Skocz do zawartości

Jaki skuter o pojemności 100 - 125ccm???


Ario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Znajomy chce kupić skuter z tego zakresu pojemności. Ma to być nowa maszyna w cenie do 15.000zł. Przeznaczona głównie do ruchu miejskiego, nie ma to być żaden model "racingowy" tylko coś eleganckiego, dobrze chroniącego przed wiatrem, z wygodną kanapą. Spalanie się nie liczy :).

 

Co moglibyście polecić i ile to coś kosztuje. Wiem, że Yamahę Majesty 125 można mieć za 14.500 zł

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 16 lat później...

Witanko, jaki możecie polecić dobry skuter o pojemności 125 cm³? Który z tych będzie najlepszy Piaggio Xevo, X8, X9, Aprilia Atlantic, Peugot Satelis, Yamaha Skyliner, Suzuki Burgman? Chciałbym, zeby skuter był duży, z dużą szybką w cenie do 4000zł. Z wyglądu bardzo podoba mi się Malaguti Madison, Majesty i Piaggio X9, są takie masywne. Jednak nie wiem, czy w tej cenie da się coś kupić.

Edytowane przez bimota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 4000 zł spokojnie coś kupisz tylko nie ograniczaj się do konkretnego modelu. Obojętnie co wybierzesz to będzie jeździło. Byle było w przyzwoitym stanie. 

W zeszłym roku w grudniu znajomy za 4500 zł dorwał Peugeota Satelisa 125. Silnik na wtrysku, ABS, fajny stan. Bez problemu da się kupić tylko podstawa to weryfikacja stanu technicznego, skutery są strasznie upierdliwe w serwisowaniu z racji obudowania plastikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawny. W tej cenie im mniej skomplikowany, tym lepiej. To, co KS wyżej wymienił to: Lambretta  nie istnieje od dzisięcioleci; Vespy generalnie ok, ale w tej cenie to nie wiem, czy nie takie oparte o śmietnik i pordzewiałe, co w ich wypadku jest b. ważne - samonośne blaszane nadwozie; Piaggio - kupa modeli do wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w bardzo dobrym stanie Piaggo Xevo, ale koleś chcę o 800zł więcej niż mój budżet. Nie wiem ile zejdzie z ceny, ale jeżeli jest dobry, to czy ten model skutera jest wart zakupu? Jest z 2010 roku. Trochę mnie to dziwi, ponieważ dokładając 400zł jest już skuter Barton z 2016 roku, o super sportowym wyglądzie. Ale domyślam się, że marka Piaggio ma lepszą renomę stąd taka wysoka cena tego pierwszego i 6 lat starszego skutera?

https://www.otomoto.pl/oferta/barton-skuter-barton-b-max-125m3-ID6CQbit.html#49a0bafce0

Edytowane przez bimota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy renomę? Po prostu jest to markowy sprzęt, a Barton to tylko nic nie znacząca naklejka na jakimś skuterze produkowanym w jakiejś chińskiej fabryce, bo coś takiego, jak fabryka Barton nie istnieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osiągach mi tak bardzo nie zależy, ale fajnie aby skuter miał prędkość maksymalną około 120km/h, żeby móc jeździć bez problemu pomiędzy 80-90km/h. Skuter ma być pod prawko B, więc czasem i tak nie musi być zblokowany z tych 15KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są japońskie 😄 Jak ma być tanie i w miarę młode to zainteresuj się tajwańską produkcją: Kymco, SYM, Daelim (to chyba Korea?). Do Kymco jest świetna dostępność części, do dwóch pozostałych nie jestem pewien, wysłałem maila do importera SYM bo się zastanawiam nad jednym ich modelem z 2011 roku i zobaczymy co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...