Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Jak jeździłem w Lazerze to kask za 800 zł wydawał się jakąś abstrakcją, a teraz okazuje się że większość jest tylko trochę mniej tandetna. Pomacaj, przymierz, przejedź się przez kilkadziesiąt kilometrów to zmienisz podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Shoei (ten za 2,5kzł)- koleżance wymienili szybę i to nie była wymiana typowo gwarancyjna a konkretne zadrapanie po małej glebie (nie jestem pewien - może miała jakiś pakiet na wypadek wypadku wykupiony) natomiast szubert spadł z kiery i szubert napisał żeby kupić następnego nowego szuberta - jest cały temat na forum ,więc jak lubisz kiedy producent kasku wysra się na ciebie to możesz brać szuberta .

Z własnych - do niedawna LS2 szczękowiec , kloc za grosze (350-400zł ) , cięzko domykała się przyłbica , trzeba było pierdolnąć jak drzwiami w polonezie , na dzień dobry uciskał skronie , musiałem go lekko uformować w dwóch punktach ,teraz Nolan 90.2 n-com (1100zł), jakiś taki filigranowy , lekki , mam wrażenie że po glebie zostanie się z niego mniej niż LS-a , leży jak ulał ,wszystko chodzi jak należy .

Edytowane przez LORD VADER

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym co napisał powyżej Lord Vader. Dla mnie Shoei to nr 1, ale po prostu C3 pro to bardzo udany model. Tak czy siak musisz przymierzyć na dyńkę. Nolana szczękowego kiedyś miałem i jakościowo to niestety przepaść zarówno do Shoei jak i do Schuberth.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć,

Na wstępie witam wszystkich. Od dłuższego czasu szukam swojego 1 kasku i będzie to kask szczękowy. Czy możecie się podzielić swoimi uwagami i doświadczeniami odnośnie kasków szczękowych. Może ktoś używa coś z poniższych modelów? 

Na oku mam poniższe modele:

1. NOLAN N100-5

2.Caberg Levo / jak starczy $$ to opcja Carbon

3. Bell STR Modullar 

4. AGV Compact ST

5.Scorpuon Exo-tech

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...