Skocz do zawartości

Jak sprawnie odpalic moto?


lonek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ssanie włączyłeś? Ja kiedyś miałem taką sytuację, że męczyłem się strasznie z odpaleniem. Okazało się, że urwała się linka od dźwigni ssania. Jeżeli to nie to, próbowałeś odpalić na pych? Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale kiedyś również miałem taką sytuację, że motocykl nie odpalał z rozrusznika. Niby wszystko było w porządku, naładowany akumulator, iskra, paliwo, a i tak nie mogłem uruchomić silnika. Kręcił, ale nie "zaskakiwał". Udało się go odpalić na pych za 2 razem i od tamtej pory już odpalał normalnie z rozrusznika. Może się to wydawać głupie, ale sprawdź czy nie zadziała również u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ssanie włączyłeś? Ja kiedyś miałem taką sytuację, że męczyłem się strasznie z odpaleniem. Okazało się, że urwała się linka od dźwigni ssania. Jeżeli to nie to, próbowałeś odpalić na pych? Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale kiedyś również miałem taką sytuację, że motocykl nie odpalał z rozrusznika. Niby wszystko było w porządku, naładowany akumulator, iskra, paliwo, a i tak nie mogłem uruchomić silnika. Kręcił, ale nie "zaskakiwał". Udało się go odpalić na pych za 2 razem i od tamtej pory już odpalał normalnie z rozrusznika. Może się to wydawać głupie, ale sprawdź czy nie zadziała również u Ciebie.

ssanie działa poprawnie, w pełnym zakresie

odpalałem zawsze na ssaniu

 

na którym biegu spróbować go na pych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pół roku temu ten motocykl odpalał, to raczej mało prawdopodobne jest to, że zapłon jest przestawiony.

jeśli nikt nie grzebał to tak

takiej pewności że nikt tam rączek nie wkładał nie mam

 

jak sprawdzić ustawienie zapłonu w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna go przestawic tylko w jeden sposob, tak zeby mial iskre na wydechu pierwszego cylindra.

Ale to malo prawdopodobne.

Zeby sprawdzic musisz znalezc ktory cylinder jest pierwszy ( mysle ze od strony prawej gdy siedzisz na moto ), zdjac pokrywe zaworow i sprawdzic ze iskra jest gdy oba zawory sa zamkniete na tym cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo linka jest za dluga do tego modelu, albo zaraz sie zerwie, albo zuzyty kosz sprzegla trzyma tarcze w wyrobionych przez nie rowkach.

tym zajmę się później

 

najpierw muszę go uruchomić

 

myślałem aby spróbować odpalić na plaka

jak to nie pomoże to już nie wiem co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...