Skocz do zawartości

JINLUN - Made in China


voti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chyba nie zaj**ali Ci tego chinola, co mu głowica odpadła. Bo nie dość, że złodziej musiałby nosić ksywę "Stiwi Łonder", to jeszcze musiałby być pizgnięty w dekiel. No bo bez głowicy to nawet chińska myśl techniczna daleko nie zajedzie.

 

Gdyby nie fakt, ze stoi przykuty 5 - ma lancuchami, to dawno podzielil by los " K "

 

:crossy:

 

 

Tu nie chodzi grizzli o "brandzlowanie się" tylko o proste fakty bo w wątku przebijają opinie "mądrzejszych motonitów na japońskich maszynach", którzy są super specjalistami również od chińskich maszyn a jedyne doświadczenie jakie mieli to "widzieli u kolegi chiński skuter" albo "pracują w firmie sprzedającej chińskie wiertarki". I tu pojawia się rzetelne informacja Lucy w oparciu o jego bezpośrednie doświadczenie i fakty jak to wygląda naprawdę. Nie chodzi tutaj na prawdę o podniecanie się jaki to zajebisty sprzęt jest bo wiadomo, że nie jest to 8 cud świata ale o zdrowo-rozsądkowe podejście i nie przeginanie w drugą stronę. Po prostu każdy "porządny japoński motonita" w większości myśli, że jak ktoś lubi jeździć chińskim motocyklem to znaczy że nie ma w ogóle doświadczenia z innymi "poważnymi" japońskimi maszynami - a to w większości nieprawda. My sobie zdajemy sprawę z ograniczeń tych maszyn ale nie siejemy paniki i plotek tylko opieramy się o fakty a takim między innymi jest, że jak się dba o sprzęt od nowości to chińczyk spokojnie dobija do 100kkm i jeździ dalej...

 

 

I dlatego " brandzlujeta sie " 140 stron ? Co Prawda mam temat przy ktorym tez sie " brandzluje " ale w nim nikt nie probuje ( ani ja nie probuje ) czegokolwiek udowodnic.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopak (trochę może na skróty i w prostych słowach) ujął to dlaczego między innym chińskie motocykle taką opinie mają i zły PR za nimi idzie... Coś w tym jest...

 

I dlatego " brandzlujeta sie " 140 stron ? Co Prawda mam temat przy ktorym tez sie " brandzluje " ale w nim nikt nie probuje ( ani ja nie probuje ) czegokolwiek udowodnic.

 

:crossy:

Gdyby nie "brandzlowanie się" (zaczęło być popularne to słowo) "specjalistów" od japonii jakie to chińskie badziewie to tylu stron by nie było... :P



Naprawdę przejrzyj ten temat uczciwie (przypomnę tytuł "Jinlun - made in China" ;) ) i zobacz kto i jak pisze i będziesz miał odpowiedź na pytanie odnośnie tylu stron. Staram się pamiętać o mądrym powiedzeniu: "Błogosławieni, którzy nie mają nic do powiedzenia a mimo to milczą".... :). Pozdro.



Co Ty gadasz, Staszek, jak tam są najlepsze łańcuchy na świecie, i wiem, co piszę, bo na moim pierwszym pękło mi 26 tysi.

Tak że tak. :)

Jak najlepsze skoro chiński u Lucy wytrzymał 50 tysi ;) :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze niczego nie udowadnia, może ten u Lucy miał założony od b12?



Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że Chińczycy nie tylko podrabiają, ale i kradną myśl techniczną. To przy okazji i łańcuch mogli skubnąć Japończykom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę przejrzyj ten temat uczciwie (przypomnę tytuł "Jinlun - made in China" ;) )

Ja się nie podejmuję, bo jestem zbyt słaby psychicznie, i obawiam się, że po tej lekturze będę mówił na chleb beb a na mrówki motorówki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze niczego nie udowadnia, może ten u Lucy miał założony od b12?

 

Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że Chińczycy nie tylko podrabiają, ale i kradną myśl techniczną. To przy okazji i łańcuch mogli skubnąć Japończykom...

Po pierwsze napisałem, że chiński (oryginalny z motocyklem przyjechał :) i nie był to did ani żaden rr czy jaki tam do b12 zakładają...)

Po drugie w drugim zdaniu właśnie udowodniłeś, że te chińskie mogą być jednak całkiem dobre bo ..."przy okazji i łańcuch mogli skubnąć Japończykom..." ;) :) :D

A tak na serio - ja to z tą kradzieżą myśli technicznej to widzę to inaczej: wszyscy wiodący producenci samochodów i motocykli jeśli mogą to przenoszą swoje fabryki do Chin - bo tam najtaniej (nawet jeśli trzeba zwiększyć koszt kontroli jakości). No to kogo zatrudniają? - wiadomo Chińczyków. A to przecież ludzie o innej kulturze i osobowości ale ludzie myślący - to co się dziwić że korzystają też z tego że widzą jak to robić i sami też zaczynają kombinować... Jak było z Japonią jakieś 30 lat temu? jednorazówka, dziadostwo itp a jak jest teraz?

 

Ja się nie podejmuję, bo jestem zbyt słaby psychicznie, i obawiam się, że po tej lekturze będę mówił na chleb beb a na mrówki motorówki. :)

To na jakiej podstawie oceniasz nasze/wasze wodolejstwo w tym wątku skoro ich nawet nie przeczytałeś ?!? Taki sam jest schemat oceny "chińskiej" myśli technicznej - nie dotknęli tego na długim kiju ale ocenić potrafią - nie mówię tego bezpośrednio do ciebie grizzli ale dużo ludzi tak właśnie ocenia....

