Skocz do zawartości

(nie)Nowy używany GS 500E, co wymienić, co kupić.


Rekomendowane odpowiedzi

W moim Gs-ie nic nie ciekło :P za to apetyt na olej miał nieziemski :evil: (przy dobrym kręceniu)

I rama nie rdzewiała :banghead:

 

pzdr @starte

 

Ile dokladnie tego oleju bral Twoj GS? Ja po 650 km zurzylem juz chyba z litr oleju:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dokladnie tego oleju bral Twoj GS? Ja po 650 km zurzylem juz chyba z litr oleju:/

Mniej więcej co 300 km zawsze sprawdzałam poziom oleju (jednorazowy wypad gdzieś) i dolewałam wtedy ok. 200 ml oleju (gdy zmieniłam go na gęstszy, chyba 20W50, a nie jak zalecał producent 10W40 to mniej). Ale takie zużycie miałam gdy jeździłam szybko (autostrada i inne sprawy :P ).

Gs ogólnie jest znany, że żłopie olej niemiłosiernie... kolega na każde 100 km wlewał 100 ml oleju, ale on miał chyba coś nie tak z silnikiem. I widzę, że też masz za duże zużycie :banghead: Lepiej podjedź do jakiegoś mechanika, żeby ci popatrzył na silnik, może masz jakąś uszczelkę dupniętą i po prostu olej ci ucieka.

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

jeszcze nie dawno miałem podobny problem, a o to co zrobiłem:

-sprawdziłem cheble (przednia pompa została wymieniona bo troszke ciekła (90 pln + nowy tłoczek 130) + nowy płyn, klocki przód poprzednik zminił do tego klocki tył (całkowity brak) )

-napęd (zębatki + łańcuch koszt z robocizną i częściami = 300 pln, z tym że miałem tylnią zębatke)

-komplet oponek (600 pln pirelli sport deamon) na oponach nie ma co oszczędzać po zmianie nie poznałem ze to ten sam motocykl, wcześniej było założone jakieś badziewie nie wiadomo od czego i do czego

-olej ( z tego co pamiętam to 150 pln z filterem) z tego co wiem to w gs wymienia sie co 6000 km a nie wiedziałem kiedy poprzednik to zrobił i wolałem nie ryzykować.

 

 

zostło do zrobienia:

-zawory + gaźniki

-zatankować do pełna !!!

 

gs'a kupowałem w polsce więc jest spora szansa że był w gorszym stanie niż Twój.

-było troszkę rdzy na ramie <- zabezpieczone mam nadzieje że kwasówką, poza tym to moim skromnym zdaniem w tym kraju wszystko rdzewieje :-D

a tak to jak na mnie stan perfekto :-)

 

żarówa przy obrotomiarce ? jak kupiłem to żadna nie działała :-p, wystarczy rozkręcić zegary ( z 6 śrubeczek)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Florek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...