Skocz do zawartości

Aprilia RS 250 i Kawa ZXR 400


Gość mar-z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Witam wszystkich bardziej doświadczonych motocyklistów.

Mam pytanie podobne do innych na tym forum: co sądzicie o zakupie

wymienionych w temacie motorków? Jestem, jakby tu powiedzieć, po raz drugi początkujący.Kiedyś jeżdziłem na MZ i Jawie (o Romecie nie wspomnę), teraz chciałbym ujeżdżać coś szybszego.Ostatnio próbowałem sił na Suzuki GSX-F, ale wydał mi się trochę za ciężki (pierwsze wrażenie).

Dlatego zwróciłem uwagę na te dwa modele.

Jeśli ktoś miał (ma) Aprilię lub Kawasaki to proszę o opinie dotyczące

przydatności , trwałości , serwisu itp.Będę ogromnie wdzięczny.

I jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to na wiosnę spotkamy się na trasie.

Pozdrawiam - Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno stałem si eposiadaczem HONDY vfr 400 r jest to mot tej samej klasy co Kawa o kturej myslisz i raczej polecał bym Kawe bo Aprilla to Włoch tak ze wiesz jak to z włochami bywa drogie części i cięrzko potem sprzedać osobiści e polecam Kawasaki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wachania wybrałbym Kawaske :-) gdyż według mnie Kawa ma piekny wyglad, dobrą moc i w ogóle fajny motorek !! RS jest też dobrym motocyklem, natomiast według mnie lepije kupić 400 niż 250 !! I tak jak poprzednik mówił Aprilia jest Włoska, znajomy na łańcuch do Cagivy czekał 1 miesiac !!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam Aprilia RS250 od ponad roku i jestem po prostu zachwycony. Jezdzilem na 4 setkach (cbr, zxr, rvf) i Aprilia jest DUZO lepsza. Poczytaj sobie troche na stronach zachdnich i napewno sie przekonasz.

Po pierwsze, Aprilia ma wieciej mocy od zxr400 (Borsukles- Aprilia jest dwu suwowa, a zxr to czterosuwowa :( ), nie pamietam dokladnie ale ma z 5 koni wieciej i wazy(140kg) ok 20? kilo mniej (25-37 mniej od cbr,rvf,vfr,gsxr). Co do wygladu to ja uwazam ze jest BARDZO ladna :D Ale kazdy moze miec wlasne zdanie....

Mam takze cberke 600 ale jak parkuje gdzies na aprilce to kazdy podchodzi do mnie i mnie molestuje. Jedyny minus to jest kiedy sie pytaja jaka jest pojemnosc i mowie ze tylko 250 8O

Osiagi ma super, Vmax to okolo 215-220km/h. Po malym tuningu (uklad wydechowy, filtr itd) to 230 spoko. Jezeli masz duzo kasy to mozesz wyslac silnik to UK na tuning i zdejmiesz lusterek i pojedziesz 250-260 8)

Wcale nie wiem czy latwiej jest sprzedac zxr400. Aprilike szukalem przez 6 miesiecy i w Polsce jest bardzo malo takich motorow. Z tego co ja wiem to w Polsce jest tylko jeden na sprzedasz w tej chwili (96r, jesli sie myle to napisz na priv). Co do ceny eksploatacji to co 5-8000km to trzeba zrobic przeglad i zmiane plynow,oleje itd i to kosztowalo okolo 350zl (sam wszystko zrobilem) i co 20,000km remont silnika- okolo 500-1200zl. Czesci to MotoRoma moze sciagac do 2 tygodni (podobno).

 

Trzeba jednak pamietac ze jest to motor na podstawie motoGP, czyli jazda na miescie nie najsilnieszym atutem tego motora. Ma to swoje plusy i minus- osiagi ma bardzo dobre jak an supersport 400, zawieszenie swietne nie raz sie scigalem z R1 i wyprzedzilem podczas skretu :twisted:

Jest to dwusuw, ponizej 7000rpm to nic za bardzo sie nie dzieje. od 7000-12000 wszystko jest ok 8) czyli trzeba poprostu szalec. Nie chce nikogo urazic, zxr400 jest tez bardzo fajnym motorkiem, jednak jak przeczytalem to odpowiedzi to sie troche zdziwilem :?

Co jest lepsze ducati 916 czy Katana? :roll:

Jezeli jestes z stolicy to napisz na priva i mozemy sie spotkac. Jestem z kumplem w trakcie sciagania 2-4 rs250 na najstepny sezon zeby pojezdzic na torze w Poznaniu i bardzo fajnie by bylo pojezdic w okolicach w-wy w trzech na aprilkach (moze w czterych jesli moja dziewczyna bedzie w polsce)

 

Pozdrawiam

 

apr-rs250-99-bikepics-06153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aprilia 250 jest według mnie wyrażnie lepsza i poręczniejsza od Kawy (ukłony w strone yoshimura-y). Miałem okazję takim pojeździć w Gdyni, na dobrym asfalcie bez problemu idzie na kolano, zawieszenie perfect. No i ten klimat motoGP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...