Skocz do zawartości

czy trzeba mieć dużo kasy żeby utrzymać full crosa 125


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka przesortowalem juz cale forum szukalem wiadomosc na temat utrzymania ktm exc 125 awaryjnosci itp itp i zdania sa podzielone niektorzy pisza ze sie strasznie sypie i wogule jest do bani a niektorzy pisza ze nic sie nie psuje tylko lac i jechac i sam nie wiem bo chce sprawic sobie ten moto ale jak niektorzy pisza ze tyle trzeba bulic za utrzymanie, ze 3 tloki na sezon itp itd i nie wiem czy to bajki czy prawda a mam 17 lat wiec nie pracuje a starzy nie zucaja 10 tysi na sezon na utrzymanie a kocham motocykle i chce na nich smigac:) zastanawialme sie zeby kupic mini sciagwke honde nsr 125 ale jednak ciagnie mnie do terenu

 

prosze o odp jak to wkoncu jest z ta exc 125 .... bo mam metlik w glowie i nie wiem co robic :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka przesortowalem juz cale forum szukalem wiadomosc na temat utrzymania ktm exc 125 awaryjnosci itp itp i zdania sa podzielone niektorzy pisza ze sie strasznie sypie i wogule jest do bani a niektorzy pisza ze nic sie nie psuje tylko lac i jechac i sam nie wiem bo chce sprawic sobie ten moto ale jak niektorzy pisza ze tyle trzeba bulic za utrzymanie, ze 3 tloki na sezon itp itd i nie wiem czy to bajki czy prawda a mam 17 lat wiec nie pracuje a starzy nie zucaja 10 tysi na sezon na utrzymanie a kocham motocykle i chce na nich smigac:) zastanawialme sie zeby kupic mini sciagwke honde nsr 125 ale jednak ciagnie mnie do terenu

 

prosze o odp jak to wkoncu jest z ta exc 125 .... bo mam metlik w glowie i nie wiem co robic :icon_eek:

Średnio 2 tyś na sezon i może się zmieścisz, nie licząc benzyny, zależy jeszcze jak cżęsto jeździsz.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda utrzymanie KTMa EXC 125 do Husqvarny WR 125? Wiem,wiem, że może coś niespodziewanie paść, ale czy częśći do Huqvarny są tańśze i czy rzadziej się je wymienia? Chciałbym też poznać dokładne koszty utrzymania np:

 

Przejechane - 20 motogodzin

Tłok - 300zł

Uszczelki - 50zł

łożysko - 30zł

 

itp.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda utrzymanie KTMa EXC 125 do Husqvarny WR 125? Wiem,wiem, że może coś niespodziewanie paść, ale czy częśći do Huqvarny są tańśze i czy rzadziej się je wymienia? Chciałbym też poznać dokładne koszty utrzymania np:

 

Przejechane - 20 motogodzin

Tłok - 300zł

Uszczelki - 50zł

łożysko - 30zł

 

itp.

 

Był gdzieś temat o exc i tam było wszysko napisane nawet nie dużo szukania :( A i tematy pomyliłeś bo to temat o "full crosach" chociaż nie wiem co to jest pewnie jakiś ztuningowany cross :)

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy częśći do Huqvarny są tańśze i czy rzadziej się je wymienia?

Części do Husqvarny są droższe i tak samo często się je wymienia :( Utrzymanie wychodzi podobnie jak EXC, nie wiem ile np. kosztuje korba do Husqi, ale zapewne nie 300zł jak w przypadku KTM (chyba że to ta sama co w KTM :) )

Wiadomo też że takie rzeczy typu remont zawieszenia, opony, oleje w każdym przypadku kosztują podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części do Husqvarny są droższe i tak samo często się je wymienia :notworthy: Utrzymanie wychodzi podobnie jak EXC, nie wiem ile np. kosztuje korba do Husqi, ale zapewne nie 300zł jak w przypadku KTM (chyba że to ta sama co w KTM :crossy: )

Wiadomo też że takie rzeczy typu remont zawieszenia, opony, oleje w każdym przypadku kosztują podobnie.

Ja za korbę prox płaciłem 390zł. Nie wiem jak w najnowszych modelach ale np. do roczników 97-99 jest to ta sama korba(wr,cr,wre) bo cały silnik jest ten sam(no może delikatnie inaczej są ze stopniowane skrzynie w wr i cr).

Co co innych części to ceny są prawie te same. Jedno tańsze, drugie droższe graty w porównaniu z innymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był gdzieś temat o exc i tam było wszysko napisane nawet nie dużo szukania :) A i tematy pomyliłeś bo to temat o "full crosach" chociaż nie wiem co to jest pewnie jakiś ztuningowany cross :icon_mrgreen:

 

Przeczytałem cały 16 stronicowy temat o EXC, zapodałem temat, to mnie tu odesłali :icon_mrgreen:

 

Jak pod względem mocy w EXC i WR? Wydaje mi się że WRa jest nawet troche słabsza(a w jednym temacie było napisane o niskim spalaniu jak na sete).

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały 16 stronicowy temat o EXC, zapodałem temat, to mnie tu odesłali :icon_mrgreen:

 

Jak pod względem mocy w EXC i WR? Wydaje mi się że WRa jest nawet troche słabsza(a w jednym temacie było napisane o niskim spalaniu jak na sete).

9-10 to norma,czasem 8 :) taka pijaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pod względem mocy w EXC i WR? Wydaje mi się że WRa jest nawet troche słabsza(a w jednym temacie było napisane o niskim spalaniu jak na sete).

Żeby odczuć różnice w tym modelach musiałbyś pośmigać trochę jednych i przesiąść sie na drugi.

A co do spalania jeden bat. Koniec paliwa, dolewasz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odczuć różnice w tym modelach musiałbyś pośmigać trochę jednych i przesiąść sie na drugi.

A co do spalania jeden bat. Koniec paliwa, dolewasz i tyle.

i to jest wypowiedz prawdziwego motocyklisty :icon_mrgreen: ,ktory nie liczy paliwa :)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Sorry za odkopanie.

 

Czy taniej wyjdzie utrzymanie EXC 250, czy CRF 250. Wiem że 2t i 4t, bardziej mi chodzi o to jak często trzeba wymieniać podzespoły itd. Myślałem też na EXC 125, ale to jest mocno wyżyłowany sprzęt i wiem że nie każdy chwali go za bezawaryjność.

 

Dzięki za odp.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...