Skocz do zawartości

Oryginalny olej do Harleya


Rekomendowane odpowiedzi

Ale spoko, ja tez dojrzałem, można kupic razem - moze bedzie taniej... :) - szlaki juz przecieram... wchodzisz??? ;)

 

Ja rowniez przymierzam sie do mojej pierwszej wymiany i wybor padl na Amsoil 20W50 ..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartość 3,6 qt. zbiornik oleju + filtr oleju podana jest przy COMPLETE DRY - kup 4 butelki i filtr, wlej do nowego filtra olej wkręć zalej 2,5 do zbiornika oleju odpalisz jak się wyrówna to będziesz wiedział ile jeszcze dolać

 

wartość 3,6 qt. zbiornik oleju + filtr oleju podana jest przy COMPLETE DRY - kup 4 butelki i filtr, wlej do nowego filtra olej wkręć zalej 2,5 do zbiornika oleju odpalisz jak się wyrówna to będziesz wiedział ile jeszcze dolać

Dzięki bardzo americas za podpowiedź. Jeszcze nie wymieniałem w motocyklach oleju, najwyżej w samochodach. Zdecydowałem sie na olej liquy moly 20w50 ful synt myśle że ok . Natomiast mam problem jak sprawdza sie poziom oleju? Czy po odkręceniu korka po prawej stronie kanapy jest jakiś wskaźnik? Sorka za może infantylne pytania :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mam problem jak sprawdza sie poziom oleju? Czy po odkręceniu korka po prawej stronie kanapy jest jakiś wskaźnik? Sorka za może infantylne pytania :biggrin:

 

Hmm..no chyba wypadaloby odkrecic ten korek i samemu zobaczyc zanim sie zada takie pytanie :wink:

 

Najlepiej sprawdzic w serwisowce bo z procedura sprawdzania oleju w poszczegolnych modelach moze byc roznie. U mnie Sporcie 1200 2004r, wg instrukcji bylo: silnik ma pochodzic kilka minut, odczekac chwilke i co wazne sprawdzac poziom w moto opartym na bocznej nozce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja sie obawiam, że zaraz dział HD, przekształci się w dział VTX. Zresztą ku temu zmierza. Adam.M napisał już, że nie ważna firma, tylko parametry. W USA, wymienia się olej czesto, nie ważne czy 2, czy 4 koła. Jazda w korkach, dużo postojów i mało jazdy. Co 6kkmil wymiana oleju. Leją minerala i na minerala zalecają. Dziś technkia olejowa jest trochę do przodu. Ważne przy wymianie oleju, są parametry. Każdy, nawet najzwyklejszy producent, np. Motul, te parametry spełnia.

P.S. Pytanie kolegi, o korek po prawej stronie siodła. Nie chcę być złośliwym, ale skoro coś, przy moim moto jest, ja to moto używam, to przecież ze zwykłej, polskiej ciekawości bym odkręcił i zobaczył,. No chyba że moto kupione ku zazdrości sąsiadów i przechodniów. Mam nadzieję, że kolega nie kupił właśnie z tych właśnie powodów

Edytowane przez mongor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsoila kupuje od przedstawiciela od kilku lat.Biorąc karton czyli 12 butelek mam dobrą cenę i przesyłkę gratis.

 

A konkretnie u kogo? Na ten rok już kupiłem Amsoila, ale może Twój przedstawiciel ma też ich filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz blisko ,kupuję u niego

http://archoil.pl/polecamy-najlepsze-oleje-syntetyczne-amsoil/



Filtry stosuję z K&N lub Rev Tech z magnesem.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,koledzy przymierzam się do zmiany oleju w night rodzie i większość użytkowników poleca/zaleca olej motul 7100 20w50, tylko tu mały problem :rozpiętość cenowa tego oleju z 4l to 170 -300zł - dodatkowo na forach jest coraz więcej napisane o podróbkach tego oleju. Więc zastanawiam się dlaczego nie kupić np. Castrol Power 1 10W50 lub Ipon Full power Katana 10W50 - czy naprawdę te oleje są gorsze vs motul- skoro wchodząc na ich strony producenckie mogę dokładnie dobrać rodzaj oleju do mojego motocykla.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z motulem to jest taka bajka że rozlewany jest już w Polsce, wiadomo to już nie jest ten olej co był kiedyś a tek sie dzieje już od jak się nie mylę 3-lat dla tego jest teraz tańszy, a dla czego nie zalejesz tego http://silkolene.com.pl/silkolene-comp-4-20w50.html lub taki http://silkolene.com.pl/silkolene-super-4-20w50.html ja na takim śmigam i sobie chwalę w wszystkich HD go zalewam jest niezły i nie drogi i nie rozlewany w Polsce przynajmniej rok temu nie był, dostępny w czwórkach, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli standardowo - to co pisali na innych forach, aby wybrać olej nie rozlewany w Polsce, bo to jak z czekoladą czy proszkiem te oryginały z Niemiec smakują/piorą lepiej.

A co do siklolen to dlaczego nie wybrałeś tego do V-twin?

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla tego że to minerał a wiadomo co to minerał jest olej do parowozu :biggrin: ja jeżdze na tym http://silkolene.com.pl/silkolene-super-4-20w50.html

szczerze nie narzekam, a tak na marginesie ludziskom co im dłubie przy motocyklach też serwuje ten olej, no chyba że się pacjent uprze na jakiś inny olej to wtedy wedle życzenia, :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie i oczywiście Panie

Kolejne pytanie.

Na olej czekam, jaki filtr oleju do evo 98. (Firma , typ)

Drugie pytanko może nie w tym dziale w razie czego proszę przenieść

Jakie świece

 

Z góry Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...