Skocz do zawartości

Co powiecie o Kawasaki ER-6n ( ER6 N , ER-6f )


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy golas zielonych:

http://www.kawasaki-europe.com/er-6n/

jutro "Essential Riding begins..." ;)

jeszcze tu: http://www.moto-station.com/article1233-ka...es-images-.html

Pierwsze wrażenie: mieszanka nakeda, fun-a i streeta, ale raczej dla grzecznych chłopców i dziewczynek :D.

Okropna miniowiewka i lampa; owiewki boczne jakby zerżnięte z Benelli TNT, wahacz jakiś taki zbyt filigranowy, ale za to rama ładnie obejmuje po bokach i z przodu silniczek. Końcówka wydechu wychodzi chyba dołem za silnikiem (to z kolei jak w Buellu). A propos silnika: tylko 2 cylindry w rzędzie, 650cm3, wtrysk. Na razie więcej info nie podają. Pewnie powalczy ceną z bandit650 i cbf600.

W detalach ładny, całokształt raczej nieprzekonujący :D.

Mam tzw. "mięszane" uczucia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ER6n jest jakby "zlepką" kilku motocykli występujących na rynku, ale dla mnie nie jest to wadą. Wygląd jest bardzo dobry, ciekawe rozwiązanie z masywnym przodem i filigranowym tyłem :D Napewno ładniejszy niż Bandit 650... ;) Po rywalizacji w klasie "500". kawka chce zawojować popularne "600", ale myśle że ludziki i tak zdecydują się na suzuki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dopiero pierwszy raz ten moto... i muszę przyznać, że z wyglądu naprawdę mi się podoba. Ciekawe tylko jak toto będzie się sprawować na drodze no i jaki będzie ten nowy twin 650... dość ciekawe rozwiązanie bo większość jeździ na rzędowych czwórkach. Myślę, że jeśli cena będzie konkurencyjna to Kawa może nieźle namieszać w rynku sześćsetek (Kawa ma jakieś wspólne konotacje z Suzuki wiec cena moze byc bardzo zblizona..) cóż.. pożyjemy zobaczymy.. heheh.. osobiście mógłbym taki mieć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie' date=' ER6n jest jakby "zlepką" kilku motocykli występujących na rynku, ale dla mnie nie jest to wadą. Wygląd jest bardzo dobry, ciekawe rozwiązanie z masywnym przodem i filigranowym tyłem ;) Napewno ładniejszy niż Bandit 650... :P Po rywalizacji w klasie "500". kawka chce zawojować popularne "600", ale myśle że ludziki i tak zdecydują się na suzuki....[/quote']

 

Jesteś w błędzie..... Z Banditem i Fazerem rywalizuje Kawasaki Z750....... a Er 6 nie wiem dla jakiej grupy docelowej jest adresowane, może ma właśnie rywalizować z 500 takimi jak GS 500 czy też CB 500, widocznie taką mają politykę.

 

Co do wyglądu przednia lampa i osłona zegarów wyglądają tragicznie...... ja bardziej jestem ciekaw własnościami jezdnymi Er'y i silnikiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) zgadzam sie, zajezdza Buell'em

mnie sie osobiscie :"srednio" podoba, ale zalezy jak jezdzi ?

mysle ze silnik "twin" jest lepszym rozwiazaniem, aczkolwiek nie wiadomo czy sie przyjmnie w motocyklu nie-turystycznym

ps. jesli juz wogole to czarny i .... cie"kawy"

ale nie dla mnie, aczkolwiek jazdy próbne zawsze można odbyć :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no nie oszukujmy się - moto będzie extra na popisy ulicą przy jakimś mocno uczęszczanym deptaku, tak żeby dużo panienek widzieć mogło ;)

 

Ale z tym nadwoziem to poważnie bym się zastanowił czy wyjeżdżać w ogóle za miasto.... I chyba przeróbki typu szyba, sakwy czy inne niewiele mu pomogą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie..... Z Banditem i Fazerem rywalizuje Kawasaki Z750

dlaczego z Banditem nie? Pojemność silnika ER-6n ta sama' date=' zgadywać można że moc też będzie podobna, charakter raczej uniwersalny... Z fazerem to inna bajka, bo silnik z R6, tylko nieznacznie zmodyfikowany.

widocznie taką mają politykę

coś w tym jest, że kawa za te same pieniądze co konkurencja daje więcej pojemności, mocy itp. np. Z750 w konforntacji z fzs6n czy hornet600, no i od biedy b650

zgadzam sie' date=' zajezdza Buell'em [/quote']

no bez przesady, ma tylko podobny wydech ;)

mysle ze silnik "twin" jest lepszym rozwiazaniem

lepszym od czego i do czego :?:

 

Dopisane:

wiemy już cusik więcej: http://www.kawasaki.de/product.asp?Id=3400...00B433331&Sub=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego z Banditem nie? Pojemność silnika ER-6n ta sama' date=' zgadywać można że moc też będzie podobna, charakter raczej uniwersalny... Z fazerem to inna bajka, bo silnik z R6, tylko nieznacznie zmodyfikowany. [/quote']

 

Dlatego że Hornet Fazer i Bandit To silniki cztero-cylindrowe a ten to tylko twin, cięzko mu będzie rywalizować z 100 konnym Fazerem czy też Hornetem...

 

Nowy Er 6 pewnie bedzie miał coś ok. 70 koni. tak można przynajmniej wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głowy przychodzi mi tylko rywalizacja ER6n, CBF600 (chyba o niej zapomnieliście) i Bandit 650. Ze stajni Yamaha zostaje tylko XJ600 (ale i tu pewnie pora na zmianę warty). Hornet czy Fazer to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że Hornet Fazer i Bandit To silniki cztero-cylindrowe a ten to tylko twin' date=' cięzko mu będzie rywalizować z 100 konnym Fazerem czy też Hornetem... [/quote']

przeca piszę że z hornetem i fazerem nie; a z b650 owszem, bo to jednak olejok i wyraźnie słabszy od tych dwóch.

Dla przykładu tylko 1 parametr - moc silnika:

b650: 57 kW

ER-6n: 53 kW

Wiadomo, że suche dane to nie wszystko, ale jak ktoś rozglądałby się za średniej klasy moto (nawet jako pierwszym "poważniejszym") to pewnie weźmie pod uwagę te maszyny.

CBF600 (chyba o niej zapomnieliście)

nie zapomnieliśmy :P:

 

Pewnie powalczy ceną z bandit650 i cbf600

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że Hornet Fazer i Bandit To silniki cztero-cylindrowe a ten to tylko twin, cięzko mu będzie rywalizować z 100 konnym Fazerem czy też Hornetem...

 

;) tylko Twin, a może aż Twin, dla mnie 4 cylindry ustawione w rzedzie to dopiero nie jazda, czy Twin musi byc od razu spokojny? moze Kawasaki celuje w innych klientów?

hmmm

zobaczymy jak sie sprzeda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Twin' date=' a może aż Twin[/quote']

niooo, ma całkiem spory moment - 66 Nm, do tego niska masa (174 kg na sucho), więc może się nadawać do miejskich wygłupów ;)

Jeszcze jeden fajny detal: "poząbkowane" tarcze hamulcowe.

Podoba mi się coraz bardziej, tylko ta lampa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...