Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Witam was koledzy jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym na poważnie zacząć przygodę z 2 kółkami. Planuję zakupić honde transalp ogólnie szukam motocykla dającego sobie rade zarówno w terenie jak i na szosie. Tyle że nie jestem pewien czy jest to odpowiedni sprzęt. latałem z młodu na Simsonach i wsk itp. więc co nieco czuje z czym się to je tyle że trampek jest dość wysoki a ja mam około 170 cm wzrostu. poradzie czy trampek jest ok maszyną czy rozglądnąć sie za czymś innym a jak tak to za czym ??

z góry dzięki za uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 174cm i spokojnie ogarniałem PD06 1995r. Możliwości terenowe dość spore, jedyny minus na bezdrożach to miękkie zawieszenie, potrafi dobić przy większych nierównościach albo hopkach - tutaj sprężyny progresywne załatwiają całą sprawę. Mnie osobiście to nie przeszkadzało, ale niektórzy za wadę uważają jeszcze koła z dętkami.

 

Silniki trwałe, 50 koników w sam raz dla kogoś kto nie ma doświadczenia.

 

Przy zakupie poproś o zdjęcie baku, owiewek i kanapy. Pod kanapą zwróć uwagę czy moduły zapłonowe nie mają spękanej obudowy. Zajrzyj równiez do filtra powietrza i trochę w głąb jego obudowy, jest pod lewym boczkiem ogona. Każdy trampek jeździ/jeździł w terenie, jeśli właściciel dbał o egzemplarz to powinno być czysto.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 174cm i spokojnie ogarniałem PD06 1995r. Możliwości terenowe dość spore, jedyny minus na bezdrożach to miękkie zawieszenie, potrafi dobić przy większych nierównościach albo hopkach - tutaj sprężyny progresywne załatwiają całą sprawę. Mnie osobiście to nie przeszkadzało, ale niektórzy za wadę uważają jeszcze koła z dętkami.

 

Silniki trwałe, 50 koników w sam raz dla kogoś kto nie ma doświadczenia.

 

Przy zakupie poproś o zdjęcie baku, owiewek i kanapy. Pod kanapą zwróć uwagę czy moduły zapłonowe nie mają spękanej obudowy. Zajrzyj równiez do filtra powietrza i trochę w głąb jego obudowy, jest pod lewym boczkiem ogona. Każdy trampek jeździ/jeździł w terenie, jeśli właściciel dbał o egzemplarz to powinno być czysto.

Dzięki bardzo za cenne wskazówki poczytałem trochę i jak zawsze zdania są podzielone lecz myślę że zaryzykuję i na początek mi wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pozwolę sobie również podzielić się swoim doświadczeniem z Trampkiem

 

Przesiadłem się na niego z Intrudera VS800, czyli zupełnie inna bajka, silnik co do mocy dość podobny, tylko tutaj dla odmiany trzeba czasami zmienić bieg ;) Mały nie jestem- 185 cm i 100 kg, rozmiarowo Transalp jest dla mnie idealny. Jak jeżdżę solo to mocy mu wystarcza, ale jak biorę plecaczek i jakiś bagaż to robi się już ciężko- daje jeszcze radę, ale poszaleć się nie da i jakoś tak ospale przyśpiesza. Przy jeździe samemu zwykle spod świateł jestem pierwszy (chyba że jakiś sport się trafi), powiedzmy że do 160 licznikowego pociągnie, ale nie jest to komfortowa jazda, nawet z deflektorem.

Co do możliwości motocykla- jeżdżę dużo po mieście i nie ma problemów z przeciskaniem się i panowaniem nad nim. W lekkim i średnim terenie przy choć trochę terenowych oponkach bez problemów daje radę, ale trzeba pamiętać że to nie cross czy lekkie enduro. Jest dość ciężki, co czuć przy podnoszeniu, ale jedzie się nim wygodnie. Można się pobawić, z czego chętnie korzystam. Jak koledzy wyżej zauważyli przydałoby się lepsze zawieszenie, ale wg mnie to daje radę. Spalanie koło 6 +-0,5l w zależności od kierownika ;)

 

Na moto dla początkującego, max średniaka polecam, dalej przydałoby się coś bardziej konkretnego- to jest bardzo uniwersalny motocykl, którym wszędzie da się pojechać, ale tak naprawdę nigdzie nie będzie najlepszy. No ale polegać na nim można zawsze i wszędzie, co jest jego wielką zaletą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie to zajebisty motocykl nadaje sie do spokojnej jazdy jak i do wyprawy z kumplami do lasu :D
mało pali jest niezawodny i co najlepsze może pod tłumik być zanużony w wodzie.

Edytowane przez Kaskader119711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...