Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1100


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę zygzakiem 1100 z 94 roku przebieg 50 tys....w sumie motocykl git. tylko ma dwie podstawowe wady...jest za ciężki ( trzeba dobrze wkręcić żeby poszedł na gumę) i cholernie łyka olej...pomimo że na świecach nie ma śladu nagaru, a z wydechu nie dymi na niebiesko...o co chodzi ??? czyżby pierścienie....czy uszczelniacze...ale wtedy by dymił...no ale podobno Kawa generalnie lubi olej...podobno ten typ " tak ma..." czekam na opinie użytkowników Kawasaki...nie tylko zygzaków... pozdrawiam...aby do wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz stawiał na gumę swego zzr-a to nie tylko bedzi ci pił olej,nie tylko bedzie miał skopaną główke (ożyska główki) ramy, ale i silnik zakatujesz.jeśli więc chcesz kolego stawiać na gumę to nie rozumiem tutaj czegoś??? dlaczwego kupiłeś zzr-a.Lepiej zadbaj o swego przecinaka,bo to porządna maszyna i przydałoby się aby miala rozsądnego włąściciela.swoją drogą szkoda mi maszyn,których właściciele je katują.Do stawiania na dumę lepsza jest zx-6r,fzr1000,czy gsx-r6-7-10.ZZr to szybki turystyk i jego rama nie jest skonstruowana z myślą o takich kolegach jak ty cabaniero-stawiających na gumę.nie katuj maszyny-czym sobie na to zasłużył.To tak jakby wpuścić Audi TT na biebrzńskie bagna.

 

co do oleju-to zzr 1100nie łyka oleju.Ten tym tak nie ma.On ma inną bolączkę-drobną-simmerinki i uszczelki,pompa paliwowa,rozrząd.

 

Łosiek-GSX 1100G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jeżdżę zygzakiem 1100 z 94 roku przebieg 50 tys....w sumie motocykl git. tylko ma dwie podstawowe wady...jest za ciężki ( trzeba dobrze wkręcić żeby poszedł na gumę) i cholernie łyka olej

 

*** Ty kolego z tym stawianiem na gume to raczej daj se spokoj, bo jak nie to slawny niedobor oleju na 3 ciej panewce zalatwi cie na cacy - zostanie ci tkzw jezdzace podwozie z motocykla.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich motocyklistów!!!

 

Od niedawna stałem się posiadaczem ZZR 1100. Motocykl jest naprawdę super-mam jednakże mały problem. Przy prędkości od 150 km/h staje się niestabilny ( próbowałem do 180 -nie ustawało więc dałem sobie spokój) . Motocykl jest w 100% bezwypadkowy , ma nowe opony. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Proszę o opinie bardziej doświadczonych.

 

Pozdrawiam

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trzeba sprawdzic te elementy:

-po zamontowaniu nowych opon- wywazenie opon

-kola czy nie sa krzywe

- amorki czy nie sa padniete,krzywe, za malo oleju, itp

- tyl amorek czy jest ok

-wahacz tyl czy nie krzywy-moze spawany

- naciag lancucha -czy rowno

-luzy w lozyskowaniu tylnego wahacza oraz w glowce ramy

-czy jest lacznik z przodu miedzy amorkami i czy dobrze zamocowany

Jak to wszystko jest sprawne- to rama jest do du...

Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jest w 100% bezwypadkowy

skad to wiesz?

puszczales kierownice, przy 50, 100? przy 150 na razie nie radze :mrgreen:

kupiles nowy motocykl z salonu? bo tylko o takim mozna powiedziec, ze jest w 100% bezwypadkowy. jak kupowales sprzeta robiles pomiary jednosladowosci? jeden jedzie, jeden patrzy sie na nachodzace kola? zobacz, co Ci napisal Janek - krzywe, spawane, luzy... motocykl nie ma prawa robic takich numerow jak Twoj, chyba, ze ma jedno (badz kilka) z powyzszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbycho

Zacznij od najprostszego, sprawdź ciśnienie w oponach i czy tylne koło jest równo ustawione ( nie wiem jak się reguluje naciąg łańcucha w ZZR ale w XJR można ustawić koło krzywo ).

Może masz założone kufry ??

 

Dopisane.

Czy opony są założone zgodnie z kierunkiem jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Motocykl przywiozłem osobiście motocykl z Francji. Na 100 % nie był uszkodzony .Ma oryginalny lakier ,zero śladów jakichkolwiek uszkodzeń -poprostu igła. Znalazłem luz na tylnym wahaczu ( nie jest duży -ale jest)-być może to jest przyczyna . Zamówiłem nowe łożyska wahacza i w przyszłym tygodniu wymienię. W między czasie wyważę jeszcze koła i wymienie olej w lagach. Dzięki wszystkim za rady!!!!

Nie wiem jeszcze jak sprawdzić tyly amortyzator?

 

Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jak sprawdzić tyly amortyzator?

metoda najprostsza:

- regulacja na maksa na "miekki" - wtedy sprawdzisz wiekszy zakres pracy i bedzie latwiej naciskac

- stajesz od tylca bajka, chwytasz za uchwyt pasazera i mocno w dol naciskasz (zrob kilka pomiarow: niewielkie naciski, mocne, szybkie, wolne)

- patrzysz odbicie - jezeli wraca powoli i pod koniec nagle nie przyspiesza - wstepnie ok

- niewielkie siorbanie moze byc slychac

- jezeli pod koniec wyraznie przyspiesza (odbija) - ubytek oleju

- mozesz przy okazji sprawdzic regulacje tlumienia: wykrec na maksa w jedna strone i sprawdz tlumienie (czas powrotu do gory), potem to samo z regulacja na maksa w druga strone

 

to by bylo na tyle wstepnego "sprawdzenia" amora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam i pozdrawiam wszystkich na forum, jestem tutaj nowy. Nosze sie z zamiarem (powaznym) kupienia kawy ZZR 1100. Dlatego akurat ten model , poniewaz juz sie na niego napalilem i koniec. Mam ponad 35 lat i juz dawno wyszly mi z glowy wyscigi :buttrock: . Szukalem na allegro itd. odpowiedniej maszyny no i znalazlem te:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85382019

ten ma podobno nadpalony tlumik (lewy) moze ktos wie od czego to sie robi i ile kosztuje ewentualnie wymiana takiego tlumika, wiem ze ma przejechane 80.000 km.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83878922

 

powiedzcie co o tym myslicie. Nadmieniam, ze nie wydam wiecej niz 10.000zł. no moze minimalnie wiecej.

Mam jeszcze prosbe, moze ktos poktotce napisze mi cos o wersjach tych

motorow, i na co mam zwracac uwage przy kupnie.

Z gory dziekuje za pomoc i przepraszam za tak duzo pytan, ale sami rozumiecie, chce tym potem troszke pojezdzic.

Pozdrawiam

IrekS z Rawicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...