Skocz do zawartości

! co wlac do akmulatora !


Gość Hausi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce podwarzać niczyich kompetencji ani wiedzy, zwłaszcza, że na prądach znam się słabo. Zastanawia mnie tylko, dlaczego wszyscy producenci, oraz wszystkie ksiązki które przewertowałem zalecją formowanie akumulatora suchoładowanego(nowego). Zgadzam się, że akumulator zalany elektrolitem i użytkowany odrazu, będzie działał, ale czy nielepiej będzie do "ułożyć". Sądzę, że wskazany byłby test pojemnosci akumulatorów. Jeden zalany elektrolitem i ognia, a drugi formowany....ciekaw jestem wyników. Zaznaczam, że poprostu jestem ciekaw, nie chce się z nikim sprzeczać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie źle wydaje czy do akumulatorów powinien byś roztwór kwasu siarkowego??

 

Elektrolit to własnie kilkunastoprocentowy roztwór kwasu siarkowego.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 38%. Takie stężenie jest maksymalnym dla kwasu solnego, podczas gdy dla siarkowego jest to wartość przeciętna. Silnie stężony kwas siarkowy osiąga powżej 90% i ma postać galaretki :)

 

Do akumulatora lejemy kwas siarkowy. Trudno jest się pomylić, ponieważ na stacjach benzynowych nie sposób kupić niewłaściwego elektrolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnie stężony kwas siarkowy osiąga powżej 90% i ma postać galaretki :)

 

Skąd to wytrzasnąłeś? Typowy handlowy techniczny kwas siarkowy o stęż. min.98% to lepka, oleista, żółtawa ciecz o charakterystycznym zapachu.

Nawet tzw. oleum (w uproszczeniu - kwas ponad 100%) jest ciekłe.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...