Skocz do zawartości

kurtka skórzana czy tekstylna, skóra czy texy


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak nie ma jednego uniwersalnego motocykla do wszystkiego tak i nie ma jednego ubioru, który sprawdzi się w każdych warunkach :)

Po jakimś czasie dojdziesz do wniosku, że z takim trudem wybrany komplet (czy to skórzany, czy tekstylny) to po prostu dla Ciebie za mało.

Ergo: warto mieć oba. Na dokładkę fajnie jest doposażyć się w coś na gorące dni (tu też są różne sposoby: zbroja na siatce , kurtka z meshu, itd.) Do tego dochodzi jeszcze sprawa membran, nieprzemakalności i takich tam ...

 

Że o kilku zmianach rękawiczek i butów nie wspomnę ... takie to drogie hobby ten motocykl :)

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zwykle, mozesz czytac i szukac ile wlezie ale jak sam nie sprawdzisz to sie nigdy nie dowiesz. No coz, ja mam czas do listopada takze mimo wszystko dalej bede czytal i szukal, a jak juz znajde cos dla siebie to nie pozostanie mi nic innego jak tylko... dalej szukac jesiennych promocji:d hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właściwie to stanąłem właśnie przed tym samym dylematem co wy :icon_mrgreen:

 

Chciałem jesień spożytkować na zakupy ciuchów... mam w planach dość daleki wyskok : może być zimno, i na bank będzie padało ... Generalnie rozsądek podpowiada mi, że najlepszy byłby zestaw "tekstylny" :blink: ... zawsze jeździłęm w skórach i wiem, że na zimnicę to się ni grzyba nie nadają, a pod taką kurtkę "tekstylną" :blink: można założyć jakieś termo-aktywne dodatki napędzane płynnym wodorem i reaktorem atomowym (takie przynajmniej mam relacje kolegów "tekstylnych" :laugh: )

Nawet znalazłem ładny zestaw Buse spodnie+kurtka, razem jakieś 1800 zeta :blink: ...

 

i wszystko niby pięknie, ALE ...

 

temat poruszany wielokrotnie na forum... ja wybrałem skórę. ufam, że daje większe zabezpieczenie przy upadku i ślizgu po asfalcie... Ufam bo jak dotąd nikt z zawodników GP czy SBK nie jeździ w kombinezonie z tworzyw... czy to nie zastanawiające?

 

... i tu pies pogrzebany ... w sezonie mam minimum 2 szlify ... to już taka świecka tradycja :laugh:

 

Więc zapytam... Czy ktoś z was miał kiedyś szlifa w "tekstylnych" ciuchach ? A jeśli tak, to prosiłbym o jakiś komentarz ...

Jakoś ni czorta nie ufam w bezpieczeństwo tych ciuchów, a z drugiej strony nie chcę sobie odmrozić tyłka :smile:

 

Z góry dzięki...

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscar miał teraz może nie szlifa, ale konkretnego dzwona.

Miał markowe teksy, kręgosłup i szyja całe. Reszta się zrośnie, ale żyje.

 

Dzięki...

 

A tak przy okazji to chodzi mi po głowie taki pomysł, żeby z tych "teksów" (jeśli już) wywalić wszystkie protektory i zakładać pod kurtkę porządny bluzer, albo jakąś ... tylko nie wiem, czy jest sens ... bo kiedyś w Liberty jakiś koleś sprzedawca twierdził, że bluzer g... mi da w ochronie na asfalcie ...

Chociaż na mój chłopski rozum to takie zestawienie byłoby niegłupie ...

 

ten jest dość drogi:

http://sklep.scigacz.pl/buzer-zbroja-motocyklowa-oneal-madass-p-22699.html?cPath=1594_2259_253

Ale coś w tym guście mi chodzi po głowie ... jako alternatywa dla skóry...

 

A kolegę Oscara pozdrawiam i niech szybko wraca do sił... o powód dzwona nie pytam, bo pewnie standardowo :)

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja posiadam tekstylny zestaw vanucci kurtka patrick fun tour i buty skórzane do tego też vanucci zestaw nie tani ale mega super , wyciągana membrana, latałem w nim i w ciepło i w zimno rewelacja, dużo kieszonek wywietrzników regulacji, odblaski. wygląda świetnie i czuje sie w niej super i nie za bardzo za skórą jestem chyba że lans lub tor, miałem kombinezon w całości i dzielony i kurtałke skóra i dla mnie męka gorąco i sztywno. jak jest gorąco bardzo to latam w buzerze i jest ok . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć, ogólnie to muszę kupić ciuchy. Moja stara kurtka tekstylna i spodnie jeansowe już się rozlatują.

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad kombi jakimś skórzanym 2pc. Tyle że raz, jestem bardzo niewymiarowy więc ciężko mi będzie coś znaleźć(waga 67kg, 183cm wzrostu), a jak już coś jest to dainese za 4tys a ja wolałbym się zmieścić w 2,5tys. Dwa to w sumie nigdy nie jeździłem w skórze więc nie wiem czy się nie zagotuje. No i poza tym to co kupię to nadal będą moje jedyne ciuchy... Więc ja już nie wiem, czy szukać porządnych jeansów i kurtki tekstylnej czy co.

 

w ogóle skóra jako jedyne ciuchy ma sens?

 

Jeżdżę Kawasaki z750, o ile ma to wogole jakieś znaczenie. Odrazu dodam że goretex odpada, to wogole nie mój budżet. Macie jakieś propozycje dla mnie? W czym wy jezdzicie w lecie(załóżmy 18+ stopni)?

 

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez dobre gore-tex'owe textylia, mmaja wiecej mozliwosci niz skora ktora ma znacznie mniejszy szpagat niz wlasnie texy

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za taką kasę kupiłbym kpl texów (np. Rebelhorn Hiflo II) i dodatkowo parę jeansów. To pozwoli Ci na w miarę komfortową jazdę przez cały sezon. A i jeszcze kasy by zostało.

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...