Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
zawieszenie przednie w tym modelu nie ma regulacji

 

Nie wiedziałem, że do 620 wsadzają takie kiszkowate zawieszenie.. Tylko koleś w tekście pisze o modelu 900, więc już nic nie rozumiem..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiku, temat postu to był monster 600 lub 620, tylko potem to "zdryfowało" na mocniejsze...

Tak, zarówno 620 jaki 800 ma proste zawieszenie bez żadnej regulacji (chyba Paioli), nawet napięcia spreżyny, dopiero 1000 ma showa z regulacją pełną, a s4 ma ohlinsa...

Pzdr

p.S. A kolega który testował 900 i tak ja opisał, nie wiem, dla mnie monster 1000 to była inna bajka i wg mnie spokojnie mógł konkurować jakością prowadzenia z japonią, chociaz może nie z topowymi "ścigaczami".

w kazdym badź razie ja jeżdżąc po zakrętach drogi a nie toru nie narzekałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze, ze cos sie z tematem ruszylo. Staszek_s wlasnie chodzi mi o normalna eksploatacje osoby posiadajacej Monstera (dzieki za posty-przydadza sie). Co do pojemnosci to bedzie moj pierwszy "powazny" motocykl (nie licze WSK i TZR 50) wiec raczej na poczatek przygody z Ducati mi wystarczy (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz klubowy kolega ma juz grubo po piecdziesiatce, powiedzialbym, ze 60 i ma monsterka od chyba 2001 roku. No, jest to mocny tysiak- fakt ale przy wiekszych predkosciach jest tak samo zle jak i przy 'mniejszych' Monsterkach. Przejezdzilismy sobie razem juz kupe godzin i nigdy nie bylo problemu z dorownywaniem tempa w drodze. Nie mowie o predkosciach nieosiagalnych Monsterom wiekszym czy mniejszym ale, powiedzmy-szybszym drogowym przelotom. Bylismy takze razem w Brnie na MotoGP- jechala grupa teoretycznie 'mocniejszych' Ducati...lecz kolezka nie odstawal na krok a nawet wycinal co poniektorych na winklach ( kto z Nim jezdzil na Torze przed wypadkiem- to wie jak trudno wlasnie Tego Monstera przescignac na zakretach :oops: ). Nasz niezapomniany "Gaduła" (

[*]) , ktory zginal w zeszlym roku tez 'smigal' na Monsterze (S4R) jak 'ta lala" i dopiero od dwoch paczek odstawal- ale gdzie tak mozna wlasciwie jezdzic? Milo mozna sobie pojezdzic i szescsetka i 999 'erka' w rozumiejacej sie grupie Bylo i Brno i wiele innych fajnych miejsc. Troche wialo ale zawsze byl 'banan' na twarzy po przyjezdzie...To jest kwestia raczej kierowcy a nie maszyny- oczywiscie w 'cywilnym' uzytkowaniu. Zawsze twierdze, ze kierowca musi wiedziec czego oczekuje od motocykla- znam paru gosci z Poznania, ktorzy maja manetke zaprogramowana w dwoch pozycjach: zero lub pelna pi..., jezdza pod trzy stowki po A2 rzedowymi tysiakami i sa zadowoleni. Ale sa ludzie, ktorzy ponad az takie ekstremalne przezycia przedkladaja 'normalna' jazde ale nie bez odrobiny adrenaliny, czasami takze na torze. 'I tak- i tak' sie mozna dobrze czuc i setnie zabawic. Maly monsterek jest 'maly' ale mozna Nim bardzo ladnie posmigac sobie choc moze za jakis czas stwierdzisz, ze zarazil Cie ten 'bejbik' i zostaniesz jednak juz przy Duce a nastepna wloszczyzna bedzie juz wtedy o wiekszej pojemnosci... Powodzenia

P.S. Sorki za tak chaotyczna odpowiedz ale pisze z 'doskoku' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zle" to pojecie wzgledne, chodzi mi o czynniki ,ktore wpywaja wlasnie na to "zle".

Ciezko spotkac na golasa, ktory bedzie dobrze sie prowadzil przy predkosciach rzedu 200 km/h. To nie tylko "wada" Duki, ale wszystkich motocykli tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna decyzja.

Duka trudniej sprzedać, niż Hondę, czy Suzuki, ale ... to Duka. Jak jest w dobrym stanie, to kupuj. Będziesz dbał, będziesz jeździł.

A z tymi nakedami to fakt. Powyżej 200 już jest niedobrze (nawet z małą owiewką, jak w Tryplu). Ale 600 Monster chyba nie ma tego problemu, bo tak szybko nie lata :) Poza tym w Polsce to chyba nie wielka wada.

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...