Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl dla dużego / wysokiego człowieka


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 188cm wzrostu i na wszystkich "600" na których siedziałem czułem się jak na rowerze :bigrazz: . Może w enduro dało by się znaleźć coś większego. Generalnie gabaryty motocykla zazwyczaj idą (niestety) w parze z pojemnością motocykla. Biorąc pod uwagę twój budżet skłonił bym się (tak jak @qurim) w strone GSX600F.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 188cm wzrostu i na wszystkich "600" na których siedziałem czułem się jak na rowerze

 

trzeba było jeździć, nie siedzieć... :icon_twisted:

po pierwsze: temat podłączyłem do poprzedniego, Alośka informuję że na hasło "dużego" (można spróbować jeszcze "wysokiego) w wyszukiwarce znajdzie jeszcze jeden identyczny o sporcie. na przyszłość proszę korzystać z szukajki

po drugie: jak już jest wszystko w kupie - obowiązkowo przeczytać poprzednie odpowiedzi

po trzecie: osobiście zalecałbym raczej xj600 (taniej, trudniej potem sprzedać), lub gsf600 (cięższy, ale generalnie lepszy). jajko odpuściłbym z racji dużej ilości plastików; raz że łatwiej uszkodzić, dwa że dobra owiewka na początku paradoksalnie jest gorsza od jej braku - łatwo osiągnąć prędkość, do której nie przystają umiejętności ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

ponieważ jestem nowy to za wszystkie dziwne pytania przepraszam :)

 

Poszukuję pierwszego sprzętu dla siebie 190 cm i ok 140kg żywej wagi. Przeznaczenie: głownie korki w wawie plus z czasem mniejsze i większe wypady. Budżet ok 25 tys. To będzie pierwsze moto (włosienie robię prawko i nie mam żadnego doświadczenia) więc chcę sie nauczyć jeździć a nie zabić ale nie chcę też wyglądać jak na rowerku dla dzieci.

 

I tak przy okazji może znacie jakieś godne polecenia kurtki na takiego "malucha" jak ja - szukam szukam i niestety nic nie mogę znaleźć poza Rukka

 

Z góry dzięki za wszystkie rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jeździłem na versysie kawy i bardzo mi się sprzęt spodobał ;) jeśli nie masz specjalnych preferencji pod względem typu motocykla, spróbuj przyjrzeć się właśnie motocyklom typu funduro/ turystyczne enduro w pojemnościach 500-650ccm: są dość wysokie co byłoby plusem, o niewygórowanej mocy, za to zazwyczaj dobrze ją oddają

ewentualnie kierować się w stronę maxiskuterów: jakieś burgmany 400 i tego typu pomysły

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze też by było jeżeli masz dużą nadwagę potrenować trochę i zastosować jakąś dietę celem schudnięcia bo jazda na :crossy: nie jest tym czym jazda samochodem i wymaga podstawowej sprawności fizycznej oraz kondycji :smile:

ps.nie przyjmij tego jako złośliwości...... :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszua - jak na razie moim cichym faworytem jest DL 650 więc jak najbardziej funduro/ turystyczne enduro są w kręgu moich zainteresowań a na skuterach jakoś siebie nie widzę

 

wojtek-rr - dzięki za troskę o moje zdrowie :) o to akurat bym się nie martwił (pomijając sam aspekt zdrowotny) bo wbrew pewnym stereotypom w moim przypadku akurat to nie jest problemem ... z autopsji wiem, że zarówno podstawowa sprawność fizyczna a zwłaszcza koordynacja jest w jak najlepszym porządku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję pierwszego sprzętu dla siebie 190 cm i ok 140kg żywej wagi. Przeznaczenie: głownie korki w wawie plus z czasem mniejsze i większe wypady. Budżet ok 25 tys. To będzie pierwsze moto (włosienie robię prawko i nie mam żadnego doświadczenia) więc chcę sie nauczyć jeździć a nie zabić ale nie chcę też wyglądać jak na rowerku dla dzieci.

Mały DL będzie o'k. Tak samo Versys- miałem okazję klapnąć i było wygodnie (192cm). Z tym że Versys jest lżejszy i taki "mniej endurowaty".

 

I tak przy okazji może znacie jakieś godne polecenia kurtki na takiego "malucha" jak ja - szukam szukam i niestety nic nie mogę znaleźć poza Rukka

Retbike ma duże rozmiary a także szyje na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

czy moglibyscie doradzic jakis motocykl szosowo-turystyczny, ktory bylby dosc wygodny do jazdy na dłuższych trasach, przy moich niemalych gabarytach. I wiadomo...najlepszy stosunek jakosci do ceny;-) Na poczatek 10 max 15 tys.

Jestem dosc wysoki 190 cm i 100 kg w porywach do 110 kg wagi wiec pls bierzcie to rowniez pod uwage abym przy wybranym modelu nie wygladal jak bym jechal na psie.

Potrzebuje motocykl na dosc czeste weekendowe wyjazdy w polske oraz od czasu do czasu do jazdy do pracy.

Mam za soba kilkanascie lat jazdy na skuterach i innych motocyklach o mniejszych pojemniosciach do 350 cm3. Niemniej jednak bylo to pare lat temu a teraz tylko samochod.

Mysle ze podstawe jednak mam wiec w miare szybko ogarne cos mocniejszego niz te poprzednie 350.

 

Dzieki za pomoc

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "tea pot" czyli Suzuki GSX750F. W tej cenie już sensowny egzemplarz znajdziesz, kumpel o podbnych do Twoich gabarytach kilka sezonów jeździł z niewiele niższą małżonką i wyglądali jak na... motocyklu. Całkiem sprawny motocykl, pozycja jak na sport-turystyka wygodna.

A uroda? "Uroda jest kwestią gustu" - rzekł baca schodząc z owcy...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "tea pot" czyli Suzuki GSX750F. W tej cenie już sensowny egzemplarz znajdziesz, kumpel o podbnych do Twoich gabarytach kilka sezonów jeździł z niewiele niższą małżonką i wyglądali jak na... motocyklu. Całkiem sprawny motocykl, pozycja jak na sport-turystyka wygodna.

A uroda? "Uroda jest kwestią gustu" - rzekł baca schodząc z owcy...:)

 

 

Muszę przyznać że GSX750F wygląda nadzwyczaj dobrze. A co powiecie o Kawie KLE 650 Versys?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Versysy akurat do wielkich motocykli nie należy, przysiadałeś się do niego? Jeżeli gabaryty mają być wyznacznikiem to Versysa skreśl.

 

Wczoraj przysiadlem sie do V-STROMa 650 i to jest chyba moto ktorego poszukuje.

Tak dla spokojnego sumienia dzisiaj podjade obejrzec Versysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... pisałeś o szosowo-turystycznym to ci poleciłem GSXF-a, ale sam jeżdżę Vstromem i polecam go z czystym sumieniem. Jak Ci będzie za nisko to możesz kanapę zmodyfikować, albo podnieść całość na dogbones-ach.

 

I poszedłem w Twoje slady i nabyłem w dniu dzisiejszym V-STROMa 650 z 2007 roku

Jak na poczatek i ten kawalek ktory sie przejechalem nie jest zle z wysokoscia. Sprawdze w dluzszej trasie, to wtedy sie wypowiem;-)

Bardzo zadbane moto z rozsadnym przebiegiem. Przeszedl pozytywnie ogledziny do zakupu w serwisie ASO a na dodatek mam 3 msc gwarancji i miesiac rekojmi wiec zobaczymy czy bylo warto?

Jak bedziesz mial jakies cenne rady dotyczace tego cuda, to chetnie wyslucham;-)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...