Jump to content

Firma prostująca ramy motocykli

Recommended Posts

Ja osobiscie spawałem swoją rame w ZX-6R w lasocicach koło Leszna. Hmmm co moge powiedzieć na ten temat. Ja po spawaniu przejechałem 10 tyś km na tej ramie bez rzadnego kłopotu, prowadziła tez sie bez rzadnego sciagania...Gośc wie co robi i ma do tego sprzęt, jezeli chodzi o stronę estetyczną to juz w ogóle perfekcja....Nie idzie poznac, ze spawana :crossy: Ja osobiście polecam, do tego jest dobrym doswiadczonym mechanikiem i ma przyjemny serwis...

065/533-82-07 - Zadzowń i się dogadaj :buttrock:

[ Dopisane: 08-01-2006, 23:26 ]

PS. oczywiscie moto jeżdzi dalej na tej ramie tylko, ze zmieniło właściciela :P

• 2 weeks later...
  • 6 months later...

Cześć. Jak w temacie. Dwa tygodnie temu, wzieło i uśliznęło mi się przednie koło na winklu, bo piasek leżał... W efekcie gleba, nie straszna, ale zawsze. No i teraz problem, bo czuję że moto mi trochę w bok ucieka. Wiem że ramy się nie prostuje, ale to jest moto CB 900 z 83, to jeszcze rama rurowa, a nie alu.

Gdzieś kiedyś na forum czytałem, że te ramy można nieznacznie podciągnąć.

Stąd moje pytanie: gdzie w Olsztynie albo okolicach można z takim problemem podjechać?????

W ostateczności gdzie w Polsce? I tak czeka mnie rozbiórka moto, to samą ramę mogę rzucić do kombi i zawieść.

Z góry dzięki

ja bym raczej stawiał na:

1 teleskopy się przestawiły względem półki

2 półka się skrzywiła

3 teleskopy sie skrzywiły

Ale raczej to pierwsze. Przy szlifie na bok rama raczej nie powinna się skrzywić zresztą lagi też. Np u mnie po szlifie na bok okazało się że półka się skrzywiła od potężnego walnięcia kierownicą o ziemie.

aha i jak by sie okazalo ze to rama. To prostuje sie ja razem z silnikiem ale bez innego zbednego osprzetu

Edited by heniek128

Ja reż bym proponował spradzić najpierw przednie zawieszenie - lagi, półki itp. Dopiero potem rama. Często wszystko jest proste, a tylko "skrzywione w półkach"co powoduje zwichrowanie widelca.

Pawel

a w motolinie w olsztynie ci tego nie zrobia?

wydaje mi sie, ze Darek Akinis sie zajmuje takimi sprawami.

a jak nie to pojedz do warsztatu samochodowego kolo gazety olsztynskiej na tracku. Nie pamietam nazwy firmy, ale prowadzi go Janukowicz i Dubicki. prostuja ramy w autach to i moto naprostuja, zwlaszcza ze Janukowicz urodzil sie z kierownica motocyklowa w rekach.

szczescia zycze w naprawach

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

• 1 year later...

Witam,

tez kiedys sie nad tym zastanawialem, z tego, czego sie dowiedzialem: serwis kawasaki w warszawie ma urzadzenie do pomiarow ramy i robia to (nie wiem, czy sami, czy daja do jakiejs innej firmy). Za pomiar ramy KZ 750 (stalowa, kolyskowa) chcieli 500 zl, z ewentualnym prostowaniem - ok. 1500 zl. Jak to wyglada przy ramach aluminiowych - nie wiem, nie pisze. Zadzwon.

Pozdrawiam

Share

• Create New...