Skocz do zawartości

Sklejone sprzęgło w MZ


Syntax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj po raz pierwszy od zeszłego sezonu chcialem odpalic motor. Odpalił dosyc gładko ale sprzegło sie skleiło chyba ma amen. Probowalem kopac motor na chamulcu i jedynce ale nie pomoglo. Probowalem tez odpalic motor i rozpedzic kolo na stópce i zachamowac ale motor gaśnie a sprzęgło dalej jest sklejone. Co byście poradzili w tym wypadku. Wogule cos chyba mam nie tak z tym sprzeglem bo kiedys po miesiacu nieuzywania motoru bylo sklejone rownie mocno ale wtedy jakoś sobie poradzilem. Prosze o pomoc i pozdrawiam

 

PS: mam MZ 251

Edytowane przez Syntax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor kupilem rok temu i poprzedni wlasciciel mówił, że olej dopiero co był zmieniany. No ale nie wiadomo czy można w to wierzyć. Jak sposcilem troche oleju to nie wyglądał on za ciekawie. Płowały w nim takie pyłki. No cóż może tak powinno byc. Sproboje waszych rad i napisze czy pomogło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomaga, jeździłem, probowalem na stopce rozpedzac kolo i hamowac ale dalej jest sklejone. Czy pozostaje mi tylko rozkręcenie? Może są jeszcze jakies sposoby ? Pomocy... ;)

Edytowane przez Syntax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wylej olej i odkręć dekiel i sprawdź co się tam dzieje bo może poprzedni właściciel maczał palce przy tym sprzęgle i jest nieprawidłowo poskręcane.

Może być też niewłaściwy olej wlany (wlane byle co przed sprzedażą byle by było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za daleko nie moge pojechać bo mieszkam w Bydgoszczy i nie mam motoru jeszcze na siebie przerejestrowanego (powiniem zrobic to rok temu :icon_twisted: ). A czy jest jakis sposob żebym po roskręcenia lewego dekla nie musiał spowrotem sprzęgła na nowo regulowac? Tego wlasnie najbardziej sie boje że sobie pozniej nie bede mogl poradzic z regulacja :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuśc olej odpal moto daj go na najwyższe obroty i ruszaj klamka sprzegła ,jesli to nie pomoże trza rozkrecac i wlej zalecany olej bo ten olej co ci tak klei sprzegło to pewnie jakiś za gęsty jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...