Skocz do zawartości

skladanie sie w winklach z "kolanem"


Osek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Probuje sie skladac w winklach najbardziej jak potrafie, tylek wystawiam juz prawie caly za siedzenie, maszyna polozona calkiem mocno a ciagle mam wrazenie ze kolano (slider) dzieli od asfaltu calkiem sporo. Kurcze, na filmikach to wyglada na takie proste:) Macie moze jakies porady techniczne jak sie tego najszybciej nauczyc?

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie to jak mocno zamykasz oponę? Jak do końca i nie dotykasz to oznacza tylko jedno, że nie dotkniesz bo masz za niskie gumy. Rozmiar żeby dobrze położyc to tył 180/55 przód 120/70. Tył 180/50 powoduje że gume zamykasz w moment a do asfaltu brakuje 20cm. Złożysz sie bardziej to masz glebe. Ja jade na 190/55 120/70. Na asfalcie przynajmniej w moim mieście mam 2 zakręty na których moge zamknąć gumę. Zakręty muszą być ostre i długie natomiast ja mam takie że sie złożę i już muszę prostować bo zakręt się kończy. Teraz kupiłem sobie gumy z toru 190/60 i 120/70 Dunlop Sportmax GP Pro po 4 okrążeniach. Jak założę to dam znać jak sie jeździ. Poza tym pytanko, stosujesz przeciwskręt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziur, oponki mam rozmiarowo takie jak twoje VIPER SPORT (nie znam firmy poniewaz na oponie nie ma wytloczonejj nazwy producenta ale ostatni wlasciciel twierdzi ze to Dunlopy). Co do rozmiaru to sie upewnie jeszcze jutro bo zwatpilem.

Ale mam jeszcze pytanie. Jak ukladacie stopy podczas schodzenia na kolano? Zostawiacie w tej samej pozycji czy jedna wedruje do tylu i macie przod stopy na podnozku?

z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli jeszcze sie ucze sie kłaść- ale mam swoją metode aby zobaczyć ile brakuje do zamkniecia

Robie mała rundke po takiej "zakurzonej piaskowej drodze polnej"

Potem jazda.

Po zatrzymaniu pozostajnie dokładna linia na oponie oddzielająca czarną gume od zakurzonej.

Kolejny raz kłade sie bardziej... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdro600...co do opon masz racje-AVON. Co do stopy na podnozku - dobra rada.dzieki

ps. slyszeliscie cos o tych oponach?

avon viper sport to jeden z wyzszych sportowych modeli tej firmy, jesli nie najwyzszy w ogole. generalnie slyszalem ze sa niezle i smialo moga sie rownac z najlepszymi firmami typu michelin czy dunlop. w polsce raczej malo popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam od pewnego czasu próbuję przytrzec slidery na kolanach. Narazie udało mi się przytrzec butem, a to daltego że stope trzymałem tak jak w czasie normalnej jazdy a nie na paluszkach. Przy tym przytarciu udało mi sie tez delikatnie musnąć sliderem o asfalt. Niestety póxniej już musiałem zrezygnować z prób bo zbyt duży ruch sie zrobił. Do ćwiczenia dobre są zjazdy z autostrad lub im podobnych tras, zazwyczaj to długie ślimaki w których można dociskać moto do ziemi, ich zaleta jest też to że masz czas na przemyślane zachowanie w czasie próby. Jak usłyszałem od mojego guru jazdy na kolanie, musisz strasznie mocno dupe zwiesić z moto, praktycznie z niego zsiąść.

Edytowane przez danielos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie wtykać nocha ... ale ...

Zchodzenie na kolano to technika jazdy na tor, w czasie szosowej jazdy to zwykłe pozerstwo, wciskanie kitu ciemnemu ludowi jaki to JA supeman.

Do zamknięcia oponki niekonieczne jest stosowanie techniki jazdy z toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kilka miesiecy chce sie zapisac do racing school a nie chce byc kompletnym lamonem w tej dziedzinie:) Co do pozerstwa...mam to w glebokim powazaniu.Nie zalezy mi na szpanie.Podczas zwyklej, codziennej eksploatacji jezdze jak tysiace innych. Zejscia staram sie cwiczyc podczas malego ruchu na trasie TT.

Co do zamkniecia opony...zostal jeszcze 1cm...no, moze 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...