Skocz do zawartości

Opony SHINKO


Rekomendowane odpowiedzi

Do silnika też lejesz olej słonecznikowy, bo dobry półsyntetyk to 1/10 wartości moto ?

 

Uwielbiam te teksty! Jak sie tak martwisz to przelej koledze kilka plnów na konto i po sprawie.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem chęć oszczędzenia, ale uzasadnianie tego tym, że przekracza to x% wartości moto to IMO lekkie przegięcie - wychodzi, że w motocyklu za 1000 zł w ogóle nie opłaca się zmieniać czegokolwiek (spotkałem się już i z tak skrajnym przypadkiem).

Żeby nie było całkiem OT: spotkałem się z samymi pozytywnymi opiniami dot. shinko i planowałem założyć takie do swojej XTZ.

 

pzdr, Adam

Edytowane przez fxrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopelblue powiedz mi, czy Ty lubisz takie emocje, czy wspomagasz nowych producenów?

 

Lubię :buttrock: żarcik, żarcik oczywiście :biggrin:

 

to ciekawe bo rozmawiałem z jednym użytkownikiem także gpz500 i opowiadał że na komplecie maxxis promax składał się w zakręty tak że piętami po ziemi ciagnął... ze byl mile zaskoczony przyczepnoscia na tych gumach. A moze miales jakas starszą rocznikiem?? Z ciekawości...pamietasz ile dales za te gume?

 

Już mówię. Napisałem jakie ja miałem doświadczenia z oponą Maxiss, a to nie znaczy że wszyscy tak muszą mieć. Moja Gp-a była z 88r i powiem szczerze że skubana w zakrętach miała nieprzewidywalny charakter, a jak twój kolega po ziemi ciągnął piętami i to na takich oponkach to szacun dla niego i pytanie dla Ciebie - po co jeszcze pytasz o te opony?

Kupiłem je w dobrym sklepie internetowym o inicjałach AM, podkreślałem że tam nie ściemniają i opona miała kilkanaście tygodni. Dałem za nią coś koło 180 (2 lata temu) za przednią.

 

 

Do silnika też lejesz olej słonecznikowy, bo dobry półsyntetyk to 1/10 wartości moto ?

fxrider czy dla Ciebie jeżeli coś jest drogie to od razu dobre? Albo inaczej jeżeli coś jest tańsze to złe. W jaki sposób nowe produkty mogą zaistnieć na rynku jeśli nie poprzez konkurencyjną cenę??

Jeżeli miałbym do wyboru Michelin w podobnej cenie jak Shinko to fakt wziąłbym M, ale to jest różnica ponad 200 i dlatego tak mórzdże i ciągle jestem otwarty na konstruktywne opinie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam dylemat w związku z wymianą opon , do wyboru mam shinko 120/70/17 f005 , 180/5517 r005 i maxxis supermaxx w tych samych rozmiarach motocykl to kawa z750s preferuje sportowo turystyczny tryb jazdy i tak się zastanawiam co będzie lepszym rozwiązaniem , ceny kompletów opon są zbliżone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika też lejesz olej słonecznikowy, bo dobry półsyntetyk to 1/10 wartości moto ?

 

fxrider nie dokonca zrozumiales...moze powiem tak - opony za wiecej jak 400 zł sa dla mnie za drogie - jestem biednym studentem, moim marzeniem było miec motocykl dlatego od roku na niego odkładałem gdy już go mam to teraz mam odkladac kolejne pare miesiecy na opony?? bzdura!! jesli cisnie Ci sie teraz na jezyk "nie stac mnie - nie jezdze" to wyjdz proszę odrazu i nie komentuj

 

 

Już mówię. Napisałem jakie ja miałem doświadczenia z oponą Maxiss, a to nie znaczy że wszyscy tak muszą mieć. Moja Gp-a była z 88r i powiem szczerze że skubana w zakrętach miała nieprzewidywalny charakter, a jak twój kolega po ziemi ciągnął piętami i to na takich oponkach to szacun dla niego i pytanie dla Ciebie - po co jeszcze pytasz o te opony?

 

No właśnie to jeden kolega tak opowiadał...tylko jeden.Na oczy tego nie widzialem, ddatego tez pytam innych i 2 opinie tu nie wystarczą...im wiecej tym lepiej - wkoncu do tego jest forum, tak mi sie przynajmniej wydaje :)

 

 

Uwielbiam te teksty! Jak sie tak martwisz to przelej koledze kilka plnów na konto i po sprawie.

 

 

szczerze powiem, że na każdym forum internetowym występuje takie cholerne zjawisko które wg mnie trzeba TĘPIĆ...żeby nie wiem na jaki temat rozmawiać, wymieniać się opiniami na temat roznych produktów...zawsze znajdzie sie przynajmniej jeden oszołomek który walnie tekstem że to tanie jest be, a ja mam to najdroższe i to jest cool...a g***o prawda! przykladem jest chociażby kask za 290zł(nei pamietam nazwy) ktory w testach bezpieczenstwa wypadł lepiej od tych najdroższych. Krew mnie zalewa przy komputerze jak wchodze na forum dowiedziec sie czegos i musze czytać takie teksty cwaniaków co to od mamusi pieniążki za gówniarza mieli i nie doświadczyli co to znaczy ciężko zarabiać pieniądze. Tego Wam życzę bogacze!! Niech Wam kiedyś bida do d**y zajrzy!!

