Skocz do zawartości

sprowadzenie z anglii


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na wyspach motor i tu jest zarejestrowany na mnie mam dowód rejestracjyjny co prawda przęgląd i podatek drogowy mi się skończyły ale mam kwitki że było opłacane no i jest problem bo tu w anglii nie ma czegoś takiego jak umowa kupna sprzedażyMam oczywiście dane gościa adres imę i nazwisko.Planuje w czerwcu przywieść go do polski i co dalej przerejestruje go bez większych zgrzytów,będe musiał spożądzić umowę??przypominam że w dowodzie jest już moje nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to musialem napisac jakies podanie o zwolnienie z podatku VAT. Potem zaplacilem juz "tylko" 150 zeta za zwolnienie i to bylo wszystko.

 

dokladnie to podanie to jest vat-24, ktory skladasz w uzedzie skarbowym, razem z kserokopia umowy kupna sprzedazy, nastepnie placisz 150zl, dostajesz vat-25 z ktorym idziesz rejestrowac moto.

 

byc moze istnieje mozliwosc zeby nie zalaczac umowy k-s, skoro moto juz jest na ciebie zarejestrowany, ale na tyle sie nie znam, a normalna procedura wyglada wlasnie tak.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to podanie to jest vat-24, ktory skladasz w uzedzie skarbowym, razem z kserokopia umowy kupna sprzedazy, nastepnie placisz 150zl, dostajesz vat-25 z ktorym idziesz rejestrowac moto.

 

byc moze istnieje mozliwosc zeby nie zalaczac umowy k-s, skoro moto juz jest na ciebie zarejestrowany, ale na tyle sie nie znam, a normalna procedura wyglada wlasnie tak.....

Dokladnie nie pamietam-bylo to dwa temu,ale ja tak wlasnie robilem sprowadzajac moto z UK :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Żeby nie robić nowego tematu o sprowadzaniu z UK, zapytam tutaj (z tych podanych w przewodniku ten jest najbliższy mojemu problemowi).

Chcę kupić motocykl, który Polak kupił w Anglii. Jest tu jednak trochę komplikacji. Maszyna posiada angielski dowód rejestracyjny, w nim w części 5. "Registered Keeper" jest wpisany jeden Anglik, w części 6. "New Keeper" inny anglik (kolejny właściciel, kupił maszynę jakieś 3 lata po zarejestrowaniu przez tego angilka z pola 5), a ten Polak posiada (jak twierdzi) umowę kupna-sprzedaży z tym drugim angolem. Moje wątpliwości wynikają z tego, że w dowodzie nadal jest część 11. "Notification of Permanent Export", w dodatku pusta. Jak się domyślam, oznacza to, że motocykl może być nadal zarejestrowany w GB.

Czy jest w ogóle możliwe zarejestrowanie takiego motocykla w Polsce? Czy potrzeba odsyłać część 11. na własną rękę, czy po prostu ją wyciąć i tak oddać do Wydziału Komunikacji? Sprzedawca mówi, że pytał w urzędzie i wszystko jest OK, ale to standardowe gadanie sprzedającego.

Kto pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wysyłac czesci o Exporcie do UK ,ale powinienes. Motocykl spokojnie zarejestrujesz w PL.Do rejestracji potrzebna jest tylko pierwsza kartka + umowa. Jednak jesli nie odeslesz tego kwitka to jakbyś kiedys sie wybrał do UK ( lub gdzies indziej gdzie beda miec baze danych z UK) i złapie cie POLICE to ty bedziesz miał polskie blachy i polski dowód rej. a u nich wyskoczy ze to moto jest nadal zarejestrowane w UK i do tego ani MOT ani TAX - (oczywiscie jakby sie sprawdzili po VIN co w sumie jest mozliwe bo mnie ostatnio sprawdzali pow VIN w PL)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Registered Keeper" jest wpisany jeden Anglik, w części 6. "New Keeper" inny anglik (kolejny właściciel, kupił maszynę jakieś 3 lata po zarejestrowaniu przez tego angilka z pola 5), a ten Polak posiada (jak twierdzi) umowę kupna-sprzedaży z tym drugim angolem. Moje wątpliwości wynikają z tego, że w dowodzie nadal jest część 11.

z tym dowodem to jest podejrzana sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skan tego dowodu i wszystko jest tak jak napisałem. Wpisywałem numer VIN w kilku darmowych serwisach sprawdzających historię pojazdu, ale jeszcze nie próbowałem opcji płatnej. Chyba wersja darmowa też powinna pokazać nieprawidłowości typu pojazd skradziony, itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. skoro Polak kupił motor w Anglii to jego dane powinny być w registration certificate

2. nie ma takiej opcji, aby w dowodzie rejestracyjnym wpisany był stary i obecny właściciel. procedura jest taka, że stary właściciel wypisuje w dowodzie rejestracyjnym dane nowego właściciela i odsyła dowód do DVLA, które to wydaje nowy dowód new keperowi. new keper otrzymuje od sprzedającego tylko v5c/2w \

3. IMHO ważniejszy jest to co w dowodzie niż umowa.

4. w jaki sposób drugi angol sprzedał motor gdy właściwie nie miał papierów na niego.

5. z tego co piszesz to moto na 100% zarejestrowane jest w UK, a jego właścicielem jest nim ten pierwszy angol z części 5. "Registered Keeper".

Edytowane przez jaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozdziale nr 2 V5C jest rubryka Previous Registered Keepers i tam jest wpisany poprzedni wlasciciel i ile ich bylo . Wiec jezeli kupujesz od goscia to on to powinien miec wpisanego poprzedniego wlasciciela , a jak juz dostaniesz swoje V5c to tam powinien byc wpisany koles od ktorego to wziales .

 

To tak gwoli scislosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Swoje V5C" to bym dostał, rejestrując go w Anglii - chyba nie dostanę angielskiego dowodu, rejestrując moto w Polsce ;-). Dowiem się więcej szczegółów i jeszcze popytam na forum. Jeśli ktoś jeszcze wie coś na ten temat, proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl jest tego kolesia który jest tam wdrukowany w dowód, czyli 5. "Registered Keeper". ,ale czasem tacy "polscy anglicy" jak kupuja conieco to nie wiedzą o co kaman i wypełniają tylko rubryke new keeper i myslą ze to ok. Moze w tym całe zamieszanie???

Tak czy siak u nas w polandzie by sie penie nie połapali i musiałbys miec umowe z tym kolesiem co jest "new keeper.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...