Skocz do zawartości

Rój Szerszeni - Honda Hornet CB 600, Hornet CB 900,


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na luzie powinien odpalać.

 

Przejrzyj i ewentualnie przeczyść zabezpieczające wyłączniki przy stópce i sprzęgle.

 

pozdr

W stopce zainstalowany jest czujnik który wyłącza obieg zapłonu. Jest to podstawowym zabezpieczeniem , które zastosowane jest w motocyklach japońskich od bardzo dawna (KZ550 z 1981 ma już taki czujnik) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stopce zainstalowany jest czujnik który wyłącza obieg zapłonu. Jest to podstawowym zabezpieczeniem , które zastosowane jest w motocyklach japońskich od bardzo dawna (KZ550 z 1981 ma już taki czujnik) :buttrock:

 

 

Tak, ale nie wszystkie marki rozwiazuja to w ten sam sposob. W Hornecie 600 np. mozna odpalic silnik na stopce,bez sprzegla itd. dopiero zapiecie 1go biegu wylacza silnik. W motocyklach marki Yamaha do zaplonu trzeba wcisnac sprzeglo (a moze w Suzuki?:buttrock:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopacy...

 

Mam problem z moją 600tką, nie chce dziadówa iść na koło xD

Jeżeli dupe mam na siedzeniu to nie ma bata, dodaje gwałtownie gazu przy 6 tys/obr i nic sie nie dzieje, motor przyspiesza jak szalony i tyle.

Jednakże jeśli moja dupa uniesie sie o 15 cm, każde dodanie gazu powyżej 3 tys/obr gwałtownie wyrywa na koło. Tak źle i tak niedobrze...

Kto z was jeździ swoim szerszeniem na kole i zechce sie podzielić swoim sposobem?

 

Pozdro

Edytowane przez piotr7557
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopacy...

 

Mam problem z moją 600tką, nie chce dziadówa iść na koło xD

Jeżeli dupe mam na siedzeniu to nie ma bata, dodaje gwałtownie gazu przy 6 tys/obr i nic sie nie dzieje, motor przyspiesza jak szalony i tyle.

Jednakże jeśli moja dupa uniesie sie o 15 cm, każde dodanie gazu powyżej 3 tys/obr gwałtownie wyrywa na koło. Tak źle i tak niedobrze...

Kto z was jeździ swoim szerszeniem na kole i zechce sie podzielić swoim sposobem?

 

Pozdro

 

Mam ten sam problem ze swoją 600tka... Nie próbowałem podnosić tyłka o 15 cm w górę ale na siedząco tylko raz udało mi sie podnieść przednie koło w górę i na tym koniec. Wszyscy mówią że hornet bez wysiłku jeździ na przednim i tylnym kole. Jest jakaś recepta żeby sie nauczyć? Dodam że ważę prawie 90 kilo. Pozdrawiam

Edytowane przez bboolleekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś i Boluś: zapraszam do działy nauka jazdy/ stunt, tam są bodajże ze 2 tematy omawiające stawianie motocykla na gumę. forum nie kończy się na temacie o waszych horneciątkach ;>

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napisz co było nie tak...

 

Poszła mi a raczej jej niemam dioda trójdrożna Prawdopodobnie poprzedniemu właścicielowi się popsuła i wstawił wygiętą blaszke!!! ale tylko na dwa bolce a trzeci odpowiedzialny za tą stupke boczną nie był w ogóle podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...