 

Słuchajcie mam dylemat w związku z wymianą opon , do wyboru mam shinko 120/70/17 f005 , 180/5517 r005 i maxxis supermaxx w tych samych rozmiarach motocykl to kawa z750s preferuje sportowo turystyczny tryb jazdy i tak się zastanawiam co będzie lepszym rozwiązaniem , ceny kompletów opon są zbliżone

 

 

Nie jezdzilem na tych oponach - nei wiem jak sie sprawują.Ale poszukując w internecie informacji o maxxis promax natrafiłem na test supermaxx. tu masz link =>

 

http://www.scigacz.pl/Test,opon,Maxxis,Supermaxx,2250.html

 

wynika z tego że te supermaxy to oponki z wyższej półki, w tescie wypadły bardzo dobrze. Popytaj ludzi o opinie o tych shinko i jesli okażą się tez dobrze oceniane to ja wybrałbym pewnie tansze...:P a zaoszczędzoną kaske wlał do baku i cieszył się z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozglądałem się za oponami do kawy gpz500.

 

 

A i apropo shinko...znalazłem jakis test opon z ktorego wynikało że z 10 opon shinko była 9...za nią byłtylko avon - dlatego mnie zniecheciły:/

 

 

 

tu link do tego testu => http://www.conti-bike.pl/t6.php

 

I tu Kolego popełniasz podstawowy błąd, bo w ww teście jest porównanie opon Shinko Podium, czyli modelu F006 / R006 które NIE WYSTĘPUJĄ w rozmiarach pasujących do Twojej kawy. A więc Ty potrzebujesz inny model który może się znacznie różnić od ww.

 

 

 

 

 

Słuchajcie mam dylemat w związku z wymianą opon , do wyboru mam shinko 120/70/17 f005 , 180/5517 r005 i maxxis supermaxx w tych samych rozmiarach motocykl to kawa z750s preferuje sportowo turystyczny tryb jazdy i tak się zastanawiam co będzie lepszym rozwiązaniem , ceny kompletów opon są zbliżone
Brat miał / ma w Kawasami Z1000 ale inny model / R009 190/50-17 i F009 120/70-17. Te opony są przez producenta określane jako sport/turystyka. Ty chcesz kupić f005 / r005 które producent określa sport/wyścigi.

 

Brat wybrał R009/F009 ze względu na trwałość. Ocena. Opony na suchej nawierzchni trzymają super, po prostu kleiły się do drogi. Byliśmy w Austrii na Glocknerstrasse i naprawdę się tam sprawdziły. Na mokrej było już zdecydowanie gorzej, a podczas bardzo silnych opadów jadąc na autostradzie nie był w stanie się utrzymać za moją CBF-ką. Jak tylko deszcz się zmniejszył znowu pognał do przodu. Jeżeli chodzi o trwałości po powrocie z tego wypadu do Austrii (ok. 2500km) nie było już ponad pół opony. Ponieważ Ty myślisz o modelu bardziej „sportowym” to pewnie z trwałością będzie jeszcze gorzej. Ale pamiętajmy że jednak 1000 to trochę więcej z opony bierze niż 750, a i brat to „waryjat drogowy” jest.

 

 

 

Ja poprzednio miałem Shinko w XJ600, teraz mam w CBF i dla takiej jak moja „emeryckiej” jazdy są w zupełności wystarczające, na Glocknerstrasse dały radę, jak wyżej wspomniałem a autostradzie w czasie ulewy przy >130 musiałem zwalniać bo kawa brata nie dawała rady. Dlatego do popularnych motocykli i raczej turystycznej jazdy mogę polecić, tym bardziej że w ubiegłym roku kosztowały mniej więcej 50% tego co inne „markowe” opony.

 

Acha, w XJ-cie miałem F280 / R280 a w CBF-ce mam F006 / R006

 

 

I jeszcze jedno. W ubiegłym roku Shinko były naprawdę tanie, tak jak pisałem prawie do 50% tańsze od "markowej" konkurencji. Niestety teraz przy bardzo drogich walutach Shinko bardzo mocno podrożały, znacznie więcej niż ta "markowa" i ta różnica może stać się znacznie mniejsza.

