Jump to content
Pioter900

Problem z wkręceniem świecy!

Recommended Posts

spoko dziadku... zapamietamy ze ty widziales silnik czterocylindrowy i bedziemy to glosic tym co nie wiedza.  

Uwielbiam wypowiedzi motorowerzystow :lol:

a ja ludzi, ktorzy mysla ze maja o czyms pojecie :-D

a ja ludzi, ktorzy mysla ze maja o czyms pojecie

To wracaj popedalowac rowerkiem wkolo bloku, bo na tym zapewne znasz sie jak nikt inny :lol:

spoko dziadku... zapamietamy ze ty widziales silnik czterocylindrowy i bedziemy to glosic tym co nie wiedza.  

Uwielbiam wypowiedzi motorowerzystow :lol:

a ja ludzi, ktorzy mysla ze maja o czyms pojecie :-D

aha zapomnialem ze jestem gorszy od Ciebie bo mam mz a nie tak jak ty honde ;) przepraszam Cie za to jak sobie kupie nowszy motocykl to napewno sie odezwe do Ciebie i moze wtedy pozwolisz mi zostac twoim przyjacielem :evil: :cry:

Ej Dajcie sobie spokuj moze :|

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

a ja ludzi, ktorzy mysla ze maja o czyms pojecie

To wracaj popedalowac rowerkiem wkolo bloku, bo na tym zapewne znasz sie jak nikt inny :lol:

a i tu cie mam... mieszkam w domu. koncze z toba ta dyskusje jesli to mozna dyskusja nazwac bo strasznie malo inteligentne maszte swoje teksty pzdr. aha mam nadzieje ze pokazesz mi kiedys 4 cylindrowy silnik

aha zapomnialem ze jestem gorszy od Ciebie bo mam mz a nie tak jak ty honde  przepraszam Cie za to jak sobie kupie nowszy motocykl to napewno sie odezwe do Ciebie i moze wtedy pozwolisz mi zostac twoim przyjacielem

. Sam jezdzilem MZta pare sezonow, ale wypowiadalem sie w tematach o ktorych mialem pojecie-czyli mechanika 2 T. Nie wtykalem nosa w tematy, o ktorych nie mialem pojecia. Widac niektorych ambicje przerastaja...(albo to ja malo ambitny bylem :roll: )

P.S. jezeli dobierasz sobie kumpli po motocyklach jakimi jezdza, to sorry-ja wspolczuje ;)

Posted (edited)

Cześć wszystkim!

Otóż wymieniłem świece w swojej XJ 600. Wszystko poszło gładko, oprócz świecy na drugim cylindrze. Otóż wykrecała się z oporem. Po wyjęciu zauważyłem że pierwsze 4-5 zwojów jest bardzo mocno skorodowanych.

Przy wkreceniu nowej świecy wyczuwalem opór , więc się zatrzymałem. I gdy ją wykręciłem to zauważyłem z 1/2 zerwanego zwoju .

Pytanie, co zrobić żeby nie uszkodzić całego gwintu? Jest go jeszcze dużo, więc czy się da wkręcić prosto świece ? Jakieś pomysły/porady?

Z góry Wam dziękuję

Edited by Mikołaj94

To nie jest kwestia czy da się tylko czy Ty potrafisz. Druga sprawa, że jak masz obawy to kup heli coil i tyle w temacie.

P.S. Nie siej jednym tematem po całym forum.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Dzięki i wybacz. Często znikają dodawane przeze mnie tematy i ciężko mi się połapać.

Chyba nie do końca ogarniam fora

Zasadniczo dwie opcje - i jeżeli nie masz narzędzi w garażu (a wątpię byś akurat takie gwintowniki miał) to jedź na warsztat, niech przejadą gwintownikiem to gniazdo świecy - daj boże wystarczy.

A jak się okaże że jednak gwint pojechany, to w tym samym warsztacie niech ci założą helicola i masz spokój.

Chyba że zawiezienie motonga to problem a nie boisz się pracy, to są zestawy gwintownik/helicol na allegro i tak dalej, kupujesz, robisz, gotowe. Mała uwaga - jeżeli będziesz robił w domu to nie żałuj smaru przy gwintowaniu (łapie opiłki) a po założeniu helicola KONIECZNIE małym odkurzaczem przez dziurę pojedź cylinder żeby resztki opiłków wyjęło - jeżeli zostały.

No i niech moc będzie z tobą :)

(najlepiej jednak warsztat)

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales