Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Pasek od strony tyłu motocykla na końcu ma metalową część która jest zahaczona o obudowę akumulatora. Musisz odczepić ten pasek, najłatwiej wziąć długi śrubokręt płaski i naciągnąć pasek (pchnąć śrubokrętem w dół) żeby pasek zeskoczył z obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Panie i panowie noszę się z zamiarem nabycia FZ6N S2.

Niestety budżet nie pozwala mi na zbytnie szaleństwa jakieś 10K (dobrze by było w tym upchnąć nową kurtkę bo mi się cokolwiek zużyła).

Grzebiąc na popularnych serwisach aukcyjnych doszedłem do wniosku że w moim zasięgu jest pierwsza no może początek drugiej połówki 2005 roku.

Zasadnicza część pytania zatem jak te urządzenia drogowe się starzeją (nie za bardzo mam jak dłubać przy motocyklu w swoim zakresie) na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie i użytkowaniu (nie mówię o oczywistościach jak zużyte napędy, amortyzatory, popękane ramy) chodzi mi o typowo gatunkowe przypadłości?

Czy iść w takie roczniki czy odpuścić i dozbierać maniure?

Dzięki z góry za info.

Pozdrawiam

P.

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem taką fz6 z 2005 roku. Fajny sprzęt, generalnie nie było z nim problemów. Jak jest prosty i technicznie sprawny to nie ma się czego bać. Lubi hałasować kosz sprzęgłowy (mi też szumiał ale zrobiłem tak z 15kkm i się nie pogorszyło). Jak będziesz miał możliwość to zajrzyj do zębatki zdawczej bo lubiła się odkręcić nakrętka i zrywało gwint na wałku, widziałem przypadki przyspawania zębatki do wałka...

Jeszcze jedno. Ja swoją w fajnym stanie sprzedałem rok temu za 8500 więc myślę, że jak dobrze poszukasz to znajdziesz za dyszke s2.

Edytowane przez kaami112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na FZ6 z 2006 roku.

Fakt, kosz sprzęgłowy hałasuje, dodatkowo zapinanie jedynki jest specyficzne i trochę denerwuje. Reszta to cieszenie się jazdą. Lekko płynnie i przyjemnie. Jak trzeba to maszyna potrafi pokazać rogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam FZ6n 2007 od chyba już 4 lat + poprzedni 2 lata z 2004 więc trochę o nim wiem i raczej złego słowa nie powiem. Jeszcze pół roku temu chciałem sprzedać za takie pieniądze jak dajesz i przesiąść się na Fz1 ale po zastanowieniu zostawiłem i zainwestowałem w odświeżenie wizualne i nie żałuję. Do plusów uniwersalność czyli świetny w mieście zwłaszcza N i spoko do lekkiej turystyki zwłaszcza S :-D. Mała awaryjność i praktycznie lać paliwo i jeździć.

Co do minusów to mój łapie rdzę w kilku miejscach (przyjechał z Anglii) i seryjny wydech brzmi jak odkurzacz i konieczna jest przeróbka lub wymiana. Nie za specjalna dynamika przy jeździe z plecakiem ale to tylko 600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma co się szczypać i ogarniać. Koszyk i zdawcza zębatka, przyjąłem do wiadomości zwrócę uwagę.

Dzięki zatem i do zobaczenia w lusterkach.

Pozdrawiam

P.

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja też jestem na etapie szukania Yamahy( moje pierwszego moto) FZ6 zawsze mi się podobały i postanowiłem właśnie kupić sobie ten model. Wystartowałem z pierwszym postem w tym dziale bo poszukuje ogarniętej osoby z doświadczeniem która technicznie pomoże mi przy zakupie i przy okazji ściągnięcie mnie na ziemie przed wydaniem kredytu na jakiegoś "wieloślada". Widziałem 3 może 4 sztuki w Kaliszu Może ktoś jest z tych okolic i przejechał by sie ze mną na oględziny ? Oczywiście potrafię się odwdzięczyć

Edytowane przez broder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Yamaha fz6n 2005 Na szybko objaśnię sytuacje, wybrałem się w trasę około 130km I wszystko było ok, 30km przed końcem nie chciał mi iść powyżej 110km wydawało się jak by był na zaniskim biegu tak lekko zwalniał i dodawał gazu a był na 6 biegu. Zatrzymałem go wyłączyłem włączyłem i szedł normalnie i przez 5-7km było to samo, wiecie może co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był zatankowny do pełna pod korek może to jest powód. Tak jutro zrobię. Sprawdzałem jeszcze temperaturę kolektorów i jest taka sama.

 

 

Panowie pomóżcie co to może być :(

 

Przejedź się z otwartym korkiem, może zbiornik Ci się zapowietrzył.

Więc tak _Monter_ miałeś rację na 99.9% otworzyłem Bak, zamknąłem i się przejechałem motocykl szedł I kręcił się super bez problemu na każdej prędkości. Po przejechaniu 10km znów problem powrócił więc zatrzymałem się odkręciłem Bak I znów wszyko super. Moje pytanie jak przeczyścić dobrze tą rurkę odpowietrzającą Bak? Wydaje mi się że górna część korka może zasłaniać wlot do tej rurki. Czy mogę ją lekko z boku przyciąć i zrobić w niej szczelinę tak by było lepsze dojście powietrza?

Odpowiedz

Cytuj

Edytuj

Edytowane przez bujak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Wszędzie czytam, że włascicie Fz8 i Fz1 mają problem lub mogą się obawiać problemów z kołem magnesowym. Ja mam Yamahę Fz8 z 2010r. z przebiegiem 38000km. Czy faktycznie te koła są takie słabe i lepiej zapobiegawczo zregenerować lub wymienić na nowe? Czy są tu posiadacze tych maszyn co nic nie robili z magneto i dalej latają bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

zdjęcie jest strasznie małe, nic nie widać.. wstaw poprawnie, i wstaw większe

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...