Skocz do zawartości

Lepsze bespieczenstwo motocyklisty !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Jakies tydzien temu gosc zajechal mi droge oczywiscie skrecal w lewo z przeciwka :/ nie jechalem szybko od 70-80 max kiedy na maxa zacisnalem przedni motocykl tak sie przechylil ze urwala sie dzwignia zmiany biegow w momencie kiedy odpuscilem hample poprostu wsal jestem pelen podziwy dla cbr'y albo dla swojego farta... gosc sie zaczal tlumaczyc ze wrocil z niemiec jechal ponad dobe i jeszcze spi malo co mu nie wpier... od tamtej pory smigam na dlugich i mam to w dupi... ze kogos oslepiam poprostu jestem lepiej widoczny !!! naprawde dziala widac reakcje kirowcow ktorzy chca wyjezdzac a popatrza odrazu wciskaja hample do spodu... Naprawde dziala sprubujcie i stosujcie !!! dla bezpieczenstawa !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzień nikogo nie oślepisz. sam latam na długich, zwracam uwagę na jakich jadą inne moto - również kiedy toczę się puszką

natomiast wieczorem albo w gęstym ruchu ulicznym proponuję długie wyłączyć, bo wtedy faktycznie dają się nieprzyjemnie odczuć

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli trafi się złośliwy puszkarz i specjalnie Ci zajedzie drogę ???

 

Ja wybrałem oczojebną kamizelkę.

Pod kamizelką mam czarną kurtkę, motocykl srebrny i większość myśli, że to policja....

Jest respekt i ustępowanie drogi.

 

Polecam kamizelkę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na długich w dzień może stać się koniecznością, kiedy nasze władze wprowadzą wzorem Czechów obowiązek jazdy na światłach mijania przez całą dobę (oczywiście dla puszkarzy).

A znając życie nastąpi to już wkrutce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym sezonie tylko na długich i efekt jest widoczny , wiadomo wieczorem na drogowych , raz jechałem za policyjnym poldkiem i sie nie przy*ebali, i tak wole zapłacić mandat niż w*ebać sie w jakiegoś malucha, z kapelusznikiem w środku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez zawsze jak jade w trase to na długich.Odrazu widac reakcje kierowcy.Oczywiscie w nocy normalnie na krótkich.W dzień nikogo nie oslepiasz, a widzi cie duzo wiecej ludzi niz jak jedziesz na krótkich. Sami sprawdzcie na trasie , w jedną strone jedzcie na krótkich a z powrotenna dlugich.

Goraco polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam od początku sezonu jade na długich, czasami jak zapomne wyłączyć pod wieczór to mi migaja, że ich oślepiam i odrazu przełaczam. A w dzień niewiem czy to przez te światła, ale ostatnio kierowcy katamaranów poprostu czekają aż przejade :) i niech tak zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxa zacisnalem przedni motocykl tak sie przechylil ze urwala sie dzwignia zmiany biegow w momencie kiedy odpuscilem hample poprostu wsal

 

 

Nie to, że nie wierzę ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić....

 

Ja tam nie widzę róznicy. Długie, krótkie, ten sam grzyb, aby były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEPRAWDA ..

 

kierowcy jadący z naprzeciwka, w chwili gdy masz włączone długie światła, nie są w stanie (poprawnie) ocenić odległości jaka was dzieli ...

 

takze to nie do końca jest bezpieczniejsze ... (sam jeżdze na dlugich, ale tylko po mieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeżdżę na "krótkich" niezależenie czy to miasto czy trasa. Nawet w dzień jeżeli jadę samochodem, a motocyklista jedzie na "długich" oślepia mnie, tak że sam staram się nie robić innym tego co mi nie miłe.

Znacznie skuteczniejsza jest oczojebnie zielona kamizelka, skutecznie gasi zapał większości puszkarzy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że nie wierzę ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić....

 

Sam nie bardzo moge sobie wyobrazic ta sytuacje, jakby nie to ze jest zlamana dzwignia zmiany biegow to chyba bym wogole nie wiedzial co sie stalo... :)

 

No to zajebiście Tygrysie, ze jezdzisz na długich, ale taki temat już był. Na chu*a to odgrzebywac?

Ciesze sie Greedzie ze masz cale forum w paluszku i doskonale wiesz co bylo a co nie nawet jesli bylo to mysle ze takie tematy warto odswierzac ze wzgledy na tych ktorzy nie czytali a zwiekrzy to ich bezpieczensto i bedzie mniej smutnych postow typu "zgon" !! A na chu... to sie chyba prezerwatywe zaklada :)

Edytowane przez Tygrys111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...