Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl dla dużego / wysokiego człowieka


Rekomendowane odpowiedzi

CB 500 uważam za dobry pomysl

 

a wielkościowo??

mam podobny problem, mam 193cm i właśnie myślę o czymś. CB500?? przejechałem się na tym, coprawda to tylko tak dla rozeznania, zadna dłuższa trasa, ale to co mnie denerwowało to niewygodna pozycja lewej stopy na biegałce... czy da sie z tym coś zrobić?? bo mam jedną sprawdzoną CB na oku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500tki nakedy mają strasznie nisko siodła!! kumpel ma 165cm wzrostu i dla niego jest idealnie na CB i GS... ;)

 

za wysokich będa kolana bolały... zwłaszcza lewe :>

 

sugerowałbym cos z siodłem na wysokosci 85cm :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem się na tym' date=' coprawda to tylko tak dla rozeznania, zadna dłuższa trasa, ale to co mnie denerwowało to niewygodna pozycja lewej stopy na biegałce...[/quote']

Można sie przyzwyczaić, mam podobnie w CBFce i bez problemu, po prostu taka budowa motocykla. Przymierz sie do dużego Enduro, zobacz jak ci sie będzie siedziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 110 kg na CB 750 też komponuje się nienajgorzej. Tylko, że to ustrojstwo trochę mocne i ciężkie jak na pierwszą maszynę dla osoby, nie obraź się, w wieku 23 lat, a więc jeszcze bardzo młodej. Jest to dobry motocykl na początek, ale dla kogoś nieco starszego. Po prostu wymaga dużej rozwagi, bo potrafi ponieść ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie piszecie, wszystko analizuję i coraz bardziej do tego DR 800 się przekonuję. Co do uwagi Huberta: masz rację, jestem młody i na początek nie chcę nic mocniejszego niż 60 PS kupowac - to i tak trochę duzo :D Nie mam doświadczenia z motocyklami, szalec nie będę - spokojna ze mnie chłopina jest ;) Poza tym interesuje mnie raczej podziwianie krajobrazu, delektowanie się jazdą, wyprawy na ryby (jestem maniakiem!) a nie wyciskanie z moturka siódmych potów. Gdybyscie mogli jeszce coś na temat yamahy RD 350 napisac - zastanawiam się nad nią cały czas, nie wiem tylko czy to nie mina i czy "wielkościowo" bym się dopasowal :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim kupisz jakąś tam 500, zrób dla porównania najpierw przymiarkę do enduro np. DR Big "to duża kobyła" jak już ktoś wcześniej napisał, enduraki na zdjęciach wygladają niepozornie ale w rzeczywistości to duże, cieżkie i wysokie motocykle na każdą drogę a jeszcze jak się zatankuje z 18 litrów pod korek to na masie czuć jeszcze bardziej. Jak nie zależy ci na dużych prędkościach, polecam enduro. Ze względu na cenę bardziej przystępne są jedno cylindrówki chłodzone powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 191 wzrostu i waze prawie pakiete a jezdze banditem 400.nie narzekam.koledzy tylko mowia ze strasznie maly jest moj sprzet.ale calkiem wygodny do smigania po miescie. i malo ich jest wiec sie zastanow......

......tylko te ciagle naprawy........................ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to przy Twoich wymiarach będziesz sie męczył na RD czy podobnych (wygląd to sprawa drugorzędna). Szczerze mówiąc, to proponowałbym Ci tak jak Darekcb500 małą Hondę, pojeździsz przez sezon, nauczysz się co nie co, sprzęt jest dość popularny ale bardzo doceniany i nie powinieneś mieć większych problemów by to komuś ożenić.

Natomiast po sezonie, miałbym dla Ciebie fajny sprzęt, niespotykany, bardzo wygodny i poręczny zarazem, wystarczająco mocny i BARDZO poważnie wyglądający:

 

http://leclamotan.canalblog.com/1980_GSX75...ales1_2_840.jpg

 

http://motoride.sk/pictures/historia/125.3.jpg

 

http://members.fortunecity.com/cb900f/cb900f1a.jpg

 

Motocykle w tym wieku są już dosyć wysłużone, ale jak pogrzebiesz to wyhaczysz jakąś w niezłym stanie w niemcowni, jeśli potrafisz coś samemu pogrzebać, nie żal Ci kasy na odrestaurowanie dziadka, to będziesz miał rewelacyjną i oryginalną maszynę wzbudzającą podziw gawiedzi. Plastixóf wszelkiej maści jest zatrzęsienie, zlewają się w jedną kolorową masę i giną w tłumie. Ja mam słabość do wytworów motoryzacji z przełomu lat 70 i 80, wtedy dbano o jakość i używano więcej aluminium a nie plastiku :? Powodzenia w szukaniu życzę :mrgreen:

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"takim "klimatycznym" pojazdem dla mnie jest Yamaha RD 350"

 

RD sobie IMHO odpusc!! po pierwsze dlatego ze to 2T,po drugie wysilony silnik(ok.60KM z 350ccm),po trzecie drogie w utrzymaniu(stosunkowo duzo pali,czesci drogie i ciezko dostepne-szczegolnie w wersji z obrotowym zaworem wydechowym)...no chyab ze faktycznie chcesz posiasc niebanalnego klasyka za ok2kEuro to wtedy RD w nienagannym stanie bedzie OKI..ale raczej do niedzielnych wycieczek niz uzytkownaia na codzien

PS>RD350 wcale nie jest taki maly..gabarytowo cos jak GS500 lub nawte wiekszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 196 cm i 92 kg i pod choinke dostane Honde CB 400 N bo starszy z niemiec ma przywiesc... i sie wlasnie glownie nad tym zastanawiam jak ja bede na niej wygladal :P wie ktos czy jest w miare dobra dla wysokich osob ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...