Skocz do zawartości

Kompresja??


Rekomendowane odpowiedzi

ja nie mierzylem tej kompresji. mierzyli mi ja w serwisie.

powiedzieli ze objawy zlej pracy silnika to nie wina gaznika, a kompresji - 4 atmosfery.. sugerowali ze to cos w gorze silnika, wiec zabralem niunie do domu i bede sam patrzyl.

 

a co do kompresji.. to fakt!

masz racje, ze trzeba dekompresator zamknąć. nie wpadlbym na to.. od jakich obrotow + - zamyka sie zawor dekompresatora? powyzej 1000 rpm na pewno juz jest zamkniety.

spojrze do serwisowki jak to tam wyglada i w przyszlym tygodniu bede sie przy nim grzebal, teraz nie mam czasu.

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od dekompresatora i jego mechanizmów. to dziwne zeby mot straciło kompresję ot tak. Jelsi dekomp. jest ok to wtedy zaglądaj dalej. Mzoe byc ze któryś zawór jest ukruszony i wtedy będzie mała kompresja. 4atm. to chyba w mojej SHL jest więcej.hehe. Powodzenia.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie z dekompresatorem jest 6 jak pomiar bez gazu , a 9 przy pomiarze z gazem do polowy , oczywiscie rowniez z deko.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co pisali poprzednicy to bym looknoł jeszcze na luzy zaworowe, kawa lubi sobie je skasować -> zawór podparty, nie domyka się -> ni ma komprechy także to bym sprawdzil ostatnio w el 250 takie coś widziałem.

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Witam, zaczne od początku...

Podczas spokojnej jazdy ok.40km r6 "przestala spokojnie działać" zaczeła gasnąć na wolnych obrotach, wkreca sie na jałowych do 8tys i zaczyna strzelać z tłumika i inny niz wcześniej dźwięk z tłumika (taki pyrczący) ,nie równo pracuje.Ale jeździ narazie.

moto rozgrzane,maneta odkrecona , krece  kompresję i wyszło:              1cyl.4,5bar 2cyl.4,4bar 3cyl.5,5bar 4cyl.5.4bar

Macie jakies pomysły co mogło pizgnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym jak powinien mieć mknimum 10-11? 

Remont i pieca i czapki w szczególności. 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy pękł? 😉

Niiii... 

Mógł przeskoczyć... Ale to maks ze dwa zęby... I wtedy by tak kompresja nie spadła... A jeżeli więcej, to by się wentyle z tłokami spotkały... I o ile lekko to jeszcze miałby szansę na odpalenie i w sumie objaw podobny jak ma... A mocniej to by nie było już co zbierać... 

W każdym razie to dzielenie włosa na 10 części... I wizyta w warsztacie, lub ściągnięcie choć czapki jest niezbędne... Bo tak to tylko snucie teorii i opowieści drzewa sandałowego... 

Edytowane przez Rura_

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoeKo wyrokowac...

taka kompresja nie robi sie w ciagu dnia..

ale skoro nagle zaczal zle pracowac to strzelam prEskok lancucha.. i dokladnie kompresja bedzie spoko nizsza

 zacieranie sie odbywa sie nie rowno.. tu jest w mire rownie niska komprecha na wszystkich cylindrach

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...