Jump to content
Pioter900

Pierwszy motocykl dla dużego / wysokiego człowieka

Recommended Posts

ja mam 191 wzrostu i waze prawie pakiete a jezdze banditem 400.nie narzekam.koledzy tylko mowia ze strasznie maly jest moj sprzet.ale calkiem wygodny do smigania po miescie. i malo ich jest wiec sie zastanow......

......tylko te ciagle naprawy........................ :D

Z tego co piszesz, to przy Twoich wymiarach będziesz sie męczył na RD czy podobnych (wygląd to sprawa drugorzędna). Szczerze mówiąc, to proponowałbym Ci tak jak Darekcb500 małą Hondę, pojeździsz przez sezon, nauczysz się co nie co, sprzęt jest dość popularny ale bardzo doceniany i nie powinieneś mieć większych problemów by to komuś ożenić.

Natomiast po sezonie, miałbym dla Ciebie fajny sprzęt, niespotykany, bardzo wygodny i poręczny zarazem, wystarczająco mocny i BARDZO poważnie wyglądający:

http://leclamotan.canalblog.com/1980_GSX75...ales1_2_840.jpg

http://motoride.sk/pictures/historia/125.3.jpg

http://members.fortunecity.com/cb900f/cb900f1a.jpg

Motocykle w tym wieku są już dosyć wysłużone, ale jak pogrzebiesz to wyhaczysz jakąś w niezłym stanie w niemcowni, jeśli potrafisz coś samemu pogrzebać, nie żal Ci kasy na odrestaurowanie dziadka, to będziesz miał rewelacyjną i oryginalną maszynę wzbudzającą podziw gawiedzi. Plastixóf wszelkiej maści jest zatrzęsienie, zlewają się w jedną kolorową masę i giną w tłumie. Ja mam słabość do wytworów motoryzacji z przełomu lat 70 i 80, wtedy dbano o jakość i używano więcej aluminium a nie plastiku :? Powodzenia w szukaniu życzę :mrgreen:

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

"takim "klimatycznym" pojazdem dla mnie jest Yamaha RD 350"

RD sobie IMHO odpusc!! po pierwsze dlatego ze to 2T,po drugie wysilony silnik(ok.60KM z 350ccm),po trzecie drogie w utrzymaniu(stosunkowo duzo pali,czesci drogie i ciezko dostepne-szczegolnie w wersji z obrotowym zaworem wydechowym)...no chyab ze faktycznie chcesz posiasc niebanalnego klasyka za ok2kEuro to wtedy RD w nienagannym stanie bedzie OKI..ale raczej do niedzielnych wycieczek niz uzytkownaia na codzien

PS>RD350 wcale nie jest taki maly..gabarytowo cos jak GS500 lub nawte wiekszy...

Guest joOkeeR

Ja mam 196 cm i 92 kg i pod choinke dostane Honde CB 400 N bo starszy z niemiec ma przywiesc... i sie wlasnie glownie nad tym zastanawiam jak ja bede na niej wygladal :P wie ktos czy jest w miare dobra dla wysokich osob ?

Ja mam 189 i myślę nad GS 500 , dobry stosunek wzrostu do tego motocykla? wazę okolo 75kg

Witam, mam takie pytanko, jakie moto nadają się dla osob co mają np. tak jak ja 195 cm wzrostu?

czy np taki gs500 nie będzie za mały na mnie?

czekam na wasze propozycje

Zobacz w archiwum jest sporo tego typu tematów, GS 500 moim skromnym zdaniem jest zbyt mały jak dla Ciebie to tak jak Yamaha 535, polecam enduro ja śmigam na Hondzie NX 650 Dominator, może transalp albo africa twin? Wszystko zależy ile masz kasy na zakup moto. E no i mała poprawka czy jeździłeś wcześniej na czymś więcej niż komar, bo wysokie enduro wymaga trochę wprawy.

Edited by alfonso

Nie wiem jak przy 195 wzrostu, ale ja przy moich 187 wyglądam na Gs500 F zupełnie normalnie, sam byłem zaskoczony :wink: a 8 cm to nie taka wielka różmica, więc nie powinno być tak źle. Na Mz 251 wyglądam już trochę dziwnie, ale jeździ się bardzo dobrze i wygodnie :)

:cool: pzdr

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Nie wiem jak przy 195 wzrostu, ale ja przy moich 187 wyglądam na Gs500 F zupełnie normalnie, sam byłem zaskoczony :wink: a 8 cm to nie taka wielka różmica, więc nie powinno być tak źle. Na Mz 251 wyglądam już trochę dziwnie, ale jeździ się bardzo dobrze i wygodnie :)

:cool: pzdr

no bo mi właśnie na gs500 siedzi się wygodnie i nie czuję się jakoś jak bym na motorynce siedział :-)

a doświadczenia brak, ale na prawko się zapisałem, więc kilka godzin sobie pośmigam, a wariatem nie jestem, więc mam nadzieję, ze będzie ok

Ostatnio moj kolega o wzroscie 2 m przejechał sie moją TL 1000R i musze przyznac ze ten motocykl przestal mi sie duzy wydawac jak on na nim usiadl :wink:

To jeszcze raz napiszę. Mam a w zasadzie miałem GS 500F i mam też około 195 cm wzrostu. Siedzi się w miare wygodnie, jeździ się też nieźle. Nie wiem jak wyglądam z zewnątrz bo się nie widzę.

Podchodze do sprawy nieco inaczej.

Posiedziałem ostatnio na kilku duzych motocyklach: VTX 1300, HD Fat Boy itp i to nie jest kwestia czy mtocykl będzie zbyt mały tylko ja jestem zbyt duży. Wymienione motocykle są dość spore ale miałem wrażenie że siedze na sprzętach mniejszych od dwa rozmiary.

Śmiało bierz gieesa.

Ja na XJ 600 , tej starej , nie diversionie mam dużo miejsca , czego nie moge powiedzieć o GPZ 600 na którym miałem raz okazje jechać - ciasno i w ogóle nogi jakieś podkurczone , czeko też nie moge powiedzieć o CBR 600 F1 - wygodne jest .A najlepiej to kup coś w stylu FJ 1100/1200 :icon_twisted: cena pewnie podobna do GS

Sam wzrost a postura to dwie różne rzeczy. JA mam 182 cm, 85 kg, jezdze na GS i sie mieszcze. Mysle ze 195 to troszke sporo na GS, ale jak masz 80 kg to moze byc tez OK, jak sie nogami zmiescisz. Mam kumpla ktory ma ponad 190 ale wazy cos 115 i jak siadł na GS to jakby na minibika wsiadł, porażka. Na sporcie to samo. Kupil Transalpa i jest rewelka dla niego. Tylko jak z nim teraz jeżdzę i zjedziemy z asfaltu to on sobie pomyka 40 km/h luzem a ja uprawiam gimnastyke zeby nadazyc i sie nie zakopac, ale daję jakoś radę :rolleyes:

(Dojazd do Kulików pomógł opanować sztukę GS 500 E(nduro) :icon_twisted: )

ostatnio mój kuzyn jechał na moim gsxr ma 197 cm i ok 100kg więc motorek wydaje mi się teraz malutki...

Gs 500 będzie za maly....albo może innaczej wszyscy będą się patrzeć jak będziesz jechać :buttrock:

Jeśli masz długie nogi to niekoniecznie może się udać, w innym przypadku, może nie być tak źle.

Ja jak siadałem na gsxfę też się zastanawiałem, czy nie będzie problemu, bo niekoniecznie wpasowałem się w miejsca, gdzie japońce zaplanowały, a generalnie jest ok. Ale na GSie się nie udało.

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

mam prawie 190 cm wzrostu ... na GSX 600 F czuje sie swietnie i jak mowia koledzy wygladam na nim dobrze ... mimo iz to duza 600ka to przy polonezie wyglada jak motorynka przy 126p :buttrock:

Ja tez sie przymierzalem do GS 500E ale zrezygnowalem bo mam 197 i waze 80 kg ktos tam wczesniej pisal ze moze i by bylo ale podejrzewam ze masz dlugie nogi tak jak ja wiec GS 500E odpada na 100% no chyba ze lubisz jezdzic garbaty na moto to prosze,no i naprawde bedziesz wygladal jak na motorynce (najlepiej jak masz kogos kto ma GS to sobie sprawdz z czym to sie je i juz :D)

Nom niestety ale tak jest troche malo waze jak na swoja posture ale niestety trenuje lekkoatletyke wiec musze trzymac forme :Pale to mi w niczym nie przeszkadza i ja osobiscie przymierzam sie do Hondy CBX 750F (wiem troche ciezka ale fajna podobaja mi sie straruszki i lubie dlubac przy moto :D)

Witam,

Zamierzam kupic pierwszy motor, ze względów ekonomicznych ma być używany. Budżet nieduży - do 10 tys

Interesuje mnie coś pokroju SUZUKI Bandit '2000, YAMAHA Fazer. FZ 600, do niedawn również HONDA CB.

Do niedawna, bo ostatnio siadłem na taką (bodaj 600) i przy moim wzroście 190 cm wglądałem nieco komicznie ...

Czy ktoś mi może doradzić coś dla mojego wzrostu ?

Pozdrawiam wszystkich

i z góry dziękuję za pomoc

Ja mam 190cm i jak usiadłem na fazera czułem się dobrze więc nie widzę problemów :D

naprawde wysoka jest Africzka :D DL1000 , Varaderzyna 1000 i ogólnie duże enduraki... Ale tak jak przedmówca pisał 190 to tragedi nie ma i na wiekszości sprzętów będzie Ci dobrze , wiadomo , ze na virago 535 nie będziesz wyglądał jak na wild starze ani na gs 500 tak jak na XJR ale nie będzie źle :D Pzdr

Dzięki za informacje

uspokoiliście mnie trochę :icon_exclaim:

Pozdrawiam