Skocz do zawartości

sprowadzenie z anglii


Rekomendowane odpowiedzi

To pewnie ma służyć ochronie naszych dealerów. Jeśli znajdziesz gdzieś w UE taniej samochód taki sam samochód jak w PL, to i tak nie będzie Ci się opłacało go przywieźć z uwagi właśnie na ten drugi VAT.

 

Pozdr.

F.

 

To jest takie troche oszustwo, poniewaz czlonkowstwo w UE zobowiazuje do swobodnego przeplywu towarow.

A tu niby nie ma cla, jednak jest kruczek prawny, ktory pozwala jakby zastapic clo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwójnego vatu nie ma, o ile się przeprowadzi poprawnie zakup. o ile mnie pamięc nie myli, to powinna działać jedna z dwu opcji: faktura eksportowa, na podstawie której (samej) nie można zarejestrować, zdaje się że dość dawno temu był nawet temat na forum i facet pisał, że tak zakupił; albo druga, kiedy po zakupie pisze się o zwrot vatu z kraju nabycia na podstawie dokumentów wywozowych (w przypadku obecnego braku kontroli granicznej - byłoby to pewnie potwierdzenie opłacenia vatu u nas). co do zasady obstaję przy opcji faktury eksportowej, bez względu na status nabywcy

ale podwójny vat można oczywiście zapłacić, jak ktoś odczuwa potrzebę dofinansowania obcego fiskusa...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to motocykl ma patent na nieomylność? W gazetach często takie głupoty piszą, że głowa mała.

 

Oczywiście, że nie ma. Chyba nikt go nie ma prawda?

Skoro jednak są takie i takie wersje to może najprościej poprosić US o interpretację?

Z ciekawości przejdę się jak będę we Włoszech do jakiegoś salonu i spytam czy mam szanse jako osoba prywatna kupić sprzęt bez VAT.

Inna kwestia (teraz mi się przypomniało), że jak szukałem sprzęta we Włoszech to trafiłem na jedną firmę, która specjalizowała się w sprzedaży motocykli za granicę. Tyle tylko, że za chwilę okazało się że sprzedają masowo (po kilkadziesiąt sztuk), czyli też raczej nie osobom prywatnym.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przejdę się jak będę we Włoszech do jakiegoś salonu i spytam czy mam szanse jako osoba prywatna kupić sprzęt bez VAT.

F.

 

taaa, to z pewnością będzie prawidłowa i jedyna nieomylna opinia :cool:

przepisy w całej UE są takie same. cytat został podany ze strony angielskiej - różnica jest w wartościach vatu, ale zasady rozliczeń transgranicznych są takie same

 

pierwszy link od wujka gógla:

 

europa.eu › ... › Twoja Europa › Obywatele › Pojazdy › Samochody‎

 

"Podatek VAT od samochodów kupionych za granicą

Nowe samochody

Jeśli kupujesz nowy samochód w innym kraju UE z zamiarem przywiezienia go

do kraju swojego zamieszkania, jesteś zwolniony z podatku VAT w kraju zakupu.

Podatek VAT będziesz musiał zapłacić w kraju, w którym zarejestrujesz samochód."

 

zainteresowanym pozostaje kwestia sprawdzenia dokumentów, oraz ewentualnie przekonania sprzedawcy, gdyby ten nie był świadomy obowiązku wystawienia faktury eksportowej. albo znalezienia innego sprzedawcy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...