ustępuje Simsonowi pod względem osiągów.

A co mi się podoba to to że w instrukcji obsługi tego modułu jest napisane że jest do silników kręcących sie do max 9 tys. obr.

I dlatego praca i badanie jakie wykonał DiboS60 są bardzo cenne bo udawadniają że może on poprawnie pracować przy 12 tys.

9 tys. to umowna granica z jakimś tam marginesem błędu (całkiem możliwe że sporym) a to oznacza że przy 12 tys to może sobie też dobrze radzić, może tylko będzie miał odrobine słabszą iskrę.

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaje honor.ten modol jest montowany w chartach.ale nietylko:)Rowniez w kosiarkach i pilach spalinowych starszego typu:)

 

oddaje honor.ten modol jest montowany w chartach.ale nietylko:)Rowniez w kosiarkach i pilach spalinowych starszego typu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Koledzy moze ktoś podpowiedzieć jakie piny bac przewody należy podłączyć do tego modułu , ? Wpakowałem już kupe kasy w moto włącznie z wymiana calej instalacji i iskry nadal nie ma u mnie został do wymiany tylko stator lub moduł zapłonowy , chciałbym sprawdzić na tym module czy się pojawi bo to najtańsze wyjście , pomożecie ? Posiadam aprille z silnikiem rotax 122 opis do modułu z tematu znalazłem i załączam go w tym poście ,  nie mam natomiast do oryginalnego

20200225_200215.jpg

Edytowane przez mirekk85
Dodanie dodatkowych informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...