Skocz do zawartości

JAK DOCIERAĆ NOWY MOTOR


pawel7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale moto stał w salonie przez 3 lata i teraz wolałem go zalać nowym olejem.

Najprawdopodobniej moto już jest wstępnie dotarte to nie ma aż tak dużego znaczenia co wlejesz, mimo to na pierwsze 100km wlałbym minerala a potem wlej półsyntetyk na następne 500km a pózniej już co tam będziesz uważał za słuszne.

 

No coz, dalszy ciag eseju o docieraniu jutro po rozebraniu silnika.

Adam M.

No i rozebrałeś już ten silnik?

Jaki był powód, że brał olej?

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie zalozony pierscien olejowy na lewym cylindrze.

Tak to jest jak sie cos robi w moim wieku bez okularow :icon_question:

Gora silnika zostala zdjeta, cylinder przehonowany, pierscienie zmienione.

A tak chodzil 100 km po tym zabiegu :

 

http://s77.photobucket.com/albums/j60/adam...nt=BSAmovie.flv

 

Oczywiscie docierany byl "mocno" - rura od pierwszych metrow jazdy :icon_exclaim:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie zalozony pierscien olejowy na lewym cylindrze.

No to sprawa się wyjaśniła :P , czyli nie z powodu powolnego docierania :biggrin:

Jak wyglądała gładź na cylindrach i tłoki?

Ja tam dalej będę się upierał, że zdrowy rozsądek górą, bo jak się coś ściera podczas pracy to musi się dotrzeć i nie trzeba dawać odrazu w rurę, no ale każdy robi jak uważa.

Motorek całkiem, całkiem, tylko nie przesadź z dawaniem w rurę bo szkoda sprzęta.

Pozdro.

Luca.

 

P.S.

Ile tam u Ciebie trzeba dać za BSA ?

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede chyba sprzedawal w Polsce BSA bobber i Triumph 650 ceny okolo $6 - 7 tys za zrobione motocykle + przesylka. Zloma mozesz kupic za $ 3 tys, ale wowczas odbudowa kosztuje cie nastepne $5 tys.

Dotyczy to mojego modelu, BSA GoldStar zlom zaczyna sie od $10 tys.

 

Lukass, wlasnie o to chodzi - Junak ktory wszystkie samochody wyprzedza spod swiatel i idzie w trasie 110 - 120 km/h.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede chyba sprzedawal w Polsce BSA

Adam M.

 

A mówiłem, żebyś nie przesadzał z ostrym docieraniem ;)

 

 

Oczywiście żartuje sobie a cena za dobrze zrobiony całkiem przyzwoita i doznania bezcenne :buttrock:

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

hm panowie temat umarł a ja w moje głowie nie mam jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:)

 

niedługo przyjedzie do mnie moje nowe moto SUZUKI GSX-R 600 K7. Chybą będzie bez wszelkich płynów bo jest ściągane z salonu w USA. I teraz moje pytani

 

zakładam opcję pierwszą że motor nie ma płynów żadnych. zalewam minerlanym jeżdze 100km-500km docieram umiarkowanie korzystając z pełnego zakresu obrotów i co dalej wlewa pół syntetyk czy odrazu lac syntetyk.

 

opcja druga zakłada ze w moto jest jakis olej wiec robie to samo docieram 100-500km spuszczam i czym zalac. docelowo chcialbym aby mój motor był zalany pełnym systetykiem SHELL ULTRA RACING 10W-60. prosze o podpowiedz dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby motocykl byl transportowany bez oleju i plynu chlodniczego, raczej jedyna rzecz ktorej nie bedzie to paliwa i akumulatora.

W ksiazce wlasciciela moto, ktora dostaniesz jest napisane jaki olej wlewac i taki napewno jest wlany.

Ja bym zlal olej jaki sie w nim znajduje, zalal mineralnym o polecanej w ksiazce wartosci SAE i przeszedl normalna sekwencje "mocnego" docierania, czyli pierwsza zmiana po 60 km, dalej na mineralny po 300 km znowu zmiana i po tysiacu syntetyk.

Jezdzisz caly czas w miare ostro, czyli ciagniesz na niskich biegach do 3/4 skali obrotow. Pamietaj zeby przy pierwszym uruchomieniu nie stac dlugo na wolnych obrotach, tylko wsiasc i jechac - wolno do rozgrzania silnika, a jak sie rozgrzeje to rura.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem zrób tak jak Adam radzi, natomiast co do ostrego docierania to bym nie przesadzał.

Chwilowe przygazówki na 3/4 mozliwosci w zupełności wystarczą. Bardzo ważna jest temperatura, na zimnym spokojnie i zbytnio nagrzewać też nie ma co. Masz chłodnicę to raczej nie przegrzejesz.

Ja tam twierdzę, że jak się coś ściera to i się dociera. Dlatego ważny jest ten mineralny a po 1000km wlejesz syntetyk i będzie git.

Prawda jest taka, że i tak wiele nie nawojujesz bo silnik masz już wstępnie dotarty i możesz go już tylko dopieścić.

To jest wyłącznie moje zdanie i niekoniecznie musisz go słuchać.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luca, kazde Suzuki GSXR po zejsciu z tasmy dostaje ognia na dzien dobry w fabryce, zalozenie jest takie ze motocykl musi wytrzymac mlodego napalenca, ktory po wyjezdzie ze sklepu moze dac do odciecia na kazdym biegu. To nie jest chinska kopia choppera, tylko prawdziwa race replica.

Podejrzewam ze sa lekkie roznice w jakosci wykonania i materialach cylindrow, tlokow i pierscieni :icon_mrgreen:

Na forum "scigacz.pl" jest artykul o nowych modelach GSXR i opisane jest troche jak te czesci sa zrobione i wygladaja. Warto przeczytac.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do (fabrycznie) nowego motocykla bez oporów wlałem syntetyk przy pierwszej wymianie. Po 10000 km (w pół roku) silnik nie bierze oleju i chodzi idealnie.

Moim zdaniem tak samo mechanicy proponuja "ostre docieranie",jak dentysci polecaja w reklamie jakies gowniane pasty do zebow.Po co??? ZEBY MIEC ROBOTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mechanikiem ( z zawodu ).

Wszystko o czym pisze przerabialem na wlasnych motocyklach i tak samo "mocne docieranie " sprawdzone zostalo na mojej BSA, ktora jest motocyklem o wiele delikatniejszym niz nowy GSXR i to nie dalej jak zeszlej jesieni. Jest z tego film, a zeby bylo smieszniej to rowniez jest film z wynikow "lekkiego docierania" 2 lata wczesniej. Poszukaj na forum to znajdziesz.

Poczekaj az obudza sie mechanicy z zawodu, to napisza ci co mysla o takich stwierdzeniach jak twoje.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...