Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl


Gość drybka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz być tylko pewien, że Twój pierwszy moto nie będzie ostatnim, bo jak nie pojeździsz na każdym to nie będziesz wiedział czego Ci potrzeba.

Tak więc na początek najlepiej coś co łatwo Ci się później sprzeda.

Ja np. zanim kupiłem moto nie wyobrażałem sobie nic innego jak czoperek, pojeździłem i sprzedałem, teraz chodzi po mnie enduro i w zimie zamierzam robić zakupy, co będzie za rok, dwa nie wiem - teraz nie zapierałbym się w jakiejś dalekiej przyszłości nawet mocnego plastika, ale na nasze wrocławskie drogi...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za opinię. Zauważyłem, że mój problem jest tematem często poruszanym na forum. Może warto byłoby utworzyć osobny rozdział pt. "Porady dla nowych motocyklistów" w którym znalazły by się wszystkie potrzebne informacje dla kogoś początkującego. Kudłaty co Ty na to?

W takim dziale można było by umieścić np.:

1) Jak wybrać pierwszy motocykl

2) Jak kupować nowy motocykl

3) Jak kupować motocykl używany (jest już taki artykuł prasowy)

4) Technika jazdy dla początkujących

5) Jak postępować z motorem po sezonie i tuż przed sezonem

6) Jak dbać o maszynkę itp.

Te pytania zrodziły się u mnie i też szukam na nie odpowiedzi. Proszę Was o Wasze komentarze.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opowiem taką kwestie !! Nie posiadam pieniedzy na sprzet lepszy niż MZ nawet powiem ze na sprzet lepszy niz MZ TS 250 a nie nowsza. No ale do rzeczy ............. piszesz, ze masz 35 lat, a ten wiek to chyba wiek :-) tak mi się zdaje, że jest sie juz osoba bardziej odpowiedzialna wiec zacznijmy tak :-) Je zeli chodzi o choppery klasy 250 ccm to serio nie polecam nie z racji pojemnosci ze ma 250 bo sam mam MZ 250 i mi wystarcza, ale choppery mają szczególnie w pojemnościach 250 ccm niewielką ilość koni mechanicznych !! Natomiast jezeli już 250 ccm to chyba tylko KAWASAKI ELIMINATOR 250, poniewaz jak na 250 moc okolo 30 KM to dobry osiag jak na ten typ motocykla !! Natomiast jezeli chodzi o Choppery i masz więszką gotówke polecałbym VIRAGO 535 sam nim jeźizłem :-( niestety tylko chiwle natomaist motocykl idelany do prowadzenia i przyjemny w jeździe !! Jeżeli ja bym mial wybierac i mialbym pieniądze :-( a niestety nie mam to ścigazca do 600 cmm natomniast Choppera tylko powyzej pojemnosci 700 !! I prosze mi nie pisać, ze zycze panu aby kupil se jakas 700 i jeździl wykręcajac maxymalną prędkosc, ale to własnie TY powinienes się zastanowic na jakim chcesz jeździc motocyklu a właściwie do jakiego motocykla dorosłes i czy poradisz sobie z wielkimi chopperami :-) Treaz na komisach sa jazdy próbne wsiądź przejedź sie !! Jest w czym wybierac !!

 

 

GORĄCO POZDRAWIAM WSZYSTKICH !! MZ TS 250 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sidewinder mnie raczej przekonał. Chyba poszukam MZ 250 w dobrym stanie. Najpierw się poduczę a potem (za 1-2 sezony) zdecyduję. MZ nie jest aż tak droga a na początek do pierwszych szlifów wystarczy.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Witam wszystkich. Na forum jestem nowym uzytkownikiem. Zarejerstrowalem sie poniewaz chcialbym rozpoczac przygode z motocyklami.

 

Tematow tego typu co pisze jest mnostwo wiem.. Aczkolwiek nie znalazlem odpowiedzi na pytanie ktore mnie nurtuje(albo do niczego szukam :P ). Duzego doswiadczenia z jazda na motocyklu nie mam (nie licze 50cc i kursu na A) jakis czas poszukuje jakiegos motocyklu na poczatek. Myslalem o jakims nakedzie 600 (budrzet okolo 15tys.) ale znajomi mi doradzaja cos mniejszego(sa to osoby ktore takze zbyt wielkiego doswiadczenia w temacie nie maja)mam na mysli 125. Prosil bym o jakas pomoc, porade.

 

Z gory dziekuje.

Edytowane przez Lasska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale znajomi mi doradzaja cos mniejszego(sa to osoby ktore takze zbyt wielkiego doswiadczenia w temacie nie maja)

 

Skoro nie mają doświadczenia to po co się wypowiadają?

 

Nie bierz 125ccm bo po przejechaniu 500km braknie mocy i sprzęt się znudzi. Jakaś 600tka co ma nie więcej niż ~80KM powinna na początek wystarczyć, przez 2 - 3 sezony mocy nie będzie brakować. A później albo zostaniesz przy tym co masz albo coś mocniejszego, zależy od umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdza ze 600 ma juz "ogromna moc" I ciezko sie przyzwyczaic, chociaz zbyt wiele wapolnego z tym nie mieli.. albo i wcale... dlatego tez chcialbym poznac opinie doswiadczonych ludzi :)

Edytowane przez Lasska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wsiada na pierwszy w życiu motocykl to nawet 30KM będzie dla niego mocne w porównaniu do samochodu. Ja jestem zdania, że jak ktoś wcześniej ogarniał nawet zwykły skuter to motocykl typu Bandit 600 również bez problemu ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka po prawej u góry, wątków o wybieraniu i kupowaniu pierwszego motocykla jest pod dostatkiem - wystarczy wpisać " pierwsz* " (tak, bo niektórzy analfabeci piszą "pierwszE"), ograniczyć do wybranego działu i poczytać. nic nowego nikt nie napisze - człowiek jeszcze nie wyewoluował do poziomu, na którym z kołyski będzie mógł przeskakiwać na 100KM i automatycznie posiadać wyssane z mlekiem z puszki umiejętności psychomotoryczne prowadzenia jednośladów

jsz

 

ps. łączę do najstarszego tematu podanego przez wyszukiwarkę, dla wykazania ww.

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...