Skocz do zawartości

jak to jest z tym kopniakiem i rozrusznikiem w enduro


koks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukam nieduzego enduro najbardziej mi wpadl w oko ttr250 . stad tez moje pytanie . jak to jest z tym rozrusznikiem i kopniakiem (czasami wystepuja oba w jednym moto) . czy jak aku padnie to ten kopniak bedzie w stanie odpalic moto? czy enduro na kopniak nie maja aku? czekam na wyjasnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to w 4t nie odpalisz z kopa tez bez akumulatora... w 2t masz magneto i mozesz bez aku spokojnie palic

To masz błędne informacje bo kopniak jest po to, aby odpalić motocykl jak Ci akumulator padnie.

W DR nie miałem akumulatora i paliła na kopa.

Zacznijcie troche sprawdzać wasze wiadomosci bo często piszecie głupoty a potem początkujący je powtarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz błędne informacje bo kopniak jest po to, aby odpalić motocykl jak Ci akumulator padnie.

W DR nie miałem akumulatora i paliła na kopa.

Zacznijcie troche sprawdzać wasze wiadomosci bo często piszecie głupoty a potem początkujący je powtarzają.

 

Dokładnie! Z tego co wiem to żadne enduro nie ma uzależnionego zapłonu od akumlatora. Akumlator jest potrzebny to oświetlenia a nie do odpalania, no chyba że posiadamy rozrusznik.

 

Jak pada Ci akumlator to kopisz - prosta sprawa :D gorzej jak nie ma kopnika ... :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumlator jest potrzebny to oświetlenia a nie do odpalania,

 

 

Akumulator do oświetlenia to chyba coś nie. Nie kupuj enduro bez kopniaka jeśli chcesz troche w terenie pojeździć, byle wywrotka, zaleje Ci go i zakatujesz akumulator momentalnie, i wtedy... masz lipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Krolik ma racje:) Jak to mowia prawdziwi ludzie enduro nie ida na łatwizne i kopia w kopniak:) a co akumulator ma do swiateł??widziałęs w hard enduro akumulator?? oczywiscie mowimy o wersjach bez rozrusznika:) bo wiadaomo ze do rozrusznika jest niezbedny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku w enduro przeszkadza jak fałda tłuszczu modelce :)

 

 

 

 

 

ps. Endruroboj, avatorek Ci sie przeterminował :)

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Akumulator w zasadzie jest buforem pomiędzy alternatorem, reglerem a instalacją .

Bez aku w zasadzie da się jechać bo normalne alternatory są samowzbudne, ale czy regler da radę bez aku stabilizować

napięcie na poziomie do tych 14V to wątpię. Najprawdopodobniej napięcie będzie wyższe, nierówne i zaczną siadać żarówki,

a nie daj Boże elektronika.

Poszukaj czegoś co ma i rozrusznik i kopkę. Mój rekord jazdy bez aku to Citroenem ZX 1.9D z Le Puy do Poznania,

wyszło chyba 1800km, ale było to 25 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...