Skocz do zawartości

! Czy wszystko w porzadku ! - Jawa - elektryka !


Gość Hausi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nabylem ostatnio jawe model 634 z 1982 r. instalacja elektryczna byla w nienajlepszym stanie ale zalatwilem schemat i wszystko jest ok polaczone tylko jak mam zalaczone swiatla i wlacze migacze to swiatla przygasaja jak migacze sie wlaczaja tak samo dzieje sie jak wlacze stop czy aby wszystko jest ok czy tak sie dzieje w jawach instalacja jest 6v z pradnica. Czekam na pilna odpowiedz gdyz chce go jak najszybciej zarejestrowac a musze jechac do przegladu i nie wiem czy mi go podbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mocno przygasają? Jeśli niewiele to norma, zwłaszcza w instalacjach 6V ze słabą stosunkowo prądnicą. Mój wujek miał dawno temu CZ 350 z 1983 chyba i sygnał był słabiutki, światła tez przy zgaszonym silniku niespecjalne. Sprawdź czy przy pracującym silniku na wyższych obrotach jest lepiej. Jeśli tak to ładowanie masz ok i instalację też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie jest sknocone w instalacji elektrycznej można spróbować spryskać połączenia specjalnym preparatem do polepszania kontaktu styków elektrycznych. Rozpuszcza on tlenki na powierzchni konektórków, zacisków czu innych styków i zmniejsza w ten sposób opór połączenia. Popytaj w sklepach z elektronika, na pewna będą mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli coś przygasa i jednocześnie coś innego zaczyna świecić to na 99% wina złej masy.

Pod warunkiem że ładowanie jest ok.Tak jak ktoś napisał utrzymuj wysokie obroty silnika żeby zapewnic dobre ładowanie i wtedy sprawdzaj co sie dzieje.

Jeśli naciskasz "stop" a np.zaczyna żarzyć sie kierunkowskaz lub pozycja to dlatego że masa kiepska i zaczyna "błądzić"

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...