Skocz do zawartości

Brak OC


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dzisiaj napisałbyś umowę z dziadkiem, a zaraz po napisaniu umowy wykupiłbyś ubezpieczenie, to Ty byś nic nie płacił.
Odpowiadasz tylko za ubezpieczenie od dnia zakupu.

To co działo się przed dniem zakupu to nie Twoja brożka.
Problem w tym, że poprzedni właściciel to Twój dziadek - nie wiem, czy gdyby jakaś ubezpieczalnia zaczęła zaglądać w papiery, to czy fundusz gwarancyjny by się nie obudził i nie wysłał pisma do dziadka o karze. To tylko pytanie z mojej strony, czy ktoś wie coś o tym?

Ty jesteś bezpieczny, pytanie tylko czy podczas ubezpieczania motoroweru nie przebudzi się fundusz i nie odezwie się do dziadka.

PS To pytanie mnie kiedyś nurtowało, bo w ogłoszeniach czasem widywałem informacje, że auto nie ma OC i zastanawiałem się, czy jeśli kupię wóz bez OC, to czy nie będę musiał opłacać zaległych składek. W ubezpieczalni powiedzieli mi, że jako właściciel odpowiadasz tylko za ubezpieczenie od dnia zakupu (miałem sytuację, że kupiłem w ciemno motocykl-gruza bez OC i musiałem go szybko ubezpieczyć).

Edytowane przez Damian85
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tutaj jest ten haczyk bo nie chciałbym dziadka wpakować na minę a czytałem ze jeśli OC nie było opłacone powyżej 14 dni to kara jest w wysokości około 800 zł za motorower, motocykl itp. Może ktoś miał tutaj podobna sytuacje i wie jak to w jakiś sposób obejść ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KrzysztofP2 napisał:

No właśnie i tutaj jest ten haczyk bo nie chciałbym dziadka wpakować na minę a czytałem ze jeśli OC nie było opłacone powyżej 14 dni to kara jest w wysokości około 800 zł za motorower, motocykl itp. Może ktoś miał tutaj podobna sytuacje i wie jak to w jakiś sposób obejść ? 

Pytanie brzmi, czy przy rejestracji lub podczas wykupowania OC nie jest informowany Fundusz Ubezpieczeniowy o tym, że jakiś pojazd wraca do użytku.

Raczej tego nie ma szans obejść. A kara 800 zł to jeszcze nie jest tak źle, za auta jest dużo większa.

Ja się raz zapomniałem o jednym motocyklu, ubezpieczenie opłaciłem kilka dni po fakcie i niestety odezwali się do mnie, zapłaciłem chyba coś ok 400 zł za niecałe 2 tygodnie opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Damian85 napisał:

Pytanie brzmi, czy przy rejestracji lub podczas wykupowania OC nie jest informowany Fundusz Ubezpieczeniowy o tym, że jakiś pojazd wraca do użytku.

Raczej tego nie ma szans obejść. A kara 800 zł to jeszcze nie jest tak źle, za auta jest dużo większa.

Ja się raz zapomniałem o jednym motocyklu, ubezpieczenie opłaciłem kilka dni po fakcie i niestety odezwali się do mnie, zapłaciłem chyba coś ok 400 zł za niecałe 2 tygodnie opóźnienia.

To prawda nie jest dużo bo jednak wartość jest o wiele większa  niż te 800 zł ale jedna zawsze to trochę pieniędzy jest a szkoda mi żeby tak stał bo go jak dostałem te kilka lat temu to go przebrałem wyszlifowałem pomalowałem i doprowadziłem do stanu użytkowego, a jednak bez ubezpieczenia to słabo jeździć bo można sobie większe problemy narobić niż to warte, ni nic będę myślał, albo dam sobie póki co z tym spokój na jakiś czas. Wielkie dzięki za doinformowanie 🤠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie OC od 00.00 1 stycznia załatwia sprawę 🙂 

 

"UFG może nałożyć karę za brak OC wyłącznie w roku kontroli. Nawet jeśli nie masz OC samochodu od 4 lat, zapłacisz tylko za okres bez ubezpieczenia w roku, w którym wykryto lukę w historii ubezpieczenia"

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...