 

Sorki grizzli to o wodolejstwie to nie do Ciebie bo chyba nic na ten temat nie pisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 lat temu to powstała taka honda

http://www.offroadvintage.com/USERIMAGES/ATC250R_1982_US_4.jpg

 

i one do dziś jeżdżą moja jest 82 , więc nie pisz że 30 lat temu japonia to jednorazówka

 

30 lat temu to był 1987 rok , złote lata dla japońskich moto .......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa - pisałem bardziej o opiniach aut japońskich w Polsce i nastawieniu do produktów japońskiej myśli technicznej - a taka właśnie była .... No ale Ty z całym szacunkiem - nie możesz tego pamiętać....

Edytowane przez CJT7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ... wszyscy wiodący producenci samochodów i motocykli jeśli mogą to przenoszą swoje fabryki do Chin - bo tam najtaniej (nawet jeśli trzeba zwiększyć koszt kontroli jakości). No to kogo zatrudniają? - wiadomo Chińczyków. A to przecież ludzie o innej kulturze i osobowości ale ludzie myślący - to co się dziwić że korzystają też z tego że widzą jak to robić i sami też zaczynają kombinować...

2. Jak było z Japonią jakieś 30 lat temu? jednorazówka, dziadostwo itp a jak jest teraz?

1. Nic bardziej mylnego jak ta Twoja teza. BMW mialo np Taki plan i w sadazu klieci powiedzieli, ze jezeli dojdzie do produkowania silnikow w Chinach to nikt tego kupowal nie bedzie. Firma / Firmy zrezygnowaly.

 

2. Owszem mowilo sie tak ale to mowia ci ktorzy nie Maja pojecia jak bylo. Japonia slabo sie sprzedawala, ale z biegiem czasu wyrobila sobie marke, tak, ze dzis jest to juz zupelnie inna bajka.

 

Chinczycy sobie tej marki nie wyrobili i nie wyrobia, bo z goowna bata nie ukrecisz, cudow niema ! NA razie skrzydla rozwija Korea.

 

Chinczycy jak na razie nie Maja ani jednago salonu na zachodzie. Poprzez dealer'a ze trzy lata temu ADAC sciagnelo chinske Auto ktore poddano Crash testowi - obcielo katastrofalnie i jak na razie niema zgody KBA na otrzymanie homologacji.

 

Taka Prawda o chnach wiec nie lej wody.

 

 

Tiaa - pisałem bardziej o opiniach aut japońskich w Polsce i nastawieniu do produktów japońskiej myśli technicznej - a taka właśnie była .... No ale Ty z całym szacunkiem - nie możesz tego pamiętać....

Dobra ile japonskich aut juz miales ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nic bardziej mylnego jak ta Twoja teza. BMW mialo np Taki plan i w sadazu klieci powiedzieli, ze jezeli dojdzie do produkowania silnikow w Chinach to nikt tego kupowal nie bedzie. Firma / Firmy zrezygnowaly.

 

2. Owszem mowilo sie tak ale to mowia ci ktorzy nie Maja pojecia jak bylo. Japonia slabo sie sprzedawala, ale z biegiem czasu wyrobila sobie marke, tak, ze dzis jest to juz zupelnie inna bajka.

 

Chinczycy sobie tej marki nie wyrobili i nie wyrobia, bo z goowna bata nie ukrecisz, cudow niema ! NA razie skrzydla rozwija Korea.

 

Chinczycy jak na razie nie Maja ani jednago salonu na zachodzie. Poprzez dealer'a ze trzy lata temu ADAC sciagnelo chinske Auto ktore poddano Crash testowi - obcielo katastrofalnie i jak na razie niema zgody KBA na otrzymanie homologacji.

 

Taka Prawda o chnach wiec nie lej wody.

 

 

 

Dobra ile japonskich aut juz miales ?

 

:crossy:

 

Zaklinaj dalej rzeczywistość do swoich potrzeb - widocznie jest ci to w jakiś sposób potrzebne ;) Wierz dalej, że obecnie takie marki jak Honda i BMW produkują u siebie wszystko i omijają intratny interes na wykorzystaniu taniej siły roboczej w Chinach.... :). Nie wiem czy rozbierałeś niedawno jakiś w miarę nowy (tak po 2000 roku) motocykl japoński tak na części i sprawdzałeś skąd są sygnatury do poszczególnych elementów?

 

I co ma do tego ile aut japońskich posiadam/posiadałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklinaj dalej rzeczywistość do swoich potrzeb - widocznie jest ci to w jakiś sposób potrzebne ;) Wierz dalej, że obecnie takie marki jak Honda i BMW produkują u siebie wszystko i omijają intratny interes na wykorzystaniu taniej siły roboczej w Chinach.... :). Nie wiem czy rozbierałeś niedawno jakiś w miarę nowy (tak po 2000 roku) motocykl japoński tak na części i sprawdzałeś skąd są sygnatury do poszczególnych elementów?

 

I co ma do tego ile aut japońskich posiadam/posiadałem ?

Nie mam potrzeb a te ktore mam sa zaspokojone lub zaspokaja ks-rider'owa wiec trafiles lula w plot, he, he

 

Poleca sie czytanie ze zrozumieniem po polskiemu

 

ja pisze o silnikach a ty piszesz o czesciach, kumasz roznice czy mam ci roztrzelonym i grubym drukiem napisac ?

 

Zapytalem, stawiajac proste pytanie na ktore nie odpowiedziales.

 

Nie miales ani jednego japonskiego auta a wypowiadasz sie o niezawodnosci czy technologi. Kto wiec dopasowuje tu forme do tresci ?

 

A ten Kolo z tego filmiku to dupek ktory ma jeszcze mniej pojecia niz ty.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze w nowym wcieleniu jak Phönix z popiolow....... ? ? ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...