Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sobie kupiłem Nolana N104evo i niestety muszę stwierdzić , że co do jakości kasku nie mam wielkich zastrzeżeń [ no może troche policzki cisną, ale można dokupić mniejsze ], to do jego gabarytów mam wielkie rozczarowanie. Otóz ten garnek jest tak wielki, ogromny , że za żadne skarby nie chce się zmieścić do żadnego z trzech kufrów jakie posiadam w moim r1200rt. Topcas mam maxi. W instrukcji obsługi motocykla jest napisane , że pojemnośc 49L bez problemu mieści dwa kaski. Niestety N104evo nie wchodzi nawet jeden. Po prostu nie idzie zamknąć pokrywy. Brakuje 3cm.

Jest to ważna informacja dla turystów , którzy w trakcie przerwy w podróży pakują swoje ubrania i kaski do kufrów [ tak do tej pory robiłem ] i na wycieczki lub temu podobne udają się pozostawiając swoją maszynę z dobytkiem zamknieta na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś napisać tego posta tak ze dwa dni wcześniej? :)

Kupiłem wczoraj kufer Kappy 48l i właśnie czekam na przesyłkę.

Nie sprawdzałem wymiarów bo nie sądziłem że do tak dużego kufra może nie zmieścić się jeden kask. Chociaż fakt, ten model to duży garnek, zwłaszcza w moim przypadku (xxl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXL oraz XL mają ta samą skorupę zew. Pomniejszona jest wyściólka. Ja napisałem , że do mojego kufra w BMW R1200RT nie wchodzi, a czy do kufra Kappy się nie zmieści , tego nie wiem. Napisz jak przebiegły testy.

Zanim odkleisz folie z wizjera , to idź i przymierz. Najwyżej odeslesz jako rezygnacja z zakupu. Masz na to 14 dni.

Ja o tym nie pomyślałem. Zamontowałem n-com B5 i dopiero na pierwszej jeźdźie wyszło szydło z worka, kiedy na postoju chciałem go schować. Normalnie oczy mi z orbit wyszły, Do tej pory w ten ogromny kufer wchodziły 2 kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja własnie sie zastanawiam na integralem bo szczękowce mnie już drażnią .......... muszą zmiescić się okulary, super wentylacja i cichy .......... co polecacie?

 

Ja polecam przesiadkę z okularów na soczewki kontaktowe, nie ma parowania szkieł i tych wszystkich ceregieli ze zdejmowaniem , przekładaniem itd.

 

Nie jestem mistrzem zgrabności, palce jak u kowala ale się nauczyłem i jest git a na moto rewelacja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie szczęki, ale mam ograniczony budżet do 1000zł. Wpadł mi w oko Caberg Duke w malowaniu Italia. Warto go kupić? Głównie jeżdże po mieście. Chociaż nie ukrywam, że zacząłem również rozglądać się za integrlalami i mam dylemat co wziąć. Aktualnie używam szczęki z Lidla :)

 

ps. dlaczego szczęki są w takich biednych malowaniach?

Edytowane przez FestinaLente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W integralach masz większy wybór i są cichsze (zazwyczaj). Jeśli jednak częstomsię zatrsymujesz żeby coś załatwić, pogadać, zapalić fajkę, to szczękowiec będzie bardziej praktyczny. Kupuj wg przeznaczenia.

 

Pozdr

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXL oraz XL mają ta samą skorupę zew. Pomniejszona jest wyściólka. Ja napisałem , że do mojego kufra w BMW R1200RT nie wchodzi, a czy do kufra Kappy się nie zmieści , tego nie wiem. Napisz jak przebiegły testy.

Z taką pewną nieśmiałością włożyłem kask do kufra ale udało się. Luz jest minimalny ale jest i kufer da się zamknąć :)

 

Odnośnie szkieł i okularów to nie jestem pewien ale parokrotnie natrafiłem na opinie mówiące, że jak ktoś ma wpisane w papiery jazdę w okularach to nie może jeździć w soczewkach. Jeśli chce jeździć w soczewkach trzeba wybrać sie do lekarza po odpowiedni papier i wyrabiać jeszcze raz prawko (w sensie plastik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę okulary (soczewki też mam, ale jakoś mi nie podchodzą) i dlatego wcześniej wybrałem szczękę i z użytkowania jestem zadowolony. Muszę sprawdzić jak w praktyce będzie wyglądać zakładanie przeze mnie integrala.

 

W prawo jazdy na odwrocie w ostatniej kolumnie musi być wpisany kod 01.06, który upoważnia do jazdy w okularach i soczewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś przymierzyć kilka kasków (Shark, Nolan, HJC, AGV) typu integral i niestety, ale do żadnego nie mogłem wlożyć okularów. Z ciekawości założyłem szczękę HJC IS-MAX II i oprawki weszły bez żadnego problemu. Chyba nie mam wyboru i jestem skazany na szczękę. Zdecyduję się na tego HJC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa szczękowce, C3 i Sharka i jednego integrala i we wszystkich latam w okularach. Nie rozumiem czemu mialeś problem z okularami?

Co do głośności to polecam w dłuższe trasy stopery motocyklowe. Nawet do integrala zakładam stopery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa szczękowce, C3 i Sharka i jednego integrala i we wszystkich latam w okularach. Nie rozumiem czemu mialeś problem z okularami?

Co do głośności to polecam w dłuższe trasy stopery motocyklowe. Nawet do integrala zakładam stopery.

Po prostu nie dałem rady wsunąć oprawek. Brak miejsca między uszami, a wyściółką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę okulary i miałem kłopot bo dyńka z okularami nie mieściła się albo w czasie zakładania kasku okularki zostawały "po drodze". No i wybór padł na LS2 FF370 (biały) ze szczeką. Problemy zniknęły. Co prawda jest dość głośny mimo wysokiej szyby, ale da się z tym żyć.

Edytowane przez LWfilip

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w sobotę zakupiłem S3 PRO, ale jeszcze nie śmigałem. Mam nadzieję, że dzisiaj wyskoczę

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...