Skocz do zawartości

Zapieczony tłoczek


Rekomendowane odpowiedzi

Rozebrałem zaciski w kawie i 6 tłoczków wysło ok ale dwa są zapieczone, nie pomaga nawet ciśnienie 8 atm

jeździłem po warsztatach i nigdzie nie mają większego ciśnienia. Co zrobić ? macie jakieś sposoby ? próbowałem kilku spreyów ale nie pomaga. Są to zaciski cztero tłoczkowe Tokico

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wrzuc na noc caly zacisk do starego plynu hamulcowego

straz pozarna ma duuuzo atm ok 250 ale nie wiem czy zgodza sie ci pomoc

podobno ocet dobry ale nie wiem jak zareaguja uszczelniacze

da sie je troche pokrecic w prawo lewo jest w srodku jakis otwor imbusowy

bez mlota nie robota to w przypadku samochodow ale te motocyklowe sa za delikatne

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś zablokować te dobre i pompować klamką?? ciśnienie płynu powinno wypchnąć :icon_twisted:

 

To jest raczej najlepszy sposób, ja właśnie dziś taką czynność przeprowadziłem w moim moto

i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobry penetrator i zostaw zanurzone w nim zaciski na noc. Czasami trzeba troche cierpliwosci niestety.

 

A jak nie pomoze to tanszym sposobem bedzie wymiana na nowe - stare, znaczy sie uzywane ;-)

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to zalezy od lakieru ??? niektorych tak latwo nie bierze

Wiekszość zacisków nie jest malowanych, a pozatym taki mały element nie polamowany nie zepsuje efektu wizualnego całego moto.A nikt nie powiedział jeszcze żebyć w Coli wykąpał zacisk kola posiada kwasy które niszczą osady i kamienie, weź na noc zostaw zacisk w misce z Colą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość zacisków nie jest malowanych, a pozatym taki mały element nie polamowany nie zepsuje efektu wizualnego całego moto.A nikt nie powiedział jeszcze żebyć w Coli wykąpał zacisk kola posiada kwasy które niszczą osady i kamienie, weź na noc zostaw zacisk w misce z Colą.

 

ogladalem w myth busters eksperymenty z cola przewaznie nie dzialala ale monety troche przeczyscila

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tloczki trzeba spowotem wlozyc do zacisku i zablokowac te ktore mozna wyjac bez problemu ( kawalkiem drzewa czy metalu ) cale cisninie pojdzie wowczas na te zapieczone i na pewno je ruszy.

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że te mity o Coca-Coli jeszcze krążą

Płyn do zapieczonych śrub i innych pierdół napewno się lepiej nada.

To nie mit, mi juz to pare razy pomogło, polecam przeczytać skład coli i poczytać troche o chemi.

Edytowane przez Enduras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mit, mi juz to pare razy pomogło, polecam przeczytać skład coli i poczytać troche o hemi.

 

Uszanowanie...

Zapoznałem sie ze składem Coca-Coli i nic tam na temat "hemi" nie było..... Czy mógłbys przybliżyć mi/nam o co dokładnie chodzi?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...