Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Mój skarb stoi już trzecią zime w nie ogrzewanym garażu bez odpalania i na wiosnę zapalał bez problemu.

Myślę że tej wiosny też odpali.

janusz494 ja używam tego i jestem zadowolony.

http://www.moto-akcesoria.pl/pasta-do-elementow-chromowanych-chrome-magic,p,4575

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Od dwóch tygodni, mimo niezbyt ciepłych chwil, prawie codziennie ćwiczę wycieczki wkoło komina. Dzisiaj przydarzyła mi się niezbyt fajna przygoda. Mianowicie, jako że od wielu lat lubię styl puszek z USA, to często chadzam w kowbojkach. Kompletując mundurek na motór, błędnie założyłem, że buty będą OK i polatam w nich jako odpowiednich na moto. Jednak nie pomyślałem, że znaczenia ma podeszwa, która niestety nie jest podgumowana.

Ale "do brzegu" :D. Hamowałem dzisiaj za kolegą i zatrzymywałem się na prawą nogę. Już po zatrzymaniu oparłem się na nodze i jakież było moje zdziwienie kiedy prawa noga odjechała mi jak na lodzie w bok i mimo ambitnej walki nie utrzymałem moto. Położyłem "dziada".

 

I ciekawostka, jak położyłem to dopiero po chwili "zajarzyłem", że dobrze byłoby zgasić go czerwonym przyciskiem, czyli z "cewki", tym bardziej że był już zapięty pierwszy bieg. No i zgasiłem.

 

No i w końcu pytanie :D

 

Czy nasze maszyny mają czujnik położeniowy, który po przekroczeniu pewnego poziomu przechylenia wyłączy automatycznie silnik? W Hondzie VTX taki wyłącznik jest. Ja niestety w całej sytuacji nie zorientowałem się czy silnik sam zgasł, czy to ja go zgasiłem ( jakoś byłem zajęty innymi ważnymi sprawami jak np. wyleźć spod dziada, bo głupio tak na ulicy pod motocyklem sobie leżeć :D ).

 

Więc ciekawe, czy wiecie może coś na temat takowego wyłącznika, bo choć już nie planuję leżeć, to czułbym się bezpieczniej wiedząc, że jest coś takiego. :D

 

PS

Byłem mile zaskoczony, że dość łatwo dziada podnieść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby u mnie był wyłącznik przechyłowy, prawdopodobnie włączyłby się na rondzie lub na winklach :-)

:biggrin:

 

ale takowe wyłączniki działają jak motór leży, a wtedy to musiałbyś już ślizgiem po rondach latac :D

Edytowane przez Nedzwiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.XV1900 dzienkuje. Atak na marginesie to zamówilem tam podnosnik i jak narazie niemogę śię doczekac.Pozdrawiam . :cool:

 

Ja też u nich nie kupiłem. Zakupy robię w Louis wygodniej i taniej. Pozdrawiam.

http://www.louis.de/_206fe743a2c2057df7b64b4adcab858b89/index.php?topic=artnr&artnr=10004090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto-akcesoria są dość drogie w porównaniu z stroną Louisa ale ja jak coś potrzebuję z Louisa to kupuję u kolegi w sklepie który jest jednym z nielicznych przedstawicieli Louisa na Polskę i sprzedaje w tych samych cenach co na stronie niemieckiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft na winklach przychaczenie podłogą jest bezcenne ;) szczególnie jak po wyprostowaniu żona wali Cie po plecach ;-)

piwu, z tymi winklami to uważaj bo stąpasz po cienkiej linii. Wystarczy troszkę piaseczku, a to nie żona będzie walić Cię po plecach, tylko razem z żoną walniecie plecami o asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj lr1 zerknij sobie na opony w naszych motocyklach. Nawet jak szoruje podestem po ziemi nie da się ich zamknąć, a zawszenie dalej ma zapas i motong jest sterowny :) Wiadomo, nie traktuje ich jak podpory ;-) Zresztą sam wiesz, że mam zadbany egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie poczytam i popytam w kilku lakierniach o co chodzi z tym malowaniem i podzielę się zdobytymi informacjami :)

Chcialem wrocić do tematu malowania klamek.

Właśnie wczoraj zamontowalem pomalowane proszkowo (na czarny półmat) klamki. Prezentują się b. ładnie.

Oczywiście to kwestia gustu, ale do wersji czarnych na pewno pasują.

 

Polecam tę technologię.

Jeśli ktoś chce zobaczyć efekty to mogę podesłać kilka zdjęć.

 

Czy ktoś z was wymieniał w motorze oryginalne przewody hamulcowe na wzmacniane.

Uważam, że na przód nie zaszkodzilo by założyć przewody, ktore nie puchną.

Czy ktoś zgłębiał temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wymieniał w motorze oryginalne przewody hamulcowe na wzmacniane.

Uważam, że na przód nie zaszkodzilo by założyć przewody, ktore nie puchną.

Czy ktoś zgłębiał temat?

We wszystkich moto pierwsze co robię to wymiana przewodów na przewody w stalowym oplocie. Skok jakościowy odczuwalny natychmiast w pełnym zakresie (szybkość przekazania impulsu, dozowalność jak i zmiejszenie stopnia siły na klamce niezbędnej do uruchomienia tłoczków w stopniu w danym momencie wymaganym).

Edytowane przez johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny gdzie można kupic takie przewody za nieduzą Kase. Pozdrawiam

 

Pytanko do kolegów nie wiedzą koledzy może gdzie można kupić taki siedzenie do Yamahy takie jak na stronie http://www.motosport.com/PL/cruiser/Mustang-Solo-Wide-Touring-Seat-with-Backrest-Vintage (taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motorcycle-superstore.com/3/DVG/Cruiser-Motorcycle.aspx tutaj znajdziesz taniej a teraz maja jeszcze 10%przeceny,nie wiem ile zadaja za przesylke ale mysle ze nie wiecej jak 60dolcow.Pozdrowienia dla wszystkich z NY-Jerzyk NYC

 

A tak w ogole to wybrales jedna z najlepszych firm ale jednak bardzo sie ceniaca.Ja wlasnie w swoim motorku mam to siedzenie i warte jest tej ceny/ja kupilem juz razem z moturem/

 

J&P Cycles ci tez maja kupe rzeczy,i to najrozniejszych

 

www.J&PCycles.com

 

Ci maja wszystko,warto zobaczyc www.j&p.cycles.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...