Edytowane przez TomaszB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fxrider nie dokonca zrozumiales...moze powiem tak - opony za wiecej jak 400 zł sa dla mnie za drogie - jestem biednym studentem

 

To już inna sprawa, mnie po prostu rozłożyło podejście 'nie kupię opon za więcej niż 1/5 wartości moto' - niestety eksploatacja moto za 3000 kosztuje tyle samo co eksploatacja moto (porównywalnego typu) za 10000 (a często i więcej)

 

szczerze powiem, że na każdym forum internetowym występuje takie cholerne zjawisko które wg mnie trzeba TĘPIĆ...żeby nie wiem na jaki temat rozmawiać, wymieniać się opiniami na temat roznych produktów...zawsze znajdzie sie przynajmniej jeden oszołomek który walnie tekstem że to tanie jest be, a ja mam to najdroższe i to jest cool...a g***o prawda! przykladem jest chociażby kask za 290zł(nei pamietam nazwy) ktory w testach bezpieczenstwa wypadł lepiej od tych najdroższych. Krew mnie zalewa przy komputerze jak wchodze na forum dowiedziec sie czegos i musze czytać takie teksty cwaniaków co to od mamusi pieniążki za gówniarza mieli i nie doświadczyli co to znaczy ciężko zarabiać pieniądze. Tego Wam życzę bogacze!! Niech Wam kiedyś bida do d**y zajrzy!!

 

a skąd zaraz taka nienawiść? (pomijając wpasowywanie mojej osoby w pasujący Tobie stereotyp)

Też przechodziłem etap, kiedy nie bardzo było mnie stać na cokolwiek, jeździłem m.in. na mitasach (zdecydowanie nie polecam) i 'leżakach' (różnie można trafić) - teraz mam okazję przetestować kilka lepszych rzeczy i stwierdzam, że np. michelin od mitasa różni się nie tylko ceną.

Życzę i Tobie, abyś nie musiał mieć podobnych dylematów jak teraz i mógł samemu się przekonać.

 

Wracając do głównego wątku:

wiem, że Tomek Kulik w swojej szkółce jeździł na Maxxisach (bodajże właśnie Promaxx) i był z nich bardzo zadowolony - w sprzętach typu GS 500 sprawdzały się (widziałem, że były ładnie podomykane).

Tak na prawdę jakość opony wychodzi w deszczu i sytuacjach awaryjnych (zazwyczaj też im trwalsza tym jest tu gorzej)

 

pozdrawiam, Adam

Edytowane przez fxrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę jakość opony wychodzi w deszczu i sytuacjach awaryjnych (zazwyczaj też im trwalsza tym jest tu gorzej)

 

Z pierwsza czescia wypowiedzi sie zgodze, co do drugiej to bzdura, sa firmy ktore bija na leb prawie wszystko ( wlasnie na mokrym a trzymaja duuuuuzo dluzej )

 

I ZA TO WLASNIE PLACISZ TE 200,- pln wiecej :biggrin:

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

 

Shinko DOT 2006 F-005 120/70 ZR17 TL 58W.Czy ta opona jest napewno do moto,

pytam poniewaz brakuje jej oznaczenia M/C czyli ze do motoru a jesli go nie ma to co to oznacza?

Opone znalazlem w ofercie sklepu z oponami do moto :

www.Moto-Opony.pl

Edytowane przez jacmiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajmoy kupil komplet takich opon i jak na razie jest zadowolony

trzyma sie spoko, na zakrętach również, w deszczu nie narzeka.

a co najważniejsze to za połowę ceny to wszystko

ciekawe tylko kiedy zaczną się schody bo z tanimi rzeczami tak zawsze jest...chociaż może nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeglądałem opony na allegro i trafiłem na Shinko. Cenowo trzyma się całkiem podobnie do znanych marek. Jak jest z jakością? Śmigał już ktoś na Shinko?

np tutaj jest mega okazja - http://allegro.pl/opona-shinko-190-50zr17-...1337231248.html

 

Mam tu też Shinko, która bierznikowo jest bardzo podobna do Michelin Pilot Sport -

Shinko - http://allegro.pl/opona-shinko-200-50-17-h...1330780245.html

Michelin - http://allegro.pl/michelin-pilot-sport-180...1335471661.html

W zasadzie jest taka sama :)

Edytowane przez Grzester

icon3.png

-Skolioza Team-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem opony na allegro i trafiłem na Shinko. Cenowo trzyma się całkiem podobnie do znanych marek. Jak jest z jakością? Śmigał już ktoś na Shinko?

np tutaj jest mega okazja - http://allegro.pl/opona-shinko-190-50zr17-...1337231248.html

 

Mam tu też Shinko, która bierznikowo jest bardzo podobna do Michelin Pilot Sport -

Shinko - http://allegro.pl/opona-shinko-200-50-17-h...1330780245.html

Michelin - http://allegro.pl/michelin-pilot-sport-180...1335471661.html

W zasadzie jest taka sama :)

 

Wszystkie opony ktore pokazales poza ta: http://allegro.pl/opona-shinko-200-50-17-h...1330780245.html]http://allegro.pl/opona-shinko-200-50-17-h...1330780245.html nadaja sie na smietnik lub hustawke przed dom... Patrz na DOT!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...