Skocz do zawartości

kierunki ledy, żarówki ledowe


FILIP2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, kris.f.seven napisał:

Z żarówkami jest lipa bo te 10w mają podstawę ba15s a te 6w to bax9s. To chodzi o te dwa "cycki", które w tych 10w są symetrycznie rozmieszczone, a w tych 6w są nierówno umieszczone względem siebie. O czym oczywiście przekonałem się jak chciałem po prostu wymienić żarówki - dobrze że jedną kupiłem dla testu 😏

Ba9 oznacza, że średnica trzonka żarówki ma 9 mm. Gdzieś widziałem żarówki halogenowe na takim trzonku o mocy bodajże 22 wat. A jeden z cycków można delikatnie zeszlifować. Sprawdzone.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nabokow napisał:

Po co kombinować skoro wiadomo, że przerywacz do LEDów załatwi sprawę.

Zgadza się, ale ja mam na myśli jeszcze coś. Bezpieczeństwo. Im jaśniejsze zródło światła, tym lepiej widoczny zamiar skrętu. A sześciowatowa żarówka to trochę mizeria. b12,5 ma w kierunkowskazie żarówkę 10 wat. I mimo odbłyśnika szału nie było. Szczególnie w słoneczny dzień. Dlatego wjechały ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grizzli napisał:

Zgadza się, ale ja mam na myśli jeszcze coś. Bezpieczeństwo. Im jaśniejsze zródło światła, tym lepiej widoczny zamiar skrętu. A sześciowatowa żarówka to trochę mizeria. b12,5 ma w kierunkowskazie żarówkę 10 wat. I mimo odbłyśnika szału nie było. Szczególnie w słoneczny dzień. Dlatego wjechały ledy.

A ja muszę napisać, że te 6w wcale nie są takie słabe. Oryginalnie były 10 w większych kierunkowskazach. Kupiłem Puig Eye i one są nieporównywalnie mniejsze niż oryginały, natomiast jak się patrzy bezpośrednio na nie gdy są włączone to wrażenie jest takie że są cholernie mocne. Także dość dobra jest widoczność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...