Skocz do zawartości

Jaki motocykl proponujecie na bardzo mała osobe


Rekomendowane odpowiedzi

Suzuki gsxr K5....myslalam ,ze to bedzie jasne....,ale ok moje przeoczenie!

V-ke na 1 moto????raczej nie......SV-a jest moim zdanie dla osob z jakims doswiadczeniem!!W sumie kazdy motocykl mozna obnizyc.....ale da tez rade cos poszukac w tych pojemnosciach,by pasowalo do niskich osob!!

Kawasaki er5 jest dosc nisnie,xj600 tez ale nie wiem czy xj to juz nie za mocno,fajna tez jest Kawa zxr400 z tym ,ze do niej ciezko o czesci w razie czego.....wiec tak jak patrze to mysle ,ze cos zawsze sie znajdzie,wszystko tylko juz zalezy od posiadanej kasy!!

 

Fakt. SV potrafi wysadzić w zakręcie mniej doświadczonych przy zmianie biegów. Ponoć.....

K5 to rocznik, nie? Trza napisać jaki model.

A XJ 600 jest motorem dosc wysokim w porownaniu z GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. SV potrafi wysadzić w zakręcie mniej doświadczonych przy zmianie biegów. Ponoć.....

K5 to rocznik, nie? Trza napisać jaki model.

A XJ 600 jest motorem dosc wysokim w porownaniu z GS.

 

tak to rocznik ...ale wydawalo mi sie to troszke oczywiste,ale fakt nie jest.......xj w wersji z okragla lampa jest wyzsza???nie sadze ,bo nawet dzis siedzilm na xj-cie ,ale sie klucic nie bede...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Hej

Na przyszły sezon chcę kupić nowe moto (nowe używane znaczy ;) ) kwota tak do 4-5tys. Aktualnie jestem posiadaczką GPZ 500S z 1993r. Moto jest cholernie ciężkie i niestety potrzebuję pomocy przy wyjeździe i wjeździe z i do garażu, przy wyprowadzeniu moto z miejsca parkingowego. NIby obniżone ale i tak za wysokie. Ja drobna kobitka o niezbyt dużej sile ;) całe 163cm wzrostu i jak ja to mówię, nóżki jak u kaczuszki. Szukam czegoś lżejszego niż te moje 220kg ale bym mogła się w miarę na luzie brać do wyprzedzania, o pojemności nie mniejszej niż 500cm3. No i przedewszystkim by w razie czego dałoby się to obniżyć i bym bez problemu mogła to wyprowadzić z garażu, przeprowadzić po drodze itp.

 

Miałam kiedyś okazję prowadzić Kawasaki Zephyr 750. Całkiem znośne, ale i tak chyba dalej ciężkie, chociaż nie próbowałam przeprowadzić. Myślałam też o Yamaha XJ 600, ale nie wiem czy da się to dość mocno obniżyć (bo nie chcę przeszywać kanapy). Coraz bardziej myślę o nakedzie, bo wkurzają mnie te połamane owiewki (czasem zdarzy mi się wywrotka parkingowa).

 

Co byście polecili ? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)

Edytowane przez Inka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ-ta nie ma możliwości obniżenia poza przeróbką kanapy. Poza tym jest na bank cięższa od GPZ-ty. Tylko skąd Ty wzięłaś te 220kg to nie mam pojęcia :).

 

http://www.totalmotorcycle.com/motorcyclespecshandbook/kawasaki/1993-kawasaki-GPZ500S-GPX500R.htm

 

Bez płynów 176kg. A XJ-ta 182/198 (bez i z płynami).

 

Stary poczciwy GS-ik będzie najlżejszy - 169kg na sucho.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą wagę wzięłam z wiedzy męża, ale sama później sprawdziłam i wyszło niecałe 200kg. Tak czy siak jest ciężka ;) tylko pytanie czy ktoś będzie zainteresowany jej kupnem... póki co będę na niej śmigać, może się jeszcze polubimy i w końcu dam radę sama wszystko robić. Muszę tylko nogi poćwiczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW F 650 CS -bez 4 kilogramów 200kg ale dość niski środek ciężkości i niewiele się może połamać przy parkingowej.

.. Tak sobie myślę , a może jakiś chopper / cruizer . Zazwyczaj niska kanapa, niski środek ciężkości i wersje z pojemnością 500ccm nie są za ciężkie. Jedyny minus, że raczej nie jest to rodzaj motocykla na długie wyjazdy... Ja bym na Twoim miejscu zrobił przynajmniej przymiarkę do shadowki czy innego choppa okolice 500ccm.

Bawarska Maszyna Wędrowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę rady niektóre z okolic, do których światło niedochodzi.

Konkretnie jeżeli nie podobają ci się czarne i frędzlowate, to na początek dobre będą np.

125: - Honda CBR 125.

250/300: - Kawasaki Ninja 250/300- zarówno starszy wypust - Kawasaki GPX250 (o ile jest w bardzo dobrym stanie i za naprawdę małe pieniążki), jak i nowsza Ninja 250/300; Honda VTR 250 -super maszynka, bardzo wąska i lekka, do tego odpowiednio zasuwa, jak na 250-tkę (oczywiście ta nowsza z lat 2000-cznych, która była sprzedawana w PL).

Powyżej 300: Suzuki GS500, Honda CB500, Kawasaki GPz500S.

Jeżeli ma to być koniecznie sprzęt z owiewką, kojarzący się ze sportowym moto, to w powyższch się już coś wybierze i poza GPX250, nie są to sprzęty egzotyczne.

To chyba tyle. Myślę, że nie ma co więcej wymyślać i kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geni - piszesz, że rady z dupy, a sama nie potrafisz doczytać, że Inka właśnie jeździ GPZ 500 :biggrin: i ten motocykl jej polecasz...

 

Inka - dobrze ludziska prawią, przymierz się do jakiegoś lekkiego choppera (np. vt 600) i zobaczysz, czy to dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki LS 650 chyba juz nizej nie mozna, lub Yamaha 535.

 

1. Obnizenie kanapy

 

2. Obnizenie zawieszenia

 

3. zakup butow firmy Daytona http://www.daytona.de/index.php?page=448 ktore daja 6 cm wiecej na podbiciu !

 

Do wyciagniecia spokojnie 10 cm i wiecej

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe 163cm wzrostu

 

Moja kobieta jest podobnego wzrostu, 165cm :)

 

Zrobiła właśnie A2 i też szukałem dla niej czegoś niskiego bo na BMW F650 nie czuła się zbyt pewnie. Robiliśmy przymiarkę do Hondy SLR650 i tam pozycja dla niej była idealna, dotykała ziemi obiema stopami. Wyszło jak wyszło, jednak zostaliśmy przy moim sprawdzonym BMW bo jednak stan techniczny robi swoje. Przełamała się, przejechaliśmy trasę ~100km i o dziwo F650 nagle zaczął jej idealnie pasować. Tylko my jesteśmy z tych co nie potrzebują nie wiadomo ile koników, jeździmy turystycznie dla przyjemności, teraz już na 2 motocykle i 50KM w zupełności wystarcza.

 

Jak chcesz trwały sprzęt co nie ma wysilonego silnika, wygodną pozycję za kierownicą i daje radę na szutrowych drogach czy nawet leśnych ścieżkach to rozejrzyj się za SLR650 lub Hondą Vigor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...