Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnego sensu wkładać szerszej opony.

Na więcej jak 120 i tak nie pozoli wahacz, więc zysk optyczny żaden. Za to "zyskujesz" gorsze osiągi, gorsze prowadzenie, większe spalanie.

 

Co do wielkości to nie ma żadnego problemu. Ja mam 184cm 78kg i super mi się na nim jeździ, spokojny, mało palący motocykl.

Edytowane przez adas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

pewnie już nieaktalne ale może ktoś inny będzie szukać odpowiedzi to napisze

pozszkaj takiego motocykla co się zwie Daelim Roadwin 125, albo VJF 125. Jakość taka jak HONDA a o wiele większy, wygląda jak rasowy ścigacz wielkością przypominający 600ccm. Koreańczycy to robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam! Przymierzam się do zakupu Hondy CBR, wczoraj byłem oglądać w mojej okolicy ładną w przystępnych pieniądzach sztukę, lecz trapią mnie dwa problemy. Właściciel powiedział, że Hania ma blokady, v-max około 90-100km/h co się nie zgadza z numerem vin ..JC34A.. czyli w pełni odblokowana. Teraz druga rzecz, otóż Honda od około 8 do 9 tyś obrotów wpada w dosyć mocne wibracje nie wiem czy one tak maja czy spowodowane jest to jakąś usterką. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

 

Edit:

Nikt nie ma, nie miał CBR? Jak to jest z tymi blokadami? Czy wibrująca Hania to nic złego?

Edytowane przez mlimlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Planuje zakup swojego pierwszego moto

Po przejrzeniu internetu mój wybór padł na CBR 125

Mam kilka pytań do szanownych forumowiczów ; )

 

Czym się różni wersja 125 od 125r ? To to samo ?

Od którego rocznika celować ? Czytałem że od 2008 robili już na wtrysku, bez gaźnika ? Jak rozumiem ta wersja jest bardziej dynamiczna ?

 

Ogółem moto ma być dla mnie do nauki jako pierwsze ; ) Czyli kupić, nauczyć się i sprzedać

Może z jeden sezon nim pojeżdżę : P Mimo że jeden sezon to nie chce kupować zdezelowanego lumpa : P

 

Mój budżet to jakieś 8k max 9k jeśli trafi się cos w super stanie, jak trafi się dobry za 5 to też wezmę ; )

 

Liczę na waszą pomoc i fachową wiedzę ; )

 

PS. W tym przedziale pojemności nie widzę nic lepszego, yamahy na allegro mało, aprilla mocniejsza i szybsza ale nie chce się co 2 tyg babrać w garażu bo nie umiem ; ) Może ktoś zna coś lepszego

 

pozdrawiam

 

Jeszcze jedna rzecz, w jaki przebieg celować ? Nie przebieg ale stan chyba ważniejszy ? 20k to sporo jak na cbrke ?

Edytowane przez Artham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hejka. 

Postanowiłem zacząć swoją przygodę z motorkiem. Na początek idzie zakup hondy cbr125. Jako, że to będzie mój pierwszy motor to mam do was kilka pytań 

- na co zwrócić uwagę przy zakupie ? 

- 11kw to wystarczającą moc ? Nie szukam jakiegoś demona prędkości na p początek, ale też bym chciał żeby w miarę doświadczenia można było coś tam pojechać 😂

- jak zabezpieczyć takiego pizdzika w transporcie ? Złapać go pasami tak jak mogę ? 

- jeżeli dojdzie już do kupna to na co zwracać uwagę przy eksploatacji ? 

Post będę zapewne aktualizował, na pewno będę miał więcej pytań do doświadczonych osób 😄😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie nie ma jakiś szczególnych elementów na które zwracać uwagę, standardowa procedura przy zakupie motocykla. O ile wymiana napędu czy regulacja zaworów jest przy super tania, to np. opony to już znacząca pozycja w budżecie, bo na jakiś sensowny komplet parę stówek trzeba klęknąć.

Jeżeli chodzi o moc to zależy dla kogo, jak ważysz 50kg to na początek wystarczy, jak ponad 100 to szybko okaże się, że mocy brakuje.

W transporcie najlepiej złapać za kierownicę albo lagi dwa pasy po jednym na każdą stronę i wahacz jednym pasem.

Po zakupie zrobić pełen serwis, wymienić olej, wyregulować zawory, nasmarować łańcuch, wyczyścić gaźnik, o ile to starsza wersja, zadbać o opony i cieszyć się jazdą.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jeszcze nad aprilia rs 125, z opini wyczytanych na innych forach jest to jedna z szybszych 125. Przeszukalem całe to forum i nie znalazłem żadnego porównania. Wiesz która ma lepszego 'kopa', honda, aprilia ? Zamierzam pojeździć tym z 2 sezony więc chciałbym kupić coś czego nie będę żałował 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego chcesz ten motocykl, ile masz lat, jakie uprawnienia, czy chcesz latać legalnie po ulicy czy na tor.

 

RS czy NSR to bardzo dobre sprzęty, tyle że już leciwe i pożądane. W związku z tym są dwie opcje, albo kupisz doinwestowany egzemplarz za wysoką cenę i będziesz miał jeszcze trochę do włożenia, albo kupisz zajeżdżoną padlinę i włożysz majątek w remont, który i tak nie przywróci 100% możliwości sprzętu. Zastanów się czy potrzebujesz maszyny która może iść pod dwie paki.

 

Z CBR jest tak, że jesteś wstanie w rozsądnych pieniądzach znaleźć w miarę świeży i nie zajeżdżony motocykl, a koszta utrzymania naprawdę nie zabijają.

 

W tym roku kupiłem dziewczynie yamahe wr125 i powiem, że moc 15 KM nawet jak jedziemy we dwoje wystarcza do podjechania pod stromą górkę. Na początek w sam raz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż można powiedzieć, że siedzę trochę w temacie tych 125, to tak: jeśli chcesz aprillie rs125 to szukaj raczej tylko w nowej budzie, myślę, że taką aprillie za 7 tyś już w miarę dobrą wychaczysz, jeśli chodzi o cbr'ke to szukaj tej na wtrysku lepiej, choć te na gaźniku też są dobre ale nie będziesz musiał się bawić w regulację i czyszczenie gaźnika jeśli wybierzesz wtrysk.

Zależy co lubisz jeśli turystykę to wybierz cbr'ke, jeśli chodzi o moc to jak najbardziej aprillia lecz ta moc będzie się odbijać na spalaniu i remontach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...