Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl dla dużego / wysokiego człowieka


Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz w archiwum jest sporo tego typu tematów, GS 500 moim skromnym zdaniem jest zbyt mały jak dla Ciebie to tak jak Yamaha 535, polecam enduro ja śmigam na Hondzie NX 650 Dominator, może transalp albo africa twin? Wszystko zależy ile masz kasy na zakup moto. E no i mała poprawka czy jeździłeś wcześniej na czymś więcej niż komar, bo wysokie enduro wymaga trochę wprawy.

Edytowane przez alfonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy 195 wzrostu, ale ja przy moich 187 wyglądam na Gs500 F zupełnie normalnie, sam byłem zaskoczony :wink: a 8 cm to nie taka wielka różmica, więc nie powinno być tak źle. Na Mz 251 wyglądam już trochę dziwnie, ale jeździ się bardzo dobrze i wygodnie :)

 

:cool: pzdr

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy 195 wzrostu, ale ja przy moich 187 wyglądam na Gs500 F zupełnie normalnie, sam byłem zaskoczony :wink: a 8 cm to nie taka wielka różmica, więc nie powinno być tak źle. Na Mz 251 wyglądam już trochę dziwnie, ale jeździ się bardzo dobrze i wygodnie :)

 

:cool: pzdr

 

no bo mi właśnie na gs500 siedzi się wygodnie i nie czuję się jakoś jak bym na motorynce siedział :-)

 

a doświadczenia brak, ale na prawko się zapisałem, więc kilka godzin sobie pośmigam, a wariatem nie jestem, więc mam nadzieję, ze będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz napiszę. Mam a w zasadzie miałem GS 500F i mam też około 195 cm wzrostu. Siedzi się w miare wygodnie, jeździ się też nieźle. Nie wiem jak wyglądam z zewnątrz bo się nie widzę.

Podchodze do sprawy nieco inaczej.

Posiedziałem ostatnio na kilku duzych motocyklach: VTX 1300, HD Fat Boy itp i to nie jest kwestia czy mtocykl będzie zbyt mały tylko ja jestem zbyt duży. Wymienione motocykle są dość spore ale miałem wrażenie że siedze na sprzętach mniejszych od dwa rozmiary.

Śmiało bierz gieesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na XJ 600 , tej starej , nie diversionie mam dużo miejsca , czego nie moge powiedzieć o GPZ 600 na którym miałem raz okazje jechać - ciasno i w ogóle nogi jakieś podkurczone , czeko też nie moge powiedzieć o CBR 600 F1 - wygodne jest .A najlepiej to kup coś w stylu FJ 1100/1200 :icon_twisted: cena pewnie podobna do GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wzrost a postura to dwie różne rzeczy. JA mam 182 cm, 85 kg, jezdze na GS i sie mieszcze. Mysle ze 195 to troszke sporo na GS, ale jak masz 80 kg to moze byc tez OK, jak sie nogami zmiescisz. Mam kumpla ktory ma ponad 190 ale wazy cos 115 i jak siadł na GS to jakby na minibika wsiadł, porażka. Na sporcie to samo. Kupil Transalpa i jest rewelka dla niego. Tylko jak z nim teraz jeżdzę i zjedziemy z asfaltu to on sobie pomyka 40 km/h luzem a ja uprawiam gimnastyke zeby nadazyc i sie nie zakopac, ale daję jakoś radę :rolleyes:

(Dojazd do Kulików pomógł opanować sztukę GS 500 E(nduro) :icon_twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz długie nogi to niekoniecznie może się udać, w innym przypadku, może nie być tak źle.

 

Ja jak siadałem na gsxfę też się zastanawiałem, czy nie będzie problemu, bo niekoniecznie wpasowałem się w miejsca, gdzie japońce zaplanowały, a generalnie jest ok. Ale na GSie się nie udało.

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie przymierzalem do GS 500E ale zrezygnowalem bo mam 197 i waze 80 kg ktos tam wczesniej pisal ze moze i by bylo ale podejrzewam ze masz dlugie nogi tak jak ja wiec GS 500E odpada na 100% no chyba ze lubisz jezdzic garbaty na moto to prosze,no i naprawde bedziesz wygladal jak na motorynce (najlepiej jak masz kogos kto ma GS to sobie sprawdz z czym to sie je i juz :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom niestety ale tak jest troche malo waze jak na swoja posture ale niestety trenuje lekkoatletyke wiec musze trzymac forme :Pale to mi w niczym nie przeszkadza i ja osobiscie przymierzam sie do Hondy CBX 750F (wiem troche ciezka ale fajna podobaja mi sie straruszki i lubie dlubac przy moto :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...