Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl dla dużego / wysokiego człowieka


Rekomendowane odpowiedzi

Elo Elo !!

Mam problem z wyborem motocykla. Ma to być moje pierwsze moto i mogę na nie przeznaczyć 6-7tys zł. Dotychczas żadnego na własność nie miałem, jeździłem trochę na sprzętach kumpli (na MZ-tkach). Główny problem z doborem moto tkwi w moim wzroście, mam gdzieś 197cm wzrostu. Chciał bym żeby moto było lekkie, ładne, tanie, żeby nie było za słabe i żebym wyglądał na nim w miarę normalnie. Generalnie gustuje w nakedach i plastikach, w ostateczności mogło by to być jakieś enduro, ale raczej wole cos na szosę (czoppery odpadają). Z pewnych względów nie chce żeby moto było mniejsze 500ccm. Myślałem o XJ600, ale nie wiem czy nie będzie ona dla mnie za mała (chodzi o wysokość). Myślałem również o GPX600R, ale ten chyba jeszcze mniejszy. Co byście mi doradzili ?? Co by bylo dla mnie odpowiednie ??

Pozdro

8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taka kase mozesz kupic 500tke.

Polecilbym Ci GS 500, ale mozliwe ,ze bedzie za male. Ja mam 184 cm i czuje sie na nim dobrze, ale 197 8O to juz inne buty. Z tego co pamietam Kawa ER-5 byla wieksza od GS'a, wiec winna byc dobra.

Stare 600tki byly tez duze, np. CBR F2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko enduro! doskonałe właściości jezdne i wysokie siedzenie np. Africa, Transalp, DR650 lub 800. Tak poza tym zazdroszczę Ci kłopotu  

 

 

Zapomniałeś o XTZ 750 Super Tenere :)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, od wiosny smigam na kurs prawa jazdy "A", korzystając z zimowych obniżek cen oraz uprzejmości wujka, który sprowadza wszelkie pojazdy z praktycznie calej Europy chcę nabyc jakiegoś fajnego sprzęciora dla siebie:) Moto ma spełniac takie warunki: nadawac się do sredniej turystyki, miec klasyczny wygląd "zwyklego" motocykla (czyli naked), tzw. "stajla" :D no i żebym poważnie na nim wyglądał (194cm i 106 kg). Przeglądam prasę motocyklową, czytam artykuły na forum, oglądam ogloszenia i doszedlem do wniosku że takim "klimatycznym" pojazdem dla mnie jest Yamaha RD 350 i (ewentualnie) Honda CB 450 - ale to juz mniej bo 4takt:) Zainwestowałbym w jakiś zadbany egzemplarz, myśle że za ok 2000EUR spokojnie wyhaczyłbym moto w bardzo dobrym stanie. Doświadczenia na moto specjalnie nie mam oprócz zabaw na ogarku sąsiada za gówniarza i 2km przejechanych ETZ po leśnej drodze. Aha - nie proponujcie mi GS500 bo jak dla mnie jest zbyt popularny i nijaki. Czekam na Wasze opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałbym w jakiś zadbany egzemplarz, myśle że za ok 2000EUR spokojnie wyhaczyłbym moto w bardzo dobrym stanie

Za 2000EUR powinieneś wychaczyć w dobrym stanie

Honde cb500 ;)

 

Jak na początek powinno wystarczyć .

Egzemplaz w dobrym stanie technicznym wynagrodzi ci dlugie

lata bezawaryjnej :D

 

Jakbys chcial sie czegos dowiedzieć na temat tego motocykla

to zapraszam na PW lub GG

 

Z pewnoscia jedna z lepszych ofert w przedziale 500cc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 186 cm wzrostu i 90 kg wagi bardzo dobrze czuję się na Hondzie Dominator NX 650, jest to wysoki motocykl, we dwie osoby też fajnie się jeździ, wygodna kanapa i sporo miejsca, chciałem kupić Transalpa od 93 roku miałem okazję jeździć też doskonały sprzęt lecz jednak więcej kasy trzeba by wydać. Zdecydowałem się zwłaszcza po zobaczeniu filmu z testów Dominatora prowadzonego przez Damiana, jestem bardzo zadowolony z zakupu, śmiga się wyśmienicie i cena nie jest tak straszna przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz moto dla dużego, to wszystkie 500 będą dla Ciebie za małe. Może porozglądaj się za jakąś większą pojemnością. A może tak jak mówi alfonso jakieś enduro. Te motocykle są dosyć wysokie i raczej nie czułbyś, że są za małe.

 

pzdr :D

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wzroscie to tylko enduro - za ta kase wyrwiesz np Suzuki DR Big 800 albo Yamahe SuperTenere 750 - powinienes dac sobie rade, no i nogi nie beda Ci zawadzaly o kierownice.

Przy wzroscie blisko 200 cm bedziesz na nakedach "500" wygladal jak na motorynce, nie bedziesz musial sie pochylac na moto zeby zejsc na "kolano" ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, wszystkie na pewno rozważę, obejrzę też ogłoszenia o sprzedaży DR 800, mam jeszcze prośbę: moglibyście napisac coś na temat Yamahy RD 350? Na forum nie znalazłem zbyt wiele o tym motocyklu a wydaje mi się interesujący - mam sentyment do dwusuwów:) Warto się ładowac w to moto? Czy raczej to mina i dac sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 193cm i 110 kg wagi, swoją kariere zaczynalem na DR 650 RSE, idealny do mojego wzrostu i wagi, ale 2 lata posmigalem (licząc przerwe na "gojenie" sie kolana) i zmienilem na CBF 600 :mrgreen: Jak narazie jestem zadowolony. CB 500 uważam za dobry pomysl :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...