Skocz do zawartości

Rejestracja zabytka bez dokumentów


Rekomendowane odpowiedzi

Art.79 ust.4 znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym, stanowi, że pojazd wyrejstrowany nie podlega powtórnej rejstracji, z wyjątkiem:

-pojazdu odzyskanego po kradzierzy,

-pojazdu zabytkowego,

-pojazdu majacego conajmniej 25 lat, ktorego model nie jest produkowany od 15 lat, uznany przez rzeczoznawce za unikatowy lub majacy szczegulne znaczenie dla udokumentowania histori motoryzacji.

To nowe uregulowaniwe znosi zakaz ponownej rejstracji pojazdu wyrejstrowanego lub nabytego ze złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kiwigips

a jak sie zlorzy zabytkowy z czesci ktore sie kupi od roznych ludzi bez papierow? albo calego zabytka bez papierow to co z tym robic?

 

w automobiliscie majowym jest artykol o rejestrowaniu zabytkow ale ja nie mam dostepu do tego pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czolem!

 

Musze Was zmartwic, albo Wy mnie zaraz naprostujecie i pocieszycie. A jestem zalamany...

 

Wlasnie wrocilem z Urzedu Miasta. Mam WSK 175 z 1975 roku (28 latek).

Motorek ma zmieniona rame, ale mam na ta rame papiery (faktura zakupu w wytworni WSK przez pana X, potem dowod sprzedazy motorka i tej ramy od pana X panu Y, i potem dowod sprzedazy motorka i ramy od pana Y mnie osobiscie. Cala historia ramy jest wiec udokumentowana. Faktura ma jej numer, nawet jest jeszcze karta gwarancyjna na ta rame. Takze wszystko udokumentowane. A numery silnika sie zgadzaja z dowodem rejestracyjnym

I w urzedzie miasta zaspiewali mi, ze nie moge motorka zarejestrowac :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: .

Baba powiedziala, ze moge wymienic silnik, ale nie rame. Jak przestaje istniec rama (nadwozie) to przestaje istniec pojazd. Nie mozna rejestrowac skladakow bla, bla, bla :cry: :cry: :cry: :cry: .

No i mam teraz problem. Kupilem motor i wyremontowalem go za kupe kasy i moge sobie teraz pojezdzic po polach :P.

 

Dajcie mi choc plomyk nadziei, ze moge cos z tym zrobic...

Zreszta zaraz walne temat, czy nie ma przepisow, ktore moglyby mi pomoc.

 

Pozdrawiam

Zalamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie przejsc do innego okienka, moze tamten urzednik nie bedzie tak spostrzegawczy.

Ja mialem wlasnie taka przygode, poszedlem do Wydzialu Komunikacji i babka mi powiedziala,ze nie moge zarejestrowac moto bo jestem osoba nipelnoletnia i ,ze musze miec zgode rodzicow. Po tym tekscie bardzo sie wku**wilem i poszedlem do okienka obok gdzie facet byl na tyle mily ,ze bez zadnego zajakniecia wydal mi blache i miekki dowod :P

 

Radze Ci zebys poszedl do urzedu gdy maja dosyc duzy ruch :P ludzie beda zmeczeni i nie bedzie im sie chcialo sprawdzac poprawnosci wszystkich dokumentow.To naprawde dzila :D

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ale tu nie o to chodzi.

Musze przepisac numery i dostac na to jakis swistek z urzedu (tymczasowy dowod abo cos) bo mi na stacji diagnostycznej tego nie puszcza.

 

Otwarlem o moim problemie nowy watek.

Jest tutaj...

http://forum.motocyklistow.swiata.pl/viewt...opic.php?t=5755

 

Oczywiscie jak sie z kolesiem na stacji umowie, to mi podbije dowod na stare numery, a w urzedzie przeciez nawet tego motorka nie ogladaja. Moge tak zrobic. I w ostatecznosci zrobie. Ale chcialbym miec to legalne, zeby nie miec jajek kiedys z gliniarzami. Bo przestepcow oni lapac maja problem, ale zwyklych ludzi to rabia w dupe jak chca.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Najpierw sprobuje poruszyc wszystkie legalne furtki...

Jak sie zadna nie otworzy bede musial uzyc lomu :P.

Teraz napisalem podanie o rejestracje do urzedu. Zobaczymy co mi odpisza.

Potem bede kombinowal nad "uszkodzeniem w wypadku" numerow identyfikacyjnych ramy i postaram sie skombinowac orzeczenie rzeczozanwcy, ze tak bylo (mamy znajomego hehe :D) i zwroce sie o nowe numery identyfikacyjne (gdzies znalazlem taki przepis, ze tak mozna zrobic).

A jesli to bedzie zbyt kosztowne, lub zbyt niewykonalne :P to albo rejestruje na stare numery i jezdze z nadzieja, ze policmajstry nie beda przy kontrolach zagladac na numery, albo przebijam numery (choc do tego musze rozebrac caly motorek :D.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Wszytkim nie wiem czy ten temat tu zamieścic ale zaryzkuje. Powiedzcie mi prosze czy idzie zarejestrowac komarka bez papierów. Ma on jush 30 latek jest to rocznik 1973 to jush zabytek :]]. Wiecie wujkowi zawadzał to mi go dal lecz wujcio nie ma papierów. Powiedzcie mi czy idzie zabytek zarejstrowac bez papierów.. albo cos w tym stylu ???? prosze pomużcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Wszytkim nie wiem czy ten temat tu zamieścic ale zaryzkuje. Powiedzcie mi prosze czy idzie zarejestrowac komarka bez papierów. Ma on jush 30 latek jest to rocznik 1973 to jush zabytek :]]. Wiecie wujkowi zawadzał to mi go dal lecz wujcio nie ma papierów. Powiedzcie mi czy idzie zabytek zarejstrowac bez papierów.. albo cos w tym stylu ???? prosze pomużcie

 

Pisalem o tym tutaj:

 

http://forum.motocyklistow.swiata.pl/viewt...opic.php?t=4824

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja z moim komarkiem miałem tak:

Mam go od dziadka, w papierze było że wyrejestrowany 15 lat temu, numery ramy i silnika sie zgadzały ale pękł mi karter z numerami silnika, wymienilem silnik (nie miałem na niego papeirów), poszedlem do urzędu, numery ramy sie zgadzaly, wlasciciel też. Powiedzieli mi ze za wyzsza oplata niz normalnie( byl wyrejestrowany)moge go ponownie zarejestrowac bez zadnego problemu. oplata-200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...