Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy? (bez prawka)


Gość grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec wlasnie. Sam potwierdziles ze jazda bez prawka od jazdy z prawkiem rozni sie tylko tym ze dostaniesz mandat i nie dziala OC (chociaz tu ewentulne koszty koszty sa duzo wyzsze od kwoty mandatu jak napisales powyzej).

A odpowiedzialnosc karna w obu wypadkach jest taka sama.

 

Btw. I wcale nie namawiam do jezdzenia bez prawka chociaz sam jezdzilem po zdaniu egzaminu bez plastiku (cisnienie bylo za duze zeby sie powstrzymac)

 

Najważniejsze jest OC.

Nie mając prawka nie możesz jeździć z OC. - TO JEST NAJWAŻNIEJSZA RÓZNICA

Jak jest poważny wypadek to konsekwencje finansowe mogą być olbrzymie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba jak zdales egzamin a nie masz plastiku to uprawnienia masz. Jesli tak jest to tylko nie masz dokumentu a to 50 pln madatu... zyleta mozesz poprawic jesli sie myle :P

 

ja cię poprawię: mylisz się. posiadanie uprawnień to posiadanie dokumentu je potwierdzającego. było już takie pytanie na forum

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko odnośnie jazdy z/bez* kat. A

 

Prawko kat. A posiadam, lecz miałem terminowe na 5 lat, ważność badań lekarskich wyszła 2 lata temu, rok temu zrobiłem badania na nowo, lecz do tej pory nie wyrobiłem nowego dokumentu- brak czasu :wink: ...

Co mi grozi jeżeli mnie teraz zatrzymają :P . Oczywiście prawko(nieważne badania) i badania lekarskie posiadam w portfelu, pogoda ładna nowe moto kupione a do komunikacji mam zamiar udać się w poniedzielnik- przerejestrować moto i wyrobić prawko na nowo :icon_mrgreen: .

 

- * niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest OC.

Nie mając prawka nie możesz jeździć z OC. - TO JEST NAJWAŻNIEJSZA RÓZNICA

Jak jest poważny wypadek to konsekwencje finansowe mogą być olbrzymie.

 

Czyli o to mi chodzilo.

Masz czy nie masz prawka spowodujesz powazny wypadek mozesz isc siedziec.

Mowie mozesz bo z tego co wiem w Polsce rzadko kiedy sie idzie za to siedziec wiekszosc przypadkow konczy sie na zawiasach.

Edytowane przez PaleSatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no rozsadku to moze nie... bo wiem ze glupio bym zrobil jezdzac teraz na motorze... od miesiaca motor stoi w garazu... faktycznie pare razy sie przejechalem z kolezanka ale no ciezko bylo wytrzymac... a pisze na forum poniewaz chce sie dowiedziec co faktyczeni grozie za takie cos.. nie jest to tylko moj problem, bo paru znajomych bacznie obserwuje ten watek.. ale dzieki za otrzezwienie ;p

 

Łoooo matko - to jeszcze większego kłopotu chcesz sobie narobić biorąc na pokład pasażera? :icon_mrgreen:

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bozeeee.... dajcie mi juz swiety spokoj :icon_mrgreen: chcialem tylko wiedziec co za to grozi a wy mnie juz wieszac chcecie... wiem jestem nieodpowiedzialny idiota szukajacy klopotow... a motorem i tak bede jezdzil... bo to silnijesze ode mnie... to tak jak snowboarding.. to nie tylko sport ale pasja i styl zycia.. to tak jak bez deski nie wyobrazam sobie zimy tak bez motoru lata... ciekawe co wy byscie cfaniaki robili... w cieply letni wieczor.. gdy swieca gwiazdy a fazer rdzewieje w garazu... ehh... pozdro i dzieki.. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ciekawe co wy byscie cfaniaki robili... w cieply letni wieczor.. gdy swieca gwiazdy a fazer rdzewieje w garazu... ehh... pozdro i dzieki.. :clap:

 

pomalowali odrdzewiaczem... przynajmniej niektóre elementy :icon_mrgreen:

P,MSPANC :smile:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zdjąłem kolektor z silnika do polerowania byle nie jeżdzic bez prawka. Praktyczny za 2 tygodnie, plastik za nastepne 2, ale ten kolektor będzie się świecił :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaworek, ja ciebie w pewnym sensie rozumiem. jak miałem przerwę w jeździe, to nie raz chodziłem do garażu chociaż odpalić moto, albo umyć i chociaż wjechać do garażu..... :biggrin:

nikt nie chce cię wieszać, wszyscy chcą tylko ci wytłumaczyć, że to nie jest tak do końca, że ty nie będziesz szalał i nic się nie stanie. jak to mówią: "gówno chodzi po ludziach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

a ja mam znajomego, którego zatrzymywali 4 razy pez prawka i 2 razy dostał 50 zł raz 100zł i raz 300zł rozpiętość mandatów za brak uprawnień wynosi od 50 do 500zł i z tego co mi policjant mówił nic więcej nie mogą zrobić tak więc niewiem, co kolega przedmówcy nawiwijał może miał jakiś wypadek albo coś to może i takie coś mogą zrobić ale nie słyszałem :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z tego co mi mówił..." to babcie na bazarze plotki rozsiewają. Chcesz plotkować to idź na rozmowę z nimi, a tu nie wprowadzaj ludzi w błąd. W przypadku jazdy bez prawa jazdy nie ma żadnych widełek.

 

Nie wiem również czy ojciec cieszyłby się z rozgadywania takich informacji o jego mało spektakularnych momentach życia. Ukaranie mandatem to żaden powód do dumy...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim sezonie znajomy który jeszcze nie ma prawka kupił sobie F4i SPORT. POmijając to, że nie miał prawka to na dodatek nie miał większego pojęcia o jezdzie... ( brak doswiadczenia ... poza tym z 50ccm). Pech chcial, że gdzieś na festynie chciał się popisać, i przy prubie pionu uległ dość groźnie wyglądającemu wypadkowi. Ktoś z obecnych natychmiast zadzwonił po pogotowie, a w raz z nim przyjechała policja... i tu zaczęły się schody... koledze odroczyli prawo jazdy na 3 lata, i podobno rodzic, mieli prez niego jakieś tęgie kłopoty, ale tu nie chcę pisać, bo nie wiem jakie. ... jedno jest pewne.... jesli stanie się jakieś nieszczeście i sprawca będzie bez prawa jazdy, to może mieć duze problemy.

 

p.s. przez jakis czas tez jezdzilem bez prawka, także nie chcę tu nikomu ojcować.

pozdrawiam

Edytowane przez Don_Corleone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz ma rację nie ma, żadnych widełek, za brak uprawnień tylko 500zł, żadna inna kwota nie wchodzi w grę. Co do przypadku znajomego Don Corleone to mógł mieć odroczenie prawojazdy ale tylko dlatego, że jego czyn został zakwalifikowany jako zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Reasumując naprawdę nie radzę jeżdzić bez prawka ale to wola wyboru, dopóki nikt nikomu nie zrobi krzywdy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...