Skocz do zawartości

Brak OC


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem motocykl od pana co zrok jezdził na nim nieprzerejestrował na

siebie moto i także nie opłacał oc.

Teraz mam problem z tym oc.

Pani za okienka w WK ze bez oc się nie da zarejestruje moto. ok

I ze ktoś poniesie kare za niepłacenie oc.

Mówie ze zapłace zaległe oc a ta dalej z tymi karami ? (coś nie halo)

co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że nie masz żadnego dokumentu na ubezpieczenie. Albo polisę która dawno się skończyła.

Jesteś obecnie trzecim właścielem a tylko pierwszy ubezpieczył motocykl.

 

Zrób taki manewr.

Jeżeli pierwszy właściciel miał ubezpieczenie w PZU to idź np do Warty i ubezpiecz na tego gościa. Przepisz umowe kupna sprzedaży z datą późniejszą i wtedy idź zarejestrować. Dobrze by było do kogo innego niż do tej panienki z okienka. Potem na polisie zmienisz dane właściciela i nr rejestracyjny i po problemie. To co zapłacisz zostaje na twoim koncie.

Co do kary za niepłacenie OC to jest spora kwota, polisa przechodzi na nowego właściciela więc chyba i zaległości też. Mając na względzie bajzel w ubezpieczeniach to może nic nie zapłacisz-ubezpieczyciel nie ganiał pierwszego właściciela o zaległe składki.

Trochę to niezgodne z przepisami ale cóż robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hun takie manewry zawsze są ryzykowne i osobiście ich nie polecam, zwłaszcza kombinowania z datami na umowie.

 

Generalnie jest tak: nowonabywca ponosi konsekwencje niepłacenia OC od dnia w którym nabył pojazd bez OC. Nie interesuje go że poprzedni właściciel nie płacił.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dużo zależy od agenta. To w końcu też człowiek i można się czasem z nim (lub nią jeśli mówimy o pani z okienka) jakoś dogadać, nawet jeśli chodzi o zmianę daty na ubezpieczeniu (wystawienie polisy OC z wsteczną datą). Wiem, bo sama doświadczyłam :? Najlepiej najpierw zadzwonić do ubezpieczalni, wybadać sprawę i umówić się z konkretną osobą. A jeśli babka nie czai to spróbować u innej.

Jeśli chodzi o karę to wynosi 200 Euro, chyba właśnie w Warcie. Wiem tylko, że jeśli opoźnienie w opłacie nie przekracza 3 dni to płaci się jakiś niewielki procent tej sumy, ale tutaj mówimy o braku opłat w ogóle... :!: Czyli sumka oscylowałaby pewnie bliżej tej kwoty maksymalnej :D Mam nadzieję, że jednak Cię to ominie i wszystko pozałatwiasz.

 

Powodzenia

Maryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wydział komunikacji do ubezpiueczenia oc.

Poprzedni właściciel będzie ścigana za niepłacenie składek.

Z resztą w umowie kupna - sprzedaży jest punkt który mówi iż sprzedający oświadcza że pojazd nie jest niczym obciążony ( komornik, sprawa sądowa, itp.)

Więć to no złożył mfałszywe oświadczenie.

Polisa oc jest potrzebna do odbioru twardego dowodu rejestracyjnego, do rejestracji nie. I nie daj się władować w płacenie składek za poprzedniego właściciela, bo to n ie twój problem, i niby z jakiej racji miał byś placić za kogoś ubezpieczenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wydział komunikacji do ubezpiueczenia oc.

...wszelkie pojazdy (niezależnie czy jest to motocykl czy statek powietrzny) rejestruje się w WK. A tam wszędzie wielkimi literami jest napisane, że do rejestacji wymagana jest aktualna polisa OC. Tylko w wypadku pierwszej rejestracji w kraju nie musisz okazywać ubezpieczenia (ale mieć musisz i tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko po co w wydziale komunikacji polisa oc, skoro po przerejestrowaniu pojazdu musisz wykupić nową na nowe nr. rej i właściciela a

poprzednią można sobie w buty wsadzić nawet gdy jest ważna jeszcz rok.

Zresztą jutro jadę rejestrować moje moto. To się dowiem jak to wygląda.

Wiaczorem napiszę co dokładnioe jest potrzebne.

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko po co w wydziale komunikacji polisa oc' date=' skoro po przerejestrowaniu pojazdu musisz wykupić nową na nowe nr. rej i właściciela a

poprzednią można sobie w buty wsadzić nawet gdy jest ważna jeszcz rok.

Zresztą jutro jadę rejestrować moje moto. To się dowiem jak to wygląda.

Wiaczorem napiszę co dokładnioe jest potrzebne.

Narka[/quote']

 

Nie musisz poprzedniej wkładać w buty. Polisa zawarta jest ważna do chwili jej wygasnięcia, chyba że nabywca wypowie polisę w terminie 30 dni od nabycia pojazdu. Jak to zrobisz to zbywca otrzyma niewykorzystaną część polisy, a jak nie, to tylko zmieniasz dane nabywcy i nr rejestracyjny i dopłacasz do pełnego roku różnicę. Dlatego przy sprzedaży warto dodawać do ceny motocyklla wartość pozostałej polisy albo zamieścić w umowie zapis o zobowiązaniu nabywcy do wypowiedzenia polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkutnik proponuję abyś wypowiadał się w kwestiach o których masz pojęcie.

Oczywiście że stara polisa jest ważna, wymaga jedynie przepisania danych nowego właściciela jakkolwiek nieprzepisana też jest ważna.

Urzędy Komunikacji na mocy Ustawy z 2003 roku uprawnione są do kontroli ubezpieczenia OC co w praktyce sprowadza się do odmowy rejestracji bez okazania polisy.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się już wszystko wiem i w piersi się biję :D :D Macie rację i przyznaję się do mojej niewiedzy bez bicia !!!!!!!!!!!

Natomiast do ubezpieczenia to dowiedziałem się dzisiaj że wystarczy iść do ubezpieczalni z umową i spokojnie bez żadnej łach muszą ubezpieczyć na nowego właściciela a po rzerejestrowaniu muszą przepisać papier na nowe tablice rej. A warta ( tam się ubezpieczam ) to nawet na numery ramy dają ubezpieczenie, jak niemasz tablic.( tak mi dzisiaj babka powiedziała ).

Ale wydaje mi się że problem leży gdzie indziej, Ważne jest z kim

Marcinbig spisał umowę z tym pierwszym na kogo motor był zarejestrowany czy z tym drugim który go nie przerejestrował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

Witam, przychodzę z pytaniem
Pare lat temu dostałem od dziadka rometa ogara 200, dziadek gdy go kupił kilkanaście lat temu nie przerejestrował go i nie opłacał i teraz moje pytanie czy jeśli chciałbym go zarejestrować na siebie i  opłacić, płaciłbym lub dziadek musiałby zapłacić jakąś karę za brak opłat ubezpieczenia za te wszystkie lata ? 

Pozdrawiam Krzysztof

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...