Skocz do zawartości

Honda PC 800 (pacific coast) ... opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy mial ktos stycznosc z tym moto, wiadomo ze jest on uznawany za "małego goldwinga". Wedlug mnie byl by to dobry motor na poczatek zabawy z turystyka. Zauwazylem ze nie jest to popularny motor w europie.Warto sie pchac? jak z czesciami? co polecicie podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy kupil jakies 1,5 miesiaca temu takie cudo..wg mnie prawie idealny do turystyki..a to "prawie" stad ze:

-w gruncie rzeczy malo miejsca w "kufrze" pod siedzeniem i troche dziwnie ta przestrzen zorganizowana=>moga byc trudnosci z zapakowaniem sie!

-nie wiem czy w oryginale jest oparcie dla pasazera ale w 3 egzemplarzach ktore ogladalismy przed kupnem to oparcie bylo wiec pewnie to standard...oparcie jest pod dosc znacznym katem i nie ma mozliwosci zainstalowania centralnego kufra...o kufer specialnie dedykowany do PC800 jest mocno wciety ze wzgledu wlasnei na to oparcie=>niewiele sie do neigo zmiesci...

tyle z "wad"..zalety to:silnik V,kardan,male zuzycie paliwa(uzytkownicy deklaruja max6..a przewaznie ponizej 5l/100km), hydrauliczne zawory,b.wygodna pozycja,niski srodek ciezkosci..co do czesci uzywanych(plastiki itp) to jest pewnie problem,ale z normalnymi sprawami exploatacyjnymi 0 klopotu, i w cenach takich jak do kazdej japonii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższa ideowo ;) Hondzie Pacyfic jest tyż Hondzia NTV650 Deuville(?).

Integralne kufry, podobna moc itp.

Przewaga nad Pacyfikiem to łatwiejszy dostęp do części ( chyba ) z racji większej częstotliwości występowania w naturze i młodszych roczników.

Pacyfik był robiony raczej na rynek amerykański.

 

( Uwaga wszystkie podane tu wiadmości pochodzą z drugiej ręki i nie biorę za nie odpowiedzialności :buttrock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ale ogolnie polecasz ?? czy bardziej odradzasz ??

 

ogolnie to _moje_ zdanie/opinia jest taka, ze osobiscie mi sie sprzet zajebiscie podoba,co do wygody w trakcie jazy itp to nic nie moge powiedziec bo sprzeta zakupilismy jak juz snieg lezal i niebylo nawet jak sie przejechac...czy polecam czy odradzam..wiesz to twoja kasa i to TY masz wiedziec czego chcesz!!jesli kupisz zadbanego sprzeta to podejrzewam ze sie nim nacieszysz!a co do czesci..no wiadomo ze jest tam tona plastiku i jak zaliczysz glebe to cos sie moze polamac(PCma takie male "pletwy" po bokach- to osloniete gmole wiec nic wielkiego sie nei powinno stac...) i wtedy masz problem..a co do czesci exploatacyjnych to silnik w PC to stara i dopracowana konstrukcja jescze z serii VT(transalp,afryka,shadow itp) i podejrzewam ze jakies czesci z tych modeli podchodza i do PC..a jak nei to zawsze jest ASO gdzie kupisz kazda srubke- z tym ze cena czasem moze zabic...cena samej exploatacji tak na moje oko nei powinna sie jakos znaczaco roznic od cen innych japonczykow..przeglady z wymianami oleju i fitrlow co 12kkm, klocki hamulcowe pewnei tez ma jakies normlane wiec gdzie tu niby drozyzna?? za to masz kardan(nie trezba dbac i wymieniac ani lancucha ani zebtaek,pali ok.5l/100km to to ma byc drogo??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem gdzieś porównanie Deauville z Coastem.

Stwierdzono tam, że na nasze polskie drogi lepiej nadaje się Deauville.

Ja bym jednak polecał Deauville jest sprzętem bardziej uniwersalnym, który radzi sobie w mieście i na dłuższych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój dobry kolega miał PC - 800 przez 4 sezony, nie nażekał

na ten sprzęt a kręcił sporo kilometrów, co do części to zależy

co, akurat to co było potzrzebne do zrobienia to nie miał

żadnego problemu. Miałem okazje pojeździć tym sprzetem

dość sporo i powiem że motocykl do turystyki idealny.

Co do bagażu to powiem że niema problemu (zależy co kto zabiera)

Spalanie na trasie nigdy nie przekroczyło 5 L / 100km

W każdym razie polecam :D mimo że to żadki motocykl u nas.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeję stary temat.

Jestem posiadaczem PC 800. Kupiłem w ubiegłym roku po sezonie. W tym sezonie zrobiłem jakieś 2000 km jeździ się fajnie. Pomimo paru latek (19) moto spisuje się nienagannie. Lubi obroty powyżej 3 tys. Spalanie tak jak pisano w granicach 5 l. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na plastiki.

 

Jedyny problem jaki z nim mam to przy porządnym rozgrzaniu po zgaszeniu bulgotanie płynu. Nie bardzo wiem co to jest dodam że nie ma oleju w płynie ani płynu w oleju.

 

Prośba o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Może ktoś z kolegów, posiadaczy PC podpowie gdzie ewentualnie

szukać łożysk tylnej przekładni napędowej (dyfer).

A konkretnie łożysko D 63457 ( 57/34 C3 ).

Kolega - posiadacz PC, ma problem , może udałoby sie mu pomóc.

Pozdrawiam.

 

P.S.

może jakiś namiar na serwis.

 

P.S.

może jakiś namiar na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...