Skocz do zawartości

Co myślicie o alarmie z powidomieniem?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy ktos słyszał o jakiejś maszynce którą można by podłączyć pod motocykl(pod obecny alarm np pod syrenę) by jak sie alarm właczy piszczało coś co miałbym przy sobie. Wiem że są takie alarmy (na allegro) ale wolał bym kupić dodatek do obecnego alarmu bo nie mam zamiaru zabardzo kupować drugiego gdy obecny jest sprawny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazaniem jest pozostawienie radiotelefonu (PMR) z aktywna funkcja VOX ukryty w schowku lub innym bezpiecznym miejscu. Drugi radiotelefon masz przy sobie i w kazdej chwili uslyszysz, ze wlaczyl Ci sie alarm. Z moich doswiadczen wynika, ze nawet w scislym centrum PMR ma zasieg okolo 600-800 metrow. Takiego zasiegu nie da Ci zaden alarm z powiadomieniem na pilota.

 

PS> w najblizszym czasie powiniem dostac do testow wlasnie alarm z powiadomieniem na pilota. Zobaczymy jak to ustrojstwo sprawdza sie w praktyce.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem kiedyś o czymś takim jak podłączenie komórki do alarmu i w momencie jago załączenia komórka przy moto dzwoni niejako do ciebie no i już wiesz że alarm się włączyl. Ogromna wada takiej imprezy to jej cena: abonament miesięczny o jktóregoś z operatorów sieci oraz dodatkowa opłata za kazde uruchomienie i rozłączenie połączenia. Jakoś to mało konkurencyjne do tego o czym pisze aker.

Może nawet sam sobie takie coś sprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chodzi o alarm z czujnikiem położenia który cie informuje jeśli włączy sie alarm. Tzn zostawiłeś moto pod blokiem, wszedłeś do domu i kiedy ktoś sie zacznie dobierać i alarm zawyje to zacznie pikać też pilot przy kluczykach :wink: Fajny patent, też jestem ciekaw czy sie sprawdza :biggrin: Na skutery.net jest test takiego alarmu autorstwa Łukasza-aprili z forum :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Wysyla sms na koszt odbiorcy ;).

Ciekawe, nie slyszalem o powiadomieniach na sms...

Ale to musialby byc w miare malo czuly alarm... Bo jesli takie ustrojstwo reagowaloby na wstrzasy wywolane np. przez przejezdzajaca ciezarowke, to kicha. Siedzisz np. w pracy, czy na wykladzie a tu Ci co 5 minut dzwoni, lub smsa przysyla... Szybko czlek dostalby znieczulicy na sygnal (a, pewno falszywy!) i moznaby przespac ten prawdziwy ;).

 

Pozdro

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego, co działa na zasadzie nadajnika/odbiornika. Kosztuje około 100 PLN

na allegro i ma zasięg około 200 m. Jedna sprawa jest jednak fundamentalna. Jak już się czegoś takiego używa to trzeba być mocno zdeterminowanym do stwienia czoła agresorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...