Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl dla dużego / wysokiego człowieka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam kupic pierwszy motor, ze względów ekonomicznych ma być używany. Budżet nieduży - do 10 tys

 

Interesuje mnie coś pokroju SUZUKI Bandit '2000, YAMAHA Fazer. FZ 600, do niedawn również HONDA CB.

Do niedawna, bo ostatnio siadłem na taką (bodaj 600) i przy moim wzroście 190 cm wglądałem nieco komicznie ...

 

Czy ktoś mi może doradzić coś dla mojego wzrostu ?

 

Pozdrawiam wszystkich

i z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde wysoka jest Africzka :D DL1000 , Varaderzyna 1000 i ogólnie duże enduraki... Ale tak jak przedmówca pisał 190 to tragedi nie ma i na wiekszości sprzętów będzie Ci dobrze , wiadomo , ze na virago 535 nie będziesz wyglądał jak na wild starze ani na gs 500 tak jak na XJR ale nie będzie źle :D Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam 190cm i ponad 100kg i niestety często jeżdżę koło banku który ma takie wielkie lustrzane szyby i widząć siebie zawsze czułem się jak na motorynce, dopiero na pan europie wyglądam jak na motocyklu, ale chyba do szczęścia brakuje gold winga ,mowa oczywiście o proporcjach. :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przymierzam sie do mojego pierwszego motocykla w życiu :) Jednak rowniez mam problem jak wielu z nas, mam troche wieksze wymiary... :biggrin:

 

Mam 18 lat, 187 cm wzrostu, 77kg wagi :icon_razz:

 

Zastanawialem sie nad kupnem jakies 500-stki turystycznej na poczatek... jednak jak dzisiaj usiadłem na GS to poczulem sie troche dziwnie, wygladalem prawie jak na motorynce :biggrin:

 

Ktory motocykl dla poczatkujacego kierowcy, typu turystyk-naked ma najwyzszej umieszczone siedzenie siedzenie? CB, XJ, ER5, albo cos innego... Co polecilibyscie do takiej postury jak moja?

 

Jesli nie znajdzie sie nic ciekawego, na czym bede czul sie "dosc" komfortowo, pozostanie mi kupno enduro, typu Honda Dominator...

 

Pozdrawiam i licze na przydatne uwagi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam 201 cm i jeżdżę na Dr Bigu przymierzałem się też do Varadero i już wiem że ją niebawem kupię, choć szkoda mi Bigosika bo jest zajefany. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia więc czas na zmianę.

dla wysokich nie polecam innych moto niż endurasy i duże turystyki bo na każdym wygląda się jak na motorynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam 201 cm i jeżdżę na Dr Bigu przymierzałem się też do Varadero i już wiem że ją niebawem kupię, choć szkoda mi Bigosika bo jest zajefany. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia więc czas na zmianę.

dla wysokich nie polecam innych moto niż endurasy i duże turystyki bo na każdym wygląda się jak na motorynie.

 

Witam!

 

W końcu po dłuższym "randewu" z szukajką i po przeczytaniu wielu innych wątków znalazłem temat dla siebie :) Przymierzam się do zakupu pierwszego "poważnego" motocykla i... mam problem :icon_twisted:

 

Praktycznie wszystkie polecane na pierwsze moto maszyny są dla mnie za małe. Przymierzałem się do ER-5 i XJ600 i nie jest wesoło... Po dłuższej jeździe kolana dają się we znaki i niezbyt wygodnie operuje się biegami i hamulcem nożnym... Na kursie na YBR 250 po dwóch godzinach miałem tak dość, że szkoda gadać... 198 cm wzrostu robi swoje, jeśli chodzi o wagę, to chudy jestem na ok. 90 kg :crossy: To już lepiej mi się jeździło MZ'tkami :flesje:

 

Teraz będę próbował się przymierzyć do NTV 650, CB 750 i ewentualnie FJ 1200, choć tu już się boję tej pojemności.

Myślałem jeszcze o czymś z rodziny chopper/cruiser, ale większość z nich przekracza mój założony budżet ok. 8 kPLN, a nie chcę się pakować w sprzęt zaawansowany wiekowo. Motocykl ma mi słuzyć do jazdy po mieście i na początek na niedalekie wyjazdy, a z czasem na coraz dalsze, nie chcę jednak co chwila sprzedawać i kupować inny... Chciałbym kupić raz, a dobrze.

Widzę, że niektórzy polecają wysokim coś z enduro... Mi się one jakoś nie podobają, poza tym, jak oglądam oferty, to mam wrażenie, że dostały one mocno w d*** w terenie... A nie chciałbym spędzić większości czasu na naprawach.

Chetnie poczytam jeszcze, czym jeżdżą obdarzeni wzrostem forumowicze i czy nie narzekają na brak wygody za kierownicą swoich dwóch kółek :flesje:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę próbował się przymierzyć do NTV 650, CB 750 i ewentualnie FJ 1200, choć tu już się boję tej pojemności.

 

o pierwszym i ostatnim IMHO zapomnij: jeden mały, drugi za ciężki. a skoro xj uważasz za małe, a enduro/ funduro nie chcesz, to trudno chyba będzie coś doradzić z typu rozsądnych maszyn